A Szolnok elhullajtott két pontot a Dorog ellen

2022.05.08. 16:50
A labdarúgó NB II 36. fordulójának kiesési helyosztóján a fordulót megelőzően sereghajtó Szolnok a 17. helyen álló Dorogot fogadta. A második félidő elején a hazaiak megszerezték a vezetést tizenegyesből, majd a vendégek a semmiből egyenlítettek, így megmentettek egy pontot (1–1) a balhésan véget érő találkozón.

Tömösvári Bálint (kékben) jól játszott, de a Szolnoki MÁV végül nem tudott nyerni (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–DOROGI FC 1–1(0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1000 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Tömösvári (Csörgő, 83.), Papp Sz., Szabó A., Gohér – Kónya M., Tisza K. – Rokszin (Tóth L., a szünetben), Sipos Z., Lakatos I. – Busa (Irmes, 79.). Vezetőedző: Romanek János
DOROG: Mursits – Nyíri, Berkó, Keresztes, Papp M. – Lénárth (Lőrincz A., 74.) – Rácz F. (Girsik, 86.), Szerencsi, Tóth B. (Vígh Á., 62.), Szedlár (Oldal, 62.) – Barna G. (Hajdú R., 62.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Sipos Z. (48. – 11-esből), ill. Vígh Á. (78.)
Kiállítva: Nagyházi (a lefújás után a kispadról)
Romanek János: – Az első félidő kiegyenlített volt, de a második játékrész alapján ez agyonnyert meccs volt. Nem zártuk le a mérkőzést, majd egyszer hibáztunk hátul, abból gólt kaptunk. Nem értem a játékvezetői döntéseket, amelyek mostanában többször is sújtottak minket, de ettől még meg kellett volna nyernünk a találkozót.
Fenyvesi László: – Tipikus kiesési rangadót játszottunk. A második félidő elején úgy érzem, elmaradt egy tizenegyes a számunkra, majd a kontrából az ellenfél kapott büntetőt. Nem találtuk a játék tempóját, de a cserék után tudtunk labdát birtokolni, és sikerült egyenlítenünk. Sajnos csak döntetlent értünk el, de a játékosok hozzáállásával elégedett vagyok.

Kiegyenlített első félidőt játszottak egymással a felek, túl sok helyzet nem adódott, így biztos volt az, hogy mindkét csapatnak többet kell vállalnia a folytatásban.

A szünet után rögtön büntetőhöz jutott a Szolnoki MÁV: Sipos Zoltán nagyon higgadtan értékesítette a tizenegyest (1–0).

Megfogta a gól a Dorogot, így a hazaiak húsz percen át fölényben játszottak, és számos helyzetet kidolgoztak, de azokat nem használták ki. Majd egy kontránál fellazult a Tisza-parti védelem, s kiegyenlítettek a vendégek, a csereként beálló Vígh Ádám szép mozdulattal lőtt a hálóba (1–1). A hajrában már csak kapkodtak a kék-fehérek, akiknek így be kellett érniük egy ponttal, amivel igazán egyik fél sem lehet elégedett, de azért jobban a Dorog örülhet neki.

A lefújás után elszabadultak az indulatok, egymásnak esett a két csapat, de nem igazán lehetett megmondani, ki és mit csinált. Mint végül kiderült, egy-egy sárga lap villant, valamint a vendégek egyik cserejátékosa, Nagyházi Dávid a kiállítás sorsára jutott.

20. III. Kerületi TVE368101833–60–2734

A lefújás után Móri Tamás játékvezető dolga sem volt könnyű, amikor elszabadultak az indulatok (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Ilyen messziről nem tudni pontosan, mi történt, de már csillapodnak a kedélyek. Előbb a hazaiak, aztán a vendégek is bevonultak az öltözőbe. Utólag kiderült, hogy hazai részről Tisza Kálmán, a vendégektől Keresztes Krisztián kapott sárga lapot, míg a meccsen pályára nem lépő, dorogi Nagyházi Dávidnak a piros lapot mutatta fel a játékvezető.

Balhé a lefújás után, egymásnak ugrott a két csapat!

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, döntetlennel ért véget a Szolnok és a Dorog kiesési helyosztója!

90+3. perc: Oldal tekert a bal alsó felé, de Hegedűs résen volt, és biztosan fogta.

90+2. perc: Páros sárga, Csörgőnek és Nyírinek mutatta fel a játékvezető.

90. perc: 4 perc a ráadás.

89. perc: Előbb Kónya Márk, majd Romanek János vezetőedző kapott sárgát reklamálásért.

86. perc: A vendégek is változtatnak, Girsik Áron jön be Rácz Ferenc helyére.

86. perc: Tóth László lőtt 18 méterről laposan, a labda egy méterrel suhant el a jobb kapufa mellett.

Sipos Zoltán (balra) és Szerencsi Miklós is sokat tett azért, hogy csapatuk jó eredményt érjen el (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

83. perc: Újabb MÁV-csere, Csörgő Raul jön Tömösvári Bálint helyett.

79. perc: Hazai csere, Busa Bencét váltja Irmes Dávid.

79. perc: Kovács Olivér kapott sárgát a padon.

78. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A DOROG! Szerencsi jobb oldali beadására Vígh Ádám érkezett, és 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt! 1–1

75. perc: Jobbról Gohér adott be laposan, a labda mindenki előtt elsuhant, így végül egy méterrel elkerülte a jobb kapufát!

74. perc: Lakatos István próbálkozott 30 méterről, a bal alsóba tartó lövését szögletre tolta Mursits!

Tomás Lénárth (fehérben) nem sokkal az egyenlítő gól előtt jött le a pályáról (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

74. perc: Újabb dorogi csere, Tomás Lénárth helyén Lőrincz Attila.

73. perc: Tömösvári lőtt 22 méterről, de nem talált kaput, fölé szállt a labda.

65. perc: Gohér végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, de fölé tekert két méterrel.

62. perc: Hármas csere a vendégeknél. Lejött Barna Gergő, Tóth Barnabás és Szedlár Zoltán, beállt Hajdú Roland, Vígh Ádám és Oldal Tibor.

61. perc: Szolnoki ziccer! Tömösvári ugratta ki Tóth Lászlót, aki szemben a kapussal 10 méterről fölé lőtt!

Mindkét csapat nagyot küzdött a meccsen (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

52. perc: A kisszöglet után Sipos tört be a tizenhatoson belülre, majd 7 méterről, éles szögből lőtt, a kapus lábbal védett!

52. perc: Gohér lőtt a tizenhatos bal sarkától bal külsővel, de egy védő bele tudott csúsztatni, így kiment a labda az alapvonalon túlra.

49. perc: Fenyvesi László vezetőedző reklamált, amiért sárgát kapott.

48. perc: GÓL! VEZET A MÁV! Az ápolás után Sipos Zoltán állt oda a labda mögé, és nagyon higgadtan a jobb felső sarokba lőtt! 1–0

46. perc: TIZENEGYES! Berkó és Lakatos István futott versenyt, majd előbbi odacsúszott a tizenhatoson belül, de a lábát találta el a hazai játékosnak! Sárga is járt a védőnek.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Cserél a MÁV a szünetben, Rokszin Ádám helyett Tóth László lép pályára.

Busa Bence (kékben balról a második) fejese többet ígért az első félidőben (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

A jó iram ellenére nem sok helyzetet láthatott a közönség a kiesés elől menekülők csatájának első félidejében. Mindkét csapatnak többet kell vállalni a szünet után a győzelem megszerzésének érdekében.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első játékrésznek!

41. perc: Kónya lőtt 25 méterről, de nem volt benne erő, így a középre tartó labdát könnyedén fogta Mursits.

38. perc: Barna Gergő lőtt 18 méterről, de eltörte a labdát, így az mellé pattogott.

Egyik csapat sem esett neki ész nélkül a másiknak, viszonylagos óvatosság jellemzi a feleket, így aztán nincs túl sok helyzet egyelőre, de azért az iram nem rossz.

25. perc: Lakatos István 20 méteres lövése jócskán mellé.

Papp Szilárd (balra) és Barna Gergő csatázik (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

Nagyjából 1000 néző tekinti meg a mérkőzést a helyszínen.

14. perc: Hasonlóan jó lehetőség a másik oldalon! Balról Papp Máté ívelt középre, és Tóth Barnabás tisztán fejelhetett 7 méterről, de rosszul találta el, így több méterrel mellé szállt a labda.

9. perc: Az első helyzet! Tömösvári jobb oldali beadása egy kicsit magas volt Busának, aki így 5 méterről jócskán fölé fejelt.

A Szolnok szokásos hazai szerelésében, kékben játszik, míg a Dorog fehérben futballozik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Busa Bence (balra) és Keresztes Krisztián többször is összecsapott a meccsen (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

Eddig 14 mérkőzést vívtak egymással a felek, melyeken hét dorogi és négy szolnoki siker mellett három döntetlen született. Az őszi szezonban a piros-feketék nyertek 2–0-ra Szabó Lukas duplájával.

A Tisza-partiaknál három játékos is eltiltott, hiszen a szegedi 2–1-es vereség alkalmával a játékvezető kiállította Kurdics Leventét, Szekszárdi Tamást és Tóth Bencét is. A vendégeknél nem a színes lapok okozzák a gondot, hanem az, hogy a Kecskemét elleni hazai 0–3 során megsérült az együttes rutinos középső védője, Dlusztus András, akit már a mérkőzés közben sem igazán sikerült pótolni.

A Dorog messze a legrosszabb formában lévő csapat tavasszal, hiszen 2022-ben csupán 7 pontot szereztek a 15 meccsükön. Ennél még a sereghajtó Szolnoknak is sokkal jobb a mérlege, hiszen ezen időszak alatt a kék-fehérek 15 pontot gyűjtöttek. Most pedig a hazaiak egy győzelemmel pontszámban be is érhetik ellenfelüket.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a kiesési helyosztón a Szolnok és a Dorog egymással.