Élvezetes mérkőzésen pontosztozkodás Soroksáron

2022.03.13. 16:50
Csalóka fotó, egyáltalán nem játszott ekkora fölényben a szegedi csapat (Fotó: Meder Isván)
A labdarúgó NB II 28. körében a forduló előtt 12. helyezett Soroksár a 4. Szegedet fogadta. A tartalékos Soroksár az első félidőben meglepte a vendégét és kétgólos előnyre tett szert. A második játékrészben a Szeged minden követ megmozgatott a három pont megszerzéséért, de csak kétszer sikerült a kapuba találnia, így 2–2-es végeredmény született.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZEGED-CSANÁD GA 2–2 (2–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző.Vezette: Móri Tamás (Rózsa Dávid, Nagy Viktor)
SOROKSÁR: Abu – Nagy O., Haris, Gyömbér, Katona M. (Szerető, 60.; Kovác, 82.) – Csernik, Hudák M. – Redzic (Magyari, 75.), Lőrinczy, Korozmán – Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZEGED: Molnár F. T. – Ódor, Temesvári, Pejovic, Kővári – Kovács M., Farkas A. – Gréczi M. (Germán, 54.), Horváth K., Csoboth (Bencze, 82.) – Gajdos.Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Redzic (30.), Korozmán (34.), ill. Germán (62.), Gajdos (73.)
Lipcsei Péter
: – Sajnos több játékosom kiesett a mérkőzés előtt, így eleve kevesen voltunk, szinte az egész védelmet át kellett formálnom. Ennek ellenére az első félidőben parádésan futballozott a gárda. Maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal, le a kalappal előttük. Jó csapat ellen játszottunk és szereztünk pontot.
Dragan Vukmir: – Az első félidőben jól kezdtünk, de utána nagy hibákat követtünk el, ezeket ki is használták a hazaiak. A másodikban már sokkal jobban teljesítettünk, megvoltak a helyzeteink is, az egyenlítés után pedig nyernünk kellett volna.

Nem számíthattak könnyű mérkőzésre a jó formában levő soroksáriak, hiszen az az együttes érkezett a fővárosba, amely szerdán hatgólos győzelmet aratott a Budaörs ellen. A tabellán előrébb álló szegedi csapat kezdett jobban, de Horváth Krisztofer és Csoboth Kevin fiatalos lendülete nem volt elég ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést a vendégek. Ellenben a Soroksár támadásai rendre veszélyt jelentettek Molnár kapujára, így egyáltalán nem volt meglepő, hogy a 30. percben Redzic találatával előnybe is kerültek a házigazdák (1–0). A Szegedet meglephette a kapott gól, hiszen négy perc elteltével egy komoly helyezkedési hibát kihasználva Korozmán találatával már kétgólosra hízott a különbség, amely a félidő lefújásáig ki is tartott (2–0).

A második félidőre aztán mintha egy másik Szeged futott volna ki. Gajdos már a 47. percben szépíthetett volna, ám a gólvonalról sem tudta bevenni a soroksári kaput. A vendégek fölénye a 62. percben érett góllá, amikor egy erősen véleményes szituációt követően Germán lőtt a kapufa segítségével az üres kapuba (2–1). A folytatás továbbra is a Szegedről szólt, s a 73. percben jött is az egyenlítés, Gajdos egy átemelős cselt követően ezúttal 13 méterről már nem hibázott, és a bal alsó sarokba lőtt (2–2). A hajrában újabb fordulat már nem történt – izgalmas és élvezetes mérkőzésen szerzett egy-egy pontot mindkét fél.

20. Budafoki MTE27581425–37–1223

90+3. perc: ITT A VÉGE! Bár még néztük volna... Élvezetes mérkőzésen 2–2-es döntetlen született. Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Miközben a játékvezető három perces hosszabbítást jelzett, Lőrinczy lövését védte Molnár.

88. perc: Horváth bevezette a 16-oson belülre a labdát, ahol Gyömbér csak egy szerencsétlen mozdulattal tudott menteni, de szerencséjére Abu megfogta a jobb alsóba tartó labdát.

82. perc: Mindkét csapat cserélt, a Soroksárban Szerető helyére Kovác érkezett, a Szegednél Bencze váltotta Csobothot.

Jegyezzük meg, hogy bár Csoboth az alapvonal irányába cselezte magát, de ha elviszi a kapus mellett a labdát, akkor vélhetően az üres kapuba guríthatott volna...

81. perc:Abu a 16-oson kívül kaszálta el Csobothot, sárga lap.

79. perc: Nagy nem tudott felszabadítani, a labda így Csoboth elé került, aki Horváthoz passzolt, a vendégek támadójának lövését Abu gyors vetődéssel hárította.

75. perc: Cserélt a Soroksár, Redzic helyére Magyari érkezett.

73. perc: GÓÓÓL! Horváth megint főszereplő volt, az ő lábáról került Gajdoshoz a labda, aki egy átemelős cselt követően 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2–2.

70. perc: Nagyon nyom a Szeged, ezúttal Horváth lövése után perdült fel a védőkön a labda, a lecsorgót Temesvári lőtte centikkel a jobb kapufa mellé.

68. perc: ABU-BRAVÚR!! Egy szegedi kontra végén Horváth adott jó labdát Csobothnak, aki könnyedén betört a 16-oson belülre, majd jobbal a bal felső sarkot vette célba, de Abu nagy bravúrt bemutatva szögletre ütötte a labdát.

62. perc: GÓÓÓL! Horváth lépett ki a leshatáron, a kapujából kilépő Abu Csernikkel ütközött, a labda így pont Germán elé pattant, aki 10 méterről az üresen maradt kapuba lőtte azt, 2–1.

60. perc: Cserélt a Soroksár is, Szerető érkezett Katona helyére.

60. perc: Lőrinczy végzett el szabadrúgást ígéretes pozícióból, de Molnár jól helyezkedett és könnyedén hárítani tudott.

54. perc: Az első cserét a Szeged hajtott végre, Germán érkezett Gréczi helyére.

52. perc: Egy röviden kifejelt labdát Ódor lőtt 16 méterről a kapu fölé.

47. perc: EZ HOGY MARADT KI!? Egy szegedi támadás végén Horváth fejelte le a labdát az ötösön belül, a hosszú oldalon érkezett Gajdos, de a gólvonalon állva olyan szerencsétlenül ért a labdába, hogy az a kapu helyett Abu kezeiben kötött ki.

46. perc: Megkezdődött a második félidő! Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

Lőrinczy Attila (a labdával) ma is a Soroksár egyik legjobbja volt (Fotó: Meder István)

45. perc: Az első félidő hosszabbítás nélkül ért véget, a Soroksár két gyors góllal meglepte a Szegedet és mondhatni megérdemelten vezet 45 perc játékot követően.

44. perc: A szabadrúgást Lőrinczy ívelte a kapu elé, az érkező Haris kicsit alászaladt a labdának, így a labda a fejéről a kapu fölé pattant.

43. perc: Gréczi csak másodjára tudta felrúgni Korozmánt, de a sárga lap így sem maradt el.

41. perc: Egy jobb oldalról beívelt labdát Lőrinczy remekül kezelt le a 16-os sarkánál, majd egy cselt követően kapura lőtt, a labda centikkel szállt el a bal felső sarok mellett.

40. perc: Bal oldali beadást követően Gajdos fejelt a kapu mellé.

Korozmán Kevin (29) szerezte a Soroksár második gólját (Fotó: Meder István)

34. perc: GÓÓÓL! Redzic kapott labdát Lovrencsicstől, majd remekül passzolt a két védő között üresen maradt Korozmánhoz, aki egy átvételt követően kapura fordult és 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2–0.

30. perc: GÓÓÓÓL! Lőrinczy vezette a labdát a középpályán, majd jó ütemben passzolt a 16-oson belül álló Redzichez, aki 13 méterről a kimozduló kapus feje fölött a kapuba lőtte a labdát, 1–0.

23. perc: Csoboth szerzett labdát a bal szélen, becselezte magát a 16-oson belülre, majd éles szögből kapura lőtt, Abu bravúrral védeni tudott.

20. perc: Hudák kapta a mérkőzés első sárga lapját.

17. perc: Horváth, Csoboth, Horváth volt a labda útja, azonban utóbbi 8 méteres lövése Katonáról szögletre vágódott.

13. perc: Lovrencsics lépett ki üresen, azonban Molnár jó ütemben jött ki a kapuból és blokkolni tudta a hazai támadó lövését.

12. perc: Bal oldali szegedi szögletet követően Farkas fejelt a kapu mellé.

Jó hangulatot teremtenek a szegedi szurkolók, akik körülbelül negyvenen kísérték el csapatukat a fővárosba.

4. perc: Abu hibázott, és Gréczi elé rúgta a labdát, azonban a szegedi támadó az üres kapu fölé fölé ívelte a labdát.

2. perc: Bal oldalról kapu elé ívelt szabadrúgást követően Pejovic fejelt 7 méterről a kapu mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a 13 gólos, szegedi Horváth Krisztofer indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Soroksár tiszta fehérben, a Szeged kék-feketében játszik majd.

Jól sikerült a soroksári bemelegítés (Fotó: Meder István)

A Soroksár kapuját a mai napon Abu Attila védi majd, Varga Ádám a tegnapi edzésen szenvedett kisebb sérülést. Abu idén mindössze három bajnokin kapott lehetőséget, Varga 22-szer védte a soroksári kaput. A fennmaradó egy mérkőzésen a mostani cserekapus Major Barnabás védett.

Ősszel Szegeden, a Szent Gellért Fórumban megrendezett találkozón Jammeh Haruna okozta a Soroksár vesztét, a csatár duplájának köszönhetően a Szeged 2–0-ra legyőzte a Soroksárt. A másodosztályban eddig összesen 12 alkalommal mérkőzött egymással a két csapat, a Soroksár négyszer, a Szeged ötször tudott diadalmaskodni, háromszor döntetlen született.

Eddig remek szezont tudhat maga mögött a szegedi együttes, amely úgy érkezik a fővárosba, hogy szerdán egy hatossal küldte haza a Budaörsöt. Dragan Vukmir együttese hét tavaszi mérkőzésén csak egy alkalommal szenvedett vereséget, igaz ennek a vereségnek köszönhetően le is csúszott a dobogó legalsó fokáról az alföldi gárda. „A Soroksár egy jól játszó csapat, ráadásul nagyon jó formában vannak, így nehéz meccsre számítok. Szerdán a Budaörs ellen kijött a lépés, szeretnénk ezt a formát megismételni Soroksáron is.” – osztotta meg mérkőzés előtti gondolatait Dragan Vukmir a szegedi csapat vezetőedzője.

Nem lehetett felhőtlenül boldog Lipcsei Péter, a Soroksár vezetőedzője a hétközi bajnoki fordulót követően. Csapata a III. Kerület otthonában ért el 2–2-es döntetlent, azonban az ellenfél mindkét gólja büntetőből született, ami egyáltalán nem tetszett a korábbi ferencvárosi játékosnak. „A játékvezető nagyon belenyúlt a meccsbe; mindkét tizenegyes véleményes volt, a kiállítást pedig jogtalannak tartom. Elvettek tőlünk két pontot. Lehet, hogy a játékvezetőnek a személyemmel van baja, mindenesetre már tegnap este mondtam a játékosoknak, hogy Lipcsei Péter ma vagy sárga, vagy piros lapot biztosan fog kapni. Így is történt, a sárga került elő.” – nyilatkozta lapunknak a lefújást követően a soroksári mester. A mai mérkőzés játékvezetője Móri Tamás lesz, aki korábban már hét alkalommal is közreműködött a Soroksár mérkőzésen, így Lipcsei Péter akár ezúttal is már a mérkőzés előtti napon megoszthatta játékosaival, hogy mi várható majd a mérkőzésen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt mérkőzés óta veretlen Soroksár a tavasszal is remekló Szeged ellen.