A duplázó Horváth Krisztofer vezérletével kiütés Szegeden

2022.03.09. 17:50
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Szeged a Budaörsöt látta vendégül. Már 23 perc után 3–0-ra vezetett a hazai alakulat, amely nem állt le, és 6–0-ra kiütötte ellenfelét.
A Budaörs képtelen volt feltartóztatni a Szegedet (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAÖRSI SC 6–0 (3–0)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 600 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Punyi Gyula)
SZEGED-CSANÁD GA
: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári (Daru, 73.) – Kovács M., Farkas A. – Csoboth (Bencze, 63.), Horváth K. (Debreceni, 73.), Dobos Á. (Gréczi M., 63.) – Gajdos (Germán, 73.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
BUDAÖRS:
Slakta – Kojnok (Tóth K., a szünetben), Fényes (Tányéros, a szünetben), Gyurácz, Galambos – Sajbán Miklós, Zsidai (Petneházi, a szünetben) – Molnár T., Halácsi (Horváth B., 63.), Kapronczai (Vankó, a szünetben) – Murai. Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző:
Horváth K. (5., 61. – az elsőt 11-esből), Gajdos (11.), Csoboth (23.), Germán (79. – 11-esből), Daru (83.)
Dragan Vukmir: – Az előző, szentlőrinci vereség hozzátartozik a futballhoz. Akkor nem játszottunk jól, de tudtuk, hogy alig pár nap múlva újabb meccs van. Az első perctől domináltunk, megérdemelten nyertünk, gratulálok a csapat minden játékosának.
Toldi Gábor: – Sajnos ma nem voltunk egy súlycsoportban a Szegeddel, óriási sebességbeli különbség volt a javukra. Nem könnyítette meg a dolgunkat, hogy tizenegy perc után már két gólt kaptunk, így nincs más dolgom, mint gratulálni az ellenfélnek.

Az 5. percben Csoboth lábát összekoccantották a 16-oson belül, a büntetőből Horváth K. három lépés után a bal alsó sarokba gurított. A 11. percben jött a második: Horváth K. most feladó volt, Gajdos pedig a labdát támadva a röviden érkezett, és fejjel csúsztatott a hosszú sarokba. A 23. percben jártunk, amikor megint szegedi gól következett: Temesvári hosszú passzából Csoboth egy pattanás után ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát (3–0). Amíg a hazai oldalon ültek a támadások, addig a vendégek a labdabirtoklásból nem tudtak kapura veszélyes helyzetet teremteni, így elég sima volt az első félidő.

Úgy tűnt, a négy csere jót tett a vendégeknek, mert a játék még inkább áttevődött a szegedi térfélre, de a 61. percben Gajdos passza után Horváth K. csinált egy cselt, majd jobbal a jobb alsóba lőtte a labdát. A folytatásban inkább az volt a kérdés, szerez-e még gólt a Szeged, mint az, hogy szépít-e a Budaörs. Nos, előbbi felvetés jött be, amikor a 79. percben Benczét buktatták a 16-oson belül, Germán pedig a jobb sarokba lőtte a labdát. Sőt négy perc múlva Daru érkezett a kapusról kipattanó labdára, és közelről a hálóba kotorta. 6–0

20. Szolnoki MÁV FC27581424–42–1823

90. perc: vége a mérkőzésnek.

89. perc: Germán lépett ki, de a kapus kezébe emelte a labdát.

83. perc: GÓÓÓL! Gréczi lövése után a kapusról kipattanóra Daru érkezett, aki estében a hálóba lőtt, 6–0.

Hatszor ünnepelhettek a szegediek (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

79. perc: GÓÓÓÓL! Germán értékesítette a 11-est, 5–0.

78. perc: lerántották Benczét, 11-es.

77. perc: Molnár T. közelről ballal fölélőtt.

73. perc: szegedi csere: Gajdos helyett Germán, Kővári helyett Daru, Horváth K. helyett Debreceni Á. érkezett.

69. perc: Gréczi a 11-es pontról lőhetett, a védők blokkolták a labdát,

63. perc: Halácsi helyett Horváth B. érkezett. Szegedi cserék is: Dobos Á. helyére Gréczi, Csoboth helyett Bencze érkezett.

62. perc: Sajbán Miklós ballal középről a 16-os vonaláról Molnár F. kezébe lőtte a labdát.

61. perc: GÓÓÓL! Gajdos passzát Horváth K. átvette, egy csellel becsapta a rátámadó védőt, majd jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 4–0.

49. perc: Dobos Á. lövése Slakta kezében kötött ki.

A budaörsi kapusnak, Slaktának (labdával) rengeteg dolga akadt (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

46. perc: négyet cserélt a Budaörs: Fényes helyett Tányéros, Zsidai helyett Petneházi, Kojnok helyett Tóth K., Kapronczai helyett Vankó érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

A szünetben a szegedi klub bejelentette, hogy március 26-án 15.30-kor a Ferencváros vendégszerepel a Szent Gellért Fórumban, a találkozó jótékonysági mérkőzés lesz, amelynek teljes bevételét az ukrajnai háború menekültjeinek megsegítésére fordítják.

46. perc: vége az első félidőnek.

40. perc: Csoboth bal oldali beadása után Gajdos fejelt, egy védőről szögletre pattant a labda.

38. perc: Gajdos egyedül lépett ki, de a 16-oson belül utolérték, és szerelték.

37. perc: Horváth K. távoli lövése nem okozott gondot Slaktának.

31. perc: Zsidai a 16-os előteréből ballal messze mellé, fölé lőtt.

23. perc: GÓÓÓÓL! Temesvári hosszú passza után Csoboth egy pattanás után ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 3–0.

11. perc: GÓÓÓÓL! Horváth K. bal oldali beadása után Gajdos az ötösről csúsztatott a hálóba, 2–0.

5. perc: GÓÓÓÓL! Horváth K. a bal alsó sarkot választotta, 1–0.

4. perc: Csoboth lábát összekoccantották a 16-oson belül, 11-es.

2. perc: megvolt az első (vendég) lövés, de nem talált kaput, mert Pejovics kifejelte a labdát.

1. perc: kék-feketében a hazaiak, fehérben világoszöld számmal a vendégek.Elkezdődött a mérkőzés.

A szegediek győzelemre készültek (Fotó: Frank Yvette / Délmagyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két bajnokiján csak egy pontot szerző Szeged az öt meccse nyeretlen Budaörs ellen.