Mirkó István (archív)
Bölöni László neve sokadszor merül fel a magyar futballban, már szövetségi kapitányként is szívesen alkalmaztuk volna, de az erdélyi szakember eddig nemet mondott a felkérésekre
Mirkó István (archív)
Bölöni László neve sokadszor merül fel a magyar futballban, már szövetségi kapitányként is szívesen alkalmaztuk volna, de az erdélyi szakember eddig nemet mondott a felkérésekre
A PÉNTEKI NEMZETI SPORTBAN A KAPITÁNY-ÜGGYEL KAPCSOLATBAN OLVASHATJÁK BÖLÖNI LÁSZLÓ, KISTELEKI ISTVÁN ÉS VÁRHIDI PÉTER NYILATKOZATÁT. Bölöni László a pénteki Nemzeti Sportban beszél a Kisteleki Istvántól kapott tájékoztatásról. Az MLSZ-elnök a magyar futballban közelmúltban lezajlott pozitív változásokról beszélt neki: az állami segélyről, a már épülő 222 futballpályáról, sport- és tudományos centrumról, és más, biztató fejleményekről, amely mostanság a magyar futballban megindult.
A szakember megállapodásról ugyan nem tudott beszámolni, de azt elárulta: megtisztelő az ajánlat, nem szeretne megválni a futballpályák világától és szívesen vezetné a magyar válogatottat.
A magyar futball és az abban való állami szerepvállalásról a közelmúltban részletesebben foglalkozott honlapunk is. Két közvélemény-kutató cég, a Tárki és az Image Factory az derült ki, hogy Magyarország polgárainak túlnyomó többsége kevesebbet vagy egyáltalán nem költene a közpénzekből a hazai professzionális szintű labdarúgásra. A futballunk jelenlegi helyzetéért a relatív többség (33 százalék) a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) és a klubok vezetőit tartja felelősnek, 23 százalék pedig a játékosokat.
De visszatérve Bölönire: az erdélyi szakember neve a magyar futballban nem először merül fel, legutóbb Bozsik Péter távozását követően lett „bedobva”, mint a válogatott lehetséges szövetségi kapitánya. Bölöni azonban, ha udvariasan is, de végül visszakozott és nem vállalta a felkérését.
A szakember tavasszal az emírségekbeli al-Dzsazíra ajánlatát fogadta el, irányításával az együttes jelenleg a harmadik helyen áll a bajnokságban, de még veretlenek. Igaz, a szezon még nagyon az elején jár, négy mérkőzésükből hármat nyertek, egyszer játszottak döntetlent, szerzett tíz pontjukkal hatpontos hátrányban vannak a listavezető, viszont már hat összecsapáson túljutó al-Shabab mögött.
Mint arról korábban többször írtunk, Bölöni László volt Kisteleki István MLSZ-elnök első számú jelöltje a magyar válogatott szövetségi kapitányi tisztségére Bozsik Péter távozása és Várhidi Péter kinevezése között.
A Marosvásárhelyen született, magyarként a román labdarúgó-válogatottban 108 alkalommal szerepelt, 25 gólig jutó, 1992 óta edzősködő szakember több telefonbeszélgetés után végül nemet mondott a felkérésre.
Bölöni neve nemcsak a magyar válogatottnál, hanem klubszinten is felvetődött. Legutóbb tavasszal hazánkban is járt, méghozzá Zalaegerszegen, ahová egy menedzser vitte el, hogy nézze meg az együttest, de végül nem állapodtak meg. Debrecenben pedig a távozó cseh Miroslav Beránek egyik lehetséges utódjáként emlegették, de aztán a hajdúsági klub alkalmazásában lévő Herczeg András léphetett előre a ranglétrán.
Bölöni 1992-ben hagyta abba a futballt, majd 1992-ben előbb a Nancy másodedzője lett, később rábízták a vezetőedzői feladatot is. Egészen 2000-ig maradt az együttesnél, majd egy évet román szövetségi kapitányként dolgozott.
2001 és 2003 között a Sporting Lisszabonnál vezette a szakmai munkát, 2003–2006 között a Stade Rennes élére került. Tavaly szerződtette az AS Monaco, ahol azonban sikertelen volt, és csak tíz mérkőzésen ült a kispadon.