Videó: egy éve írt történelmet a futballválogatottunk Anglia idegenbeli kiütésével

B. D. K.B. D. K.
2023.06.14. 10:33
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=jLusnvEH9-k" target="_blank"><strong>A MÉRKŐZÉS GÓLJAIT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!</strong> (Fotó: Árvai Károly)</a>
Napra pontosan egy évvel ezelőtt hatalmas győzelmet könyvelhetett el a magyar férfi labdarúgó-válogatott: Marco Rossi legénysége az Európa-bajnoki ezüstérmes Angliát idegenben 4–0-ra ütötte ki a Nemzetek Ligája A-ligájának csoportkörében.

A magyar válogatott történelmet írt 2022. június 14-én, hiszen az Évszázad mérkőzése óta egyszer sem győzte le Angliát a szigetországban, tétmeccsen pedig még sohasem nyert idegenben Anglia ellen! Ez a történelmi bravúr a Marco Rossi irányította nemzeti csapatnak sikerült először a Nemzetek Ligája A-ligájában!

Részletek a mérkőzés tudósításából

Az első tíz percben a magyar válogatott erejét többnyire a védekezés kötötte le, csak néhány másodpercre tudta megtartani a labdát, ráadásul Schäfer András is ápolásra szorult, miután a nála legalább húsz kilóval nehezebb Reece James ráesett a térdére. Szerencsére a középpályás folytatta a játékot, az első negyedóra végén pedig már a többiekkel együtt ölelgette Sallai Rolandot. A válogatott ugyanis az első lehetőségét nyomban kihasználta: Szoboszlai Dominik szabadrúgása után éppen annyit bizonytalankodott az angol védelem, hogy a labda a Freiburg támadója elé kerüljön, ő pedig nem hibázott. 0–1!

Hiába a hazai játékosok egyéni képzettsége, a tizenhatos közelében rendre kisegítették egymást a remek taktikát fegyelmezetten betartó magyar játékosok, így a hazai labdabirtoklási fölény nem párosult helyzetekkel. Sőt, húsz perccel a vége előtt a csereként pályára lépő Ádám Martin tálalt remek ütemben az első gól szerzője, Sallai Roland elé, aki higgadt befejezéssel duplázta meg az előnyt (0–2), a közönség egy része pedig szép csendben elindult hazafelé.

A kedvencektől ugyanis csak egy lécre fejelt labdára futotta a hátralévő időben, a végén pedig jött a slusszpoén: a németek ellen is gólt szerző Nagy Zsolt hajszálpontos lövése (0–3), majd a hajrában Gazdag Dániel alábökős gólja (0–4) már a kiütést jelentette!

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA,
3. CSOPORT
4. FORDULÓ
ANGLIA–MAGYARORSZÁG 0–4 (0–1)
Wolverhampton, Molineux Stadion, 28 839 néző. Vezette: Turpin (francia)
ANGLIA: Ramsdale – K. Walker, M. Guéhi, Stones, R. James – Saka (Maguire, 85.), K. Phillips, Bellingham (Foden, 68.), Gallagher (Mount, 56.) – Bowen (Sterling, a szünetben), Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
MAGYARORSZÁG: Dibusz – Lang, W. Orbán, Szalai A. – Fiola, Styles (Nagy Á., 55.), Schäfer, Nagy Zs. – Sallai R. (Nego, 78.), Szoboszlai (Gazdag, 55.) – Szalai Á. (Ádám, 68.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Sallai R. (16., 70.), Nagy Zs. (80.), Gazdag (89.)
Kiállítva: Stones (82.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagy győzelem az osztrákok ellen (Fotó: Hegedűs Gábor)

Érdekesség, hogy napra pontosan hét évvel ezelőtt is nagy győzelmet aratott válogatottunk, hiszen a 2016-os Európa-bajnokság csoportkörében az osztrákok ellen nyertünk 2–0-ra.

A mérkőzés élő szöveges tudósítását itt olvashatja!