Piros lap, öngól, diósgyőri győzelem Kecskeméten

Pór KárolyPór Károly
2022.02.14. 19:50
A labdarúgó NB II 23. fordulójának záró mérkőzésén a DVTK a 60. perctől emberelőnyben játszott Kecskeméten, és már 3–1-re is vezetett, a végén mégis izgulnia kellett egy öngól után, de győzött, és vezeti a tabellát.
Az Izraelből kölcsönvett Roten Keller (36) ezen a meccsen mutatkozott be a DVTK-ban (Fotó: Bus Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

KTE HUFBAU–DIÓSGYŐRI VTK 2–3 (0–2)
Kecskemét, 1000
néző. Vezette: Karakó Ferenc (Vígh-Tarsonyi Gergő, Belicza Bence Péter)
KTE: Varga B. – Buna (Tóth Dávid, a szünetben), Szabó Alex, Rjasko, Szalai G., Grünvald (Hadaró, 59.) – Vágó L., Nagy K., Szuhodovszki – Lukács D., Tóth Barna (Katona, a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
DVTK:
Póser – Polgár, Szatmári Cs., Szűcs Kornél, Bárdos, Keller (Kocsis Dominik, 88.) – Molnár G. (Bokros, 85.), Lucas, Zsolnai (Németh Márió, 78.) – Könyves, Horváth Z. (Eppel, 78.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző:
Könyves (0–1) a 18., Polgár (0–2) a 45., Szabó Alex(1–2) a 68., Németh Márió(1–3) a 88., Bárdos (öngól, 2–3) a 89. percben
Kiállítva: Szalai G. a 61. percben
Szabó István:
– A Honvéd elleni Magyar Kupa-mérkőzés még kicsit bennünk volt, ráadásul a DVTK az első hibánkat kihasználta. A második félidei futballunk jobb volt, de ennyi sajnos nem elég a Diósgyőrrel szemben. A kiállítást jogosnak láttam, nem ezen múlt a vereségünk.
Kondás Elemér: – Értékes ez a győzelem. Voltak hibák a védekezésben, akadt gond a kommunikációval, ám összességében megérdemelten nyerte meg a csapat ezt a bajnokit.

Az NB II hétfő esti mérkőzésének, a Kecskemét–Diósgyőr találkozónak az volt a tétje – a Vasas vasárnapi, budafoki döntetlenje után –, hogy melyik csapat áll majd az élen a 23. fordulót követően. A harmadik Kecskemétnek ehhez mindenképpen nyernie kellett volna, a DVTK-nak viszont már egy döntetlen is elegendő lett volna, hogy (ha csak egy ponttal is, de) visszavegye a vezetést a tabellán a Vasas előtt.

A diósgyőriek persze próbáltak támadó szellemben futballozni a szakadó eső ellenére, és a 18. percben meg is szerezték a vezetést: Molnár Gábor felívelését Horváth Zoltán játszotta Könyves Norberthez, aki az ötös vonaláról, éles szögből a rövid alsóba lőtt. Könyves így már 13 gólos a bajnoki idényben (holtversenyben vezeti az NB II góllövőlistáját).

Ezt követően a szakadó esőben sok apró szabálytalanságot és nem éppen közönségszórakoztató futballt hozó első félidőben még egy említést érdemlő helyzetet jegyezhettünk fel, és a Diósgyőr abból is gólt szerzett. Az Izraelből kölcsönvett és az első félidőben remekül futballozó balhátvéd, Rotem Keller sarokkal játszott vissza Könyveshez, akinek a középre adásából a hosszún érkező Polgár Kristóf lőtt a kapuba. Polgár góllal tért vissza azt követően, hogy egészségügyi problémák miatt október óta nem játszott az NB II-ben.

A második félidőben aztán volt minden. Birkózás (a szó szoros értelmében), kecskeméti kiállítás (Szalai Gábor a gólhelyzetben lévő Horváth Zoltánt rántotta le), egy megpattanó lövésből újabb diósgyőri találat (Németh Márió révén), majd egy diósgyőri öngól (Bárdos Bence fejelt a saját kapujába), ami után még izgulnia is kellett a vendégcsapatnak.

A DVTK 3–2-re győzött, így a forduló előtti egypontos előnyét háromra növelte a tabella élén a második helyezett Vasassal szemben.

20. Budafoki MTE23481122–31 –920

VÉGE A MECCSNEK, GYŐZÖTT ÉS VEZETI A TABELLÁT A DIÓSGYŐR!

90.+2.perc. Kitámad a Kecskemét, kontrát indít a DVTK, már üres a kecskeméti kapu, de Könyves és Eppel nem tudja befejezni a támadást les miatt.

89. perc. MICSODA ÖNGÓL. Bárdos egy magas labdát haza akart fejelni, de elfejelt a rosszul kimozduló Póser mellett – öngól. 2–3

88. perc. Keller helyett Kocsis Dominik állt be.

88. perc. GÓÓÓL. Németh vezette a labdát a kapu felé, kissé balról a kapu jobb oldalába lőtt a tizenhatoson kívülről, a labda megpattant egy védőn. 1–3

85. perc. Molnár Gábor helyett Bokros Szilárd állt be.

82. perc. Keller lőtt balról, de Varga védett.

79. perc. A leendő diósgyőri Lukács lefutotta Bárdost a jobb szélen, majd alighogy átlépte a tizenhatost az oldalhálóba lőtt.

78. perc. Horváth Z. helyett Eppel, Zsolnai helyett Németh Márió állt be.

76. perc.DIÓSGYŐRI HELYZET. Könyves éles szögből, bal oldalról a hosszú alsó mellé lőtt.

74. perc. Molnár szabálytalankodik, Zsolnai kap sárga lapot (feltehetően reklamálásért), majd a bal oldalról elvégzett szabadrúgásból veszélyesen csavartak középre a hazaiak, de a játékvezető kecskeméti szabálytalanságot látott.

68. perc. GÓÓL, SZÉPÍTETT A KTE, EMBERHÁTRÁNYBAN. Bal oldali Szuhodovszki-szögletből Szabó Alex egy védő szorításában lőtt az ötös környékéről a kapuba.

63. perc.. Molnár szabadrúgás utáni beadásából jött egy fejes vendégrészről, de fölé ment.

60. perc. EMBERELŐNYBE IS KERÜLT A DVTK!. Horváth Zoltán egyedül törhetett volna kapura a kezdőkörből, de Szalai Gábor lerántotta, és a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a kecskeméti ezzel közvetlen gólhelyzetet akadályozott meg, ezértpiros lapot mutatottfel és kiállította.

59. perc. Grünwald helyett Hadaró állt be hazai oldalon.

56. perc. LŐRINCZ TAMÁS ILYEN DOBÁSOKKAL OLIMPIÁT NYERT. Horváth Zoltán terítette le a hátulról rátapadó Vágót, aki viszont a földön fekve próbálta tushelyzetbe szorítani ellenfelét. A birkozó jelenteknek az lett a vége, hogy mindketten sárga lapot kaptak.

50. perc. Nagy Krisztián hátulról odacsúszik Molnárnak a félpályánál, elkaszálja, sárga lap.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

Cserék a szünetben: Katona Bálint és Tóth Dávid érkezik a hazaiaknál, Tóth Barna és Buna Gábor ment le.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK.

45. perc. ÚJABB DIÓSGYŐRI GÓL! Keller sarokkal passzolt vissza Könyveshez, aki az alapvonal felé vezette a labdát a bal oldalon, majd középre lőtt, és a hosszún, üresen érkező Polgár néhány lépésről a kapuba passzolta a labdát. 0–2

43. perc. Zsolnai szabadrúgásból adott be, a védők kifejelték a labdát, Polgár visszaívelését pedig Varga fogta meg.

36. perc. Tóth Barna fordult be a 16-os előterében, a lövésre nem maradt ereje, Póser szedte föl a labdát.

Szakad az eső, a mély talajon a folyamatos játékot gyakran akasztják meg szabálytalanságokkal a csapatok.

26. perc. Rjasko kapott buktatásért sárga lapot.

24. perc. Zsolnai szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Varga elnézte a labdát, amelyet Szűcs tett mellel a kapu felé, majd lábbal is belepiszkált, de elment keresztben a kapu előtt.

Könyves a 20. bajnoki meccsén a 13. bajnoki gólját szerezte az idényben. Ezzel beérte az NB II-es góllövőlistát vezető Takács Tamást (Csákvár).

18. perc. VEZET A DIÓSGYŐR! Molnár ívelte fel a labdát a bal oldalon Horváth Zoltánnak, aki a tizenhatos vonaláról továbbpasszolta a védők mellett kiugró Könyvesnek, és a támadó az ötös vonaláról, éles szögből a rövid alsóba lőtt. 0–1

16. perc. Egy röviden sikerült hazai felszabadítás után a tizenhatoson kívülről Lucas fejelte a kapu irányába a labdát, ami a kimozduló Vargáé lett.

Mindkét tábor igyekszik meccshangulatot teremteni, de azért inkább a vendég diósgyőriek aktívabbak és hangosabbak.

11. perc. Zsolnai jobb oldali beadását Polgár fejelte a kapu irányába, de Varga Bence kapus lehúzta a labdát az érkező Horváth Zoltán elől.

6. perc. A DVTK-ban ezen a meccsen debütáló téli szerzemény, az Izraelből érkezett, nagymamája révén magyar származású Roten Keller egy megkerülős csellel próbálkozott Buna mellett, aki azonban megfogta a diósgyőrit, amiért sárga lapot kapott.

Közel 1000 néző előtt rendezik a meccset, ebből több mint 100-an érkeztek Diósgyőrből.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS. A fehérben játszó DVTK kezdett, lilában a Kecskemét.

A diósgyőriek a meccs előtt pályára vitték az előző fordulóban állkapocscsonttörést, halántékcsonttörést és agyrázkódást szenvedett Hegedűs János mezét (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

ELŐZMÉNYEK

Diósgyőrben megérkezett a télen Izraelből kölcsönvett Rotem Keller játékengedélye, és a visszatérő Póser Dániellel együtt a kezdőcsapatban kapott helyet, miként a múlt heti sérülése után Dejan Karan is tagja a meccskeretnek.

A DVTK-ban a sérülés vagy betegség miatt ezúttal Hegedűs János, Eperjesi Gábor és Szeles Tamás nem léphet pályára. A szombaton Kecskemétről igazolt Belényesi Csaba a klubvezetés döntésének értelmében nem játszik volt csapata ellen. A KTE-ben a nyártól diósgyőri Lukács Dániel viszont a kezdőcsapatban kapott helyet.

Tavaly augusztusban Diósgyőrben 1–1-es döntetlent játszott egymással a két csapat.

Mindkét csapat remek formában van. A Kecskemét 2022-ben mind a három eddigi bajnoki meccsét megnyerte, összességében pedig egymás után négy győzelemnél tart, viszont mind a négy meccset idegenben nyerte meg, otthon legutóbb novemberben játszott a Haladás ellen, és azon a mérkőzésen kikapott (azt a meccset november 29-én rendezték, azóta veretlen a csapat a bajnokságban), ahogy múlt héten a Honvédtól is 2–1-es vereséget szenvedett otthon a Magyar Kupában.

A DVTK az előző 11 mérkőzésén nem szenvedett vereséget, és a 11-ből kilencet meg is nyert. Legutóbb októberben, Szegeden kapott ki 2–1- re.

Edzői vélemények a meccs előtt

Szabó István, a KTE HUFBAU vezetőedzője: – Nem szeretek alibizni, de néhány napon belül nekünk most ez lesz a harmadik mérkőzésünk, ebben volt egy nagyon kemény kupameccs is. Ez sokat kivett a csapatból, jelenleg vagyunk abban a fázisban, hogy a Diósgyőrrel is el tudtunk kezdeni foglalkozni. Az előzményekről megvan a véleményem, de nem szeretnék erről beszélni. Csak a csapatommal foglalkozom és a következő feladatra koncentrálunk. A Diósgyőr kimondta a szezon előtt, hogy szeretne visszajutni, a hagyományai és a tradíciói alapján ezt is várja a közönségük. Jó játékosokat igazoltak, tele van a keretük korábbi NB I-es futballistával. Mi csapatként tudunk méltó ellenfele lenni a DVTK-nak, biztos vagyok benne, hogy fel is fogjuk venni velük a versenyt. Megvannak az erősségeik és hátrányaik is, próbálunk arra fókuszálni, hogy az erősségeket tompítsuk, a gyengeségeiket pedig felerősítsük a javunkra. Egy nagyon jó mérkőzés lesz véleményem szerint. Nagyon bízom benne, hogy a közönség is átérzi ezeknek a napoknak a nehézségeit, és hozzásegít bennünket ahhoz, hogy egy nagyon jó eredményt érjünk el riválisunkkal szemben. Amennyiben így lesz és biztatnak minket, akkor biztos vagyok benne, hogy azt fogja visszaadni a csapat, amit az egész szezonban, ki fogják tenni a játékosok a szívüket és a lelküket a pályára. Azt nem tudom megmondani, hogy melyik csapat fog nyerni, de mi biztosan győzelemre fogunk játszani, szeretnénk megörvendeztetni a hazai nézőket.
(Forrás: KTE)

Kondás Elemér, a DVTK vezetőedzője: – Láttam a KTE szerdai kupamérkőzését a Honvéd ellen, nagy titkot nem árulok el azzal, ha azt mondom, hogy masszív, szervezett csapat a soron következő ellenfelünk. Tévés meccs lesz hétfőn este, két jó csapat találkozik, minden adott lesz egy igazi rangadóhoz. A célunk az, hogy pontokkal térjünk haza Kecskemétről. (Forrás: DVTK)