Női futball: újabb válogatott játékosunk igazolt a Serie A-ba

M. D.M. D.
Vágólapra másolva!
2022.06.28. 16:33
null
Kaján Zsanett az olasz bajnokságban folytatja a pályafutását (Fotó: olreign.com)
Kaján Zsanett, a magyar női labdarúgó-válogatott tagja visszatér Európába az Egyesült Államokból, és egyéves szerződést kötött az olasz élvonalbeli Fiorentinával.

 

A 24 esztendős támadó 2016 óta tanult és futballozott a tengerentúlon, az elmúlt fél évben már a Bajnokok Ligája-győztes Olympique Lyon amerikai partnercsapata, az OL Reign játékosa volt. A Fiorentina megvásárolta a magyar válogatott labdarúgót, de az üzlet pénzügyi részletei nem ismertek.

„Zsani előtt fényes jövő áll. Úgy gondoljuk, hogy a benne rejlő lehetőségek kiaknázása érdekében az a helyes döntés, ha most elengedjük Európába, ahol rendszeresen játszhat – mondta az OL Reign vezetőedzője, Laura Harvey a klub hivatalos honlapján. – Követjük majd Zsani pályafutását a Fiorentinánál, alig várjuk, hogy berobbanjon Olaszországban.”

A firenzei alakulat a hetedik helyen végzett a 12 csapatos Serie A legutóbbi kiírásában.

Az olasz bajnokságban futballozik a magyar válogatott csapatkapitánya, Csiszár Henrietta is, ő az Inter játékosa. Fördős Beatrix a mögöttünk hagyott idény végén esett ki az élvonalból a Lazióval, de egyáltalán nem biztos, hogy követi a római együttest a Serie B-be.

„Bármennyire is jól érzem magam a Laziónál, a másodosztályban nem szívesen futballoznék, viszont országot sem akarok váltani. Első külföldi lépcsőfoknak tökéletes választás volt a Lazio, de a fejlődésem miatt szeretnék Olaszországon belül továbblépni, az első osztályban maradni. Van érdeklődés, meglátjuk, mi valósul meg belőle – nyilatkozta a 20 éves középhátvéd nevelőklubja, a Haladás-Viktória Facebook-oldalán.

Legfrissebb hírek

Pellegrino duplájával szerezte meg első győzelmét a Parma a bajnokságban; nyert a Lazio is

Olasz labdarúgás
22 órája

„Rossz emberrel kezdett ki...” – Conte nem kímélte a lecserélt De Bruynét

Olasz labdarúgás
Tegnap, 9:17

A Milan tíz emberrel verte meg a Napolit, és élre állt a Serie A-ban

Olasz labdarúgás
2025.09.28. 22:46

Serie A: Mel Gibson is megnézte a Roma győzelmét a Verona ellen

Olasz labdarúgás
2025.09.28. 16:56

Serie A: gyors gólokkal kezdett a Sassuolo, győzött is

Olasz labdarúgás
2025.09.28. 14:39

Az Inter kétgólos győzelmet aratott Szardínián

Olasz labdarúgás
2025.09.27. 22:39

Az Atalanta folytatta jó sorozatát Torinóban

Olasz labdarúgás
2025.09.27. 19:58

Kiütéses győzelmet aratott az FTC, az MTK és a Puskás Akadémia is a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2025.09.27. 19:41
Ezek is érdekelhetik