Emberelőnyben sem bírt a Szentlőrinc a Szolnokkal

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.12.06. 12:50
Lehoczky (pirosban) fejese nem volt veszélyes a Szolnok kapujára (Fotó:Laufer László/ Dunántúli Napló/)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a 16. Szentlőrinc a 8. helyezett Szolnokot fogadta. Bár a hazaiak a 77. perctől emberelőnyben játszhattak, ezt nem sikerült gólra váltaniuk, így kénytelenek voltak beérni az egy ponttal.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SZOLNOKI MÁV 0–0

Szentlőrinc, Szentlőrinci stadion, zárt kapuk mögött.Vezette: Görög Márió (Becséri Gergely, Hofbauer Roland)
Szentlőrinc: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Lehoczky, Hleba – Harsányi I., Cenaj (Nikics, 66.), Kovács D. (Sili, 53.) – Torvund (Kondor, 85.). Vezetőedző: Marián Sluka
Szolnok:Molnár F. T. – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Tisza K., Kónya, Rokszin (Berdó, 61.) – Novák Cs., Kurdics (Iván, 92.). Vezetőedző: Csábi József
Kiállítva: Novák Cs. (77.), Csábi József (77. – a szolnoki kispadról)
Marián Sluka:
– Másodszor játszottunk végre hazai pályán, szereztünk is egy pontot. Megint csapatként küzdöttünk, a vendégeknek helyzetet sem sikerült kialakítaniuk. A Szolnokot is a masszív védekezés jellemzi, és mindkét oldalon ennek szervezettségét láthattuk. Támadásainkban hiányoztak azok az extrák, amelyek három pontot hozhattak volna.
Csábi József: – Nézhetetlen, brusztolós meccs volt, egyik csapat sem érdemelt győzelmet.

Kifejezetten harcos találkozót láthatott a kerítésen kívül elhelyezkedő 20-30 szurkoló, aki kilátogatott a Szentlőrinc–Szolnok mérkőzésre. A játék főként a mezőnyben zajlott, amit az is mutat, hogy a meccs első szögletét a 43. percben végezte el a hazai csapat. Előtte főleg távoli, célt tévesztő lövéseket, valamint szabadrúgásokat követő próbálkozásokat jegyezhettünk fel, veszélyes helyzetet egyik oldalon sem – leszámítva, amikor a szolnoki Novák Csanád három méterről a kapu mellé fejelt.

A fordulást követően sem változott a játék képe, amitől Novák annyira frusztrálttá vált, hogy a 77. percben a felezővonalnál arcon könyökölte Hlebát, s ezért a játékvezető azonnal az öltözőbe küldte. A baranyaiak a hátralévő időben nem tudtak élni az emberelőnnyel, így a Tisza-partiak egy pontot elvittek az újonc otthonából.

20. Debreceni EAC2041616–37–2112

90+4. perc: Vége a találkozónak, egyik csapat sem tudott betalálni ellenfele kapujába. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc:Kondort találta meg a szöglet után a labda,Molnár kapus védett.

90+2. perc: Kurdics helyére Iván érkezett a Szolnokba.

90. perc:Három percet hosszabbít a játékvezető.

85. perc: Torvund helyére Kondor érkezett a Szentlőrincbe.

84. perc:Nagy Barnabás szöglete után a labda veszélyesen kanyarodott a kapura, de Molnár-Farkas fölé ütötte.

81. perc:Berdó kapott sárga lapot egy ütközés után.

77. perc:Novák kapott piros lapot, mert arcon könyökölte Hlebát a hazai kispad előtt, illetve reklamálásért Csábi József vezetőedzőt is elküldte a játékvezető a szolnoki kispadról.

67. perc:Harsányi lőtt a tizenhatos vonaláról, de nem találta el a kaput.

66. perc: Cenaj helyére Nikics érkezett a Szentlőrincbe.

A Szolnok nem tudta áttörni a Szentlőrinc védelmét (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

63. perc:Csirmaz szaporázta a jobb szélen, a beadása senkinek nem volt jó.

61. perc:Kettő óra 11 perckor a 2-es számú Rokszin helyére a 11-es Berdó érkezett a Szolnokba.

54. perc:Bárdos kapott sárga lapot, mert a labda elrúgása után Molnár Róbertet is eltalálta.

53. perc: Sili érkezett Kovács Dávid helyére a Szentlőrincbe.

51. perc:Kovács Dávid 20 méterről a jobb szélről lőtt az oldalhálóba.

46. perc:Folytatódik a találkozó! Egyik csapat sem változtatott a szünetben.

45. perc: Vége az első félidőnek, gól egyik oldalon sincs.

43. perc: A találkozó első szögletét a Szentlőrinc végezhette el, Lehoczky elől mentettek a vendég védők.

37. perc:Tisza lőtt 15 méterről középről, de centikkel elvétette a hazai kaput.

A szentlőrinci Lehoczky a középpályán jól szűrte meg Tiszáék támadásait (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

33. perc:Nagy Barnabás Szekszárdival ütközött, utóbbi nagyot kiabált, előbbi sárga lapot kapott.

29. perc:Novák 35 méterről a jobb szélről lőtt, de labdájának alá kapott a szél, így messze fölé-mellé ment a próbálkozás.

19. perc: Kurdics gyönyörűen fordult le Keresztesről, beadása megtalálta Novákot, a támadónem tudta kapura fejelni a labdát.

Tamás László (balra) a találkozó elején jól szűrte meg a hazaiak támadásait (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

17. perc:Lehoczky szabadrúgás utáni csúsztatását Tamás László vágta ki a szolnoki kapu előteréből.

5. perc:Novák lábáról csúszott le a beadás, így viszont majdnem veszélyes volt a Szentlőrinc kapujára.

A Szentlőrinc is elszántan melegített (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

1. perc:Elkezdődött a találkozó! A piros-feketében játszó hazai csapat indította útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a másodszor saját otthonában játszó Szentlőrinc a masszív Szolnok ellen.

A Szolnok alaposan felkészült a találkozóra (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)