NOB: vesztegetési ügye miatt lemondott a 95 éves brazil sportvezető

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.12.04. 20:58
Címkék
Lemondott 48 éve őrzött tagságáról a Nemzetközi Olimpiai Bizottságban (NOB) Joao Havelange, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) korábbi elnöke.

Egy a neve elhallgatását kérő forrás szerint a 95 éves brazil sportvezető már csütörtökön elküldte lemondó levelét a NOB-nak, ám ezt titokban akarta tartani.

Havelange azért kényszerült erre a lépésre, mert ez az egyetlen módja annak, hogy a NOB etikai bizottsága ne marasztalja el őt egy több mint tíz éve történt vesztegetési ügyben. A vizsgálatok alapján ugyanis még a FIFA első embereként 1 millió dollárt fogadott az ISL nevű marketingcégtől.

A bizottság az előzetes várakozások alapján minimum kétéves eltiltással sújtaná a Havelange-t, de a végleges kizárás sem lenne elképzelhetetlen. A lemondás után azonban minden bizonnyal ejti az ügyet a testület.

Joao Havelange 1974-től 1998-ig vezette a FIFA-t, s 1963 óta tagja a NOB-nak, melynek ezzel a legrégebben megválasztott tagja.

Legfrissebb hírek

Gyenesei Leila: Óriási versenyt nyertünk meg az öttusa-vb rendezési jogáért

Egyéb egyéni
6 perce

Harminchét ország 170 sportolóját várják Szombathelyen a tornavilágkupára

Torna
8 perce

Ökölvívás: Akilov Pilip már biztosan érmes a vb-n!

Ökölvívás
9 perce

Elindult a Héraklész utánpótlás-nevelési program applikációja

Egyéb egyéni
25 perce

Ifj. Foltán László marad a kenuválogatott szövetségi kapitánya

Kajak-kenu
26 perce

Nigériai támadót igazolt a Kazincbarcika – hivatalos

Labdarúgó NB I
31 perce

Nagy a baj? Kihagyja a manchesteri derbit a City kulcsembere

Angol labdarúgás
40 perce

Golfkurzust indít a győri Széchenyi István Egyetem

Egyéb egyéni
57 perce
Ezek is érdekelhetik