Biztos győzelmet aratott Szegeden a Diósgyőr

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.11.06. 14:51
A szegediek (kék-feketében) három góllal alulmaradtak a Diósgyőr elleni rangadón (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 15. fordulójának rangadóján a Diósgyőri VTK remek játékkal idegenben 3–0-ra legyőzte a Szeged-Csanád GA együttesét.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–DVTK 0–3 (0–2)
Szeged,
Szent Gellért Fórum,3271néző. Vezette: Takács Tamás (Szert Balázs, Csatári Tibor)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey, Szilágyi, Temesvári, Tóth B. – Simon Á. (Sipos Sz., 59.), Szatmári L. (Farkas A., a szünetben) – Papp Á. (Bíró B., 82.), Szakály D. (Dobronoky, 59.), Gajdos (Pintér Á., 59.) – Haruna. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
DIÓSGYŐR: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Bényei (Radics, 83.), Cseke B., Koman (Bertus, a szünetben), Holdampf (Jurek, 21.) – Lukács D. (Papp M., 73.), Gera D. (Eppel, a szünetben). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Lukács D. (36. –11-esből), Jurek (41.), Eppel (49. –11-esből)
Alekszandar Sztevanovics:
– A meccs első félidejének végén nagy hibákat követtünk el, majd a második félidőben is megvoltak ezek a bakik. A fiúk bizonyítani akartak, nagy volt az elvárás, de sajnálom őket, hogy ez most így sikerült.
Ifj. Kuznyecov Szergej:
– Jó iramú mérkőzést játszottunk, örülünk a sok szempontból is fontos győzelemnek. A Szeged elleni kupamérkőzés emlékei még bennünk éltek, ezért is lényeges, hogy most sok helyzetet kidolgozva szereztük meg a három pontot.

A forduló rangadóján jó iramban kezdte a találkozót a két csapat. Az első húsz percben egyenrangú ellenfelek küzdelmét láthatta a közönség, majd a félidő második felében már inkább a Diósgyőr akarata érvényesült, és ezt két gól jelezte. Előbb egy véleményes 11-esből Lukács Dániel szerzett vezetést a csapatának, majd a megzavarodott Szeged ellen öt perccel később, egy szép csel után a csereként beállt Jurek Gábor lőtt gólt, 0–2.

A szünet utáni első lehetőség a 49. percben megint 11-esből és megint a Diósgyőr előtt adódott, ezúttal teljesen jogosan kaptak büntetőt a vendégek, amelyet a csereként beállt Eppel Márton értékesített, ezzel el is dőlt minden kérdés. 0–3.

20. Dorogi FC1524914–28–1410

90+2. perc: vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: két perc a ráadás.

88. perc:Jurek lépett ki, lövését ziccerben Takács J. bravúrral védte.

85. perc: Jurek lőtt fölé 20 méterről.

Haruna (balról) eredménytelen harcot vívott Szatmári Csabáékkal. (Fotó: Gémes Sándor)

82. perc: Papp Á. helyére Bíró B. érkezett.

81. perc: Tóth B. kapott sárgát, majd a reklamáló edző, Kuznyecov is.

73. perc: Lukács D. helyére Papp M. érkezett.

65. perc: Jurek sárgát kapott.

59. perc: Szakály D. helyére Dobronoky, Gajdos helyére Pintér Á., Simon Á. helyére Sipos Sz. érkezett.

56. perc: Eppel lépett ki, lőtt, a labda felpördült Takácson, majd a támadó ballal az üres kapu mellé lőtt.

49. perc: GÓÓÓÓL! A 11-est Eppel értékesítette, 0–3.

48. perc: Simon Ádám vesztett labdát a saját 16-osán belül, majd lerántotta Eppelt, 11-es.

A piros-fehér mezes diósgyőriek jól támadták le Temesváriékat. (Fotó: Gémes Sándor)

46. perc: Szatmári L. helyett Farkas A., Gera D. helyére Eppel, Koman helyére pedig Bertus érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: vége az első félidőnek.

45+1. perc: Haruna bal oldali beadása után Szakály D. éppen lemaradt az ötösön a labdáról.

45. perc: egy perc a ráadás.

41. perc: GÓÓÓÓL! Jurek érkezett a hosszún, és egy csel után jobbal a jobb sarokba lőtt, 0–2.

38. perc: Gajdos kapott sárga lapot.

36. perc: GÓÓÓÓÓL! A büntetőből Lukács lőtte a jobb sarokba a labdát, 0–1.

35. perc: Gajdos és Bényei akadt össze a szegediek 16-osán belül, a játékvezető 11-est ítélt a vendégek javára.

A szegedi Papp Áron (jobbról) kevés alkalommal került a diósgyőri kapu elé. (Fotó: Gémes Sándor)

30. perc: Csirmaz került lövőhelyzetbe a 16-oson belül jobbról, de csúnyán mellé durrantott.

27. perc: Lukács balról, 22 méterről végzett el szabadrúgást, a labda jobb felső sarok felett fél méterrel ment fölé.

25. perc: Lukács jobb oldali lapos beadása ment el a kapu előtt.

21. perc: a megsérült Holdampf helyére Jurek érkezett.

Gajdos Zsolt (jobbról) és Koman Vladimir párharca (Fotó: Gémes Sándor)

13. perc:Koman 17 méteres lövése kerülte el a kapu bal felső sarkát.

6. perc: Gajdos fejese után a jobb sarok felé tartott a labda, Danilovics vetődve megfogta.

1. perc: elkezdődött a meccs, kék-feketében a Szeged, piros-fehérben a Diósgyőr.

A mérkőzés kezdőrúgását a Szegedi Vízilabda Egylet vezetőedzője, az egykori Európa- és világbajnoki ezüstérmes Kiss Csaba pólós végezte el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a forduló rangadóján a jó passzban lévő Szeged a hat bajnoki óta veretlen Diósgyőr ellen.