Hat gólt szerezve sikerült kimásznia a gödörből az MTK-nak

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.10.30. 12:50
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a forduló előtt hatodik helyen álló Soroksár az előző forduló óta edzőt váltó MTK-t fogadta. A vezetést a hazaiak szerezték meg a hatodik percben, azonban az MTK felszabadult, gólerős játékára nem volt válaszuk. Horváth Dávid visszatérése jól sikerült, a kék-fehérek 6–2-es győzelmet arattak fővárosi riválisukkal szemben.
Kovács Mátyás (jobbra) ma is az MTK egyik legjobbja volt (Fotó: Koncz Márton) – a galériához kattintson a képre!

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–MTK BUDAPEST 2–6 (1–2)
Haraszti út, 400 néző.Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)
SOROKSÁR: Holczer – Nagy O. (Kékesi A., 60.), Króner, Valencsik, Csontos D. (Pintér D., 86.) – Haris, Hudák M. – Halmai Á., Köböl (Erdélyi L., 60.), Hajdú R. (Hegyi P., 80.) – Lisztes K.Vezetőedző: Lipcsei Péter
MTK: Somodi – Varju, Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. – Kovács Mátyás, Lehoczky R. (Kocsis G., 79.), Kata (Biben, 84.) – Bognár I. (Palincsár, 84.), Németh K. (Zsóri D., 71.), Zuigéber (Stieber Z., 78.). Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Hudák M. (6.), Halmai Á. (64.), ill. Zuigéber (17., 69.), Németh K. (32.), Bognár I. (56.), Zsóri D. (81. – 11-esből), Kovács Mátyás (83.)
Lipcsei Péter
: – Ezt borzalmas volt megélni a kispadon. Az MTK minden tekintetben jobb volt, mint mi. Fegyelmezetlenül futballoztunk. Talán kettő háromnál lehetett volna esélyünk, de egyéni hibát követtünk el, persze így nem szabad összeesni.
Horváth Dávid: – Ez az MTK semmivel sem volt másabb, mint ebben a bajnokságban. Az történt, hogy attól a lelki nyomástól, amely az elmúlt, hatmérkőzéses sikertelenségből ránk telepedett, megszabadultunk. Nagyon kellett ez a győzelem. Örülök, hogy hat gólt szereztünk, ez magabiztosságot és hitet kell adjon a csapatnak a folytatáshoz.

Hat nyeretlen mérkőzést követően új vezetőedző, Horváth Dávid irányításával próbált meg visszatérni a helyes útra az MTK, amely a hazai pályán mindenkire veszélyes Soroksár otthonában lépett pályára. Nem indult jól a kék-fehérek számára a találkozó, hiszen a Soroksár már a hatodik percben vezetést szerzett, Hudák használta ki Lehoczky hibáját, és a bal alsóba lőtt a kapufa segítségével szöglet után. Egészen a 17. percig tartott a hazaiak öröme, ekkor Kovács remek ívelését követen a hosszún üresen érkező Zuigéber egyenlített. A 32. percben már az MTK vezetett, Bognár remek ütemben ugratta ki Némethet, aki a kilépő Holczer mellett a jobb alsóba lőtte a labdát.

A második félidőben igazi gólfiesztát rendezett a két csapat. Az 56. percben Varju passza után Bognár szerezte a harmadik MTK-gólt, majd a 64. percben Halmai góljával próbált zárkózni a Soroksár. A folytatásra viszont már elfogyott a hazaiak ereje, és futószalagon érkezetek a kék-fehér gólok. A 69. percben Zuigéber megszerezte második találatát, majd a 81. percben Zsóri is betalált büntetőből. Két perc elteltével a gólpasszait követően Kovács maga is gólt szerzett, beállítva a végeredményt. 2–6

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC1424813–26–1310

90+2. perc: VÉGE! Horváth Dávid fölényes győzelemmel kezdte a munkát az MTK kispadján! Köszönjük a figyelmüket!

90. perc: Kettő perc lesz a hosszabbítás!

89. perc: Halmai cselezgetett a 16-oson belül, majd kapura lőtt, de a kilépő Somodi védeni tudott.

86. perc: Cserélt a Soroksár, Pintér érkezett Csontos helyére.

85. perc: Lisztes 16 méterről leadott lövését tolta a léc fölé Somodi.

84. perc: Kettőt cserélt az MTK, Bognár helyére Palincsár, Kata helyére Biben érkezett.

83. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Bognár István találta meg a védők között üresen maradt Kovács Mátyást, aki 12 méterről a bal alsóba lőtte a labdát.

81. perc: GÓÓÓÓÓL! Zsóri nem hibázott, a bal felsőbe lőtte a labdát, Holczer hiába érezte az irányt. 2–5!

80. perc: Hudák Martin buktatta Nagy Zsombort a 16-oson belül, büntető és sárga lap!

80. perc: A Soroksár is cserélt, Hegyi érkezett Hajdú helyére.

79. perc: Szintén az MTK-nál Kocsis váltotta Lehoczkyt.

78. perc: Cserélt az MTK, Zuigeber helyére Stieber érkezett.

75. perc: Króner kapott sárga lapot.

71. perc: Cserélt az MTK, Zsóri érkezett Németh helyére.

69. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Csontos próbálta színezni a játékot a pálya közepén, Kovács labdát szerzett, majd kényszerítőzött Németh-tel és remekül passzolt a hosszún érkező Zuigeberhez, aki 7 méterről a jobb alsóba lőtte a labdát. 2–4!

Izgalmas utolsó 20 percnek nézünk elébe.

68. perc: Hajdú ívelte át a labdát Halmainak, aki szép csellel próbálta átverni védőjét, de hosszan tolta meg a labdát, így nem tudott végül kapura lőni.

66. perc: Kovács Mátyás tartott rá Hudák lábára, sárga lap.

64. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Csontos a bal szélről ívelt a kapu elé, az ötös vonalánál érkezett Halmai és estében a kapu közepébe lőtte a labdát. 2–3!

61. perc: Kata buktatta Csontost, sárga lap.

60. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Kékesi érkezett Nagy, míg Erdélyi Köböl helyére.

59. perc: Bognár kapu elé ívelt szabadrúgását Nagy csúsztatta kapura, de Holczer védett.

Gólfesztivált rendezett az MTK Soroksáron (Fotó: Koncz Márton)

56. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Varju egy finom mozdulattal ugratta ki a védők közül kilépő Bognárt, az MTK támadója nehezen tudta megszelídíteni a labdát, de végül öt méterről kapura tudott lőni, a Harison megpattanó labda pedig a kapuba gurult. 1–3!

54. perc: Újabb MTK-helyzetet láthattunk, Bognár 10 méterről leadott lapos lövését védte Holczer.

52. perc: Megvolt a második félidő első nagy helyzete, bal oldali MTK-szögletet követően Nagy Zsombor elé került a labda, de a védő közeli kísérletét a kimozduló Holczer Ádám védeni tudta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

Az MTK újdonsült vezetőedzője, Horváth Dávid elégedett lehetett a félidei eredménnyel (Fotó: Koncz Márton)

45+1. perc: Vége az első félidőnek! A Soroksár korán vezetést tudott szerezni, de az MTK fordított és 2–1-re vezet a szünetben.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

45. perc: Soroksári kontra végén Halmai ugratta ki Lisztest, aki elcselezte magát ígéretes helyzetben, így az MTK védők tisztázni tudtak.

38. perc: Németh finom mozdulattal ugratta ki Zuigebert, akinek a bal alsóba tartó lövését Holczer bravúrral tolta szögletre.

34. perc: Újabb jó MTK-támadás végén Medgyes passza után Zuigeber került ziccerbe, de középre tartó lövését Holczer hárította.

32. perc: GÓÓÓÓÓL! Bognár István remek ütemben ugratta ki a leshatárról induló Németh Krisztiánt, aki betört a 16-oson belülre, majd 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–2!

25. perc: Hajdú passza után Hudák lőtt kapura, de Somodi hárította a bal alsóba tartó lövést.

22. perc:Halmai lőtt kapura 16 méterről, de Somodi megfogta a középre tartó labdát.

19. perc: Majdnem megismétlődött az előző gól, Kovács beadását követően Zuigeber ezúttal azonban a kapu fölé lőtte a labdát.

17. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Kovács Mátyás a jobb szélen megverte védőjét, majd az alapvonal közeléből a kapu elé ívelt, ahol Zuigeber Ákos senkitől sem zavartatva, 7 méterről Holczer Ádám lábai között a kapu közepébe lőtte a labdát. 1–1!

Már a hatodik percben örülhettek a soroksáriak (Fotó: Koncz Márton)

6. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Csontos jobb oldali szögletét követően a 16-oson belül pattogó labdát Lehoczky éppen Hudák elé fejelte, a hazai középpályás egy átvételt követően a bal alsóba lőtt. 1–0!

4. perc: Haris lőtt 25 méterről a kapu mellé.

1. perc: Máris egy veszélyes beadás Csontostól, de Somodi jól mozdult ki és kiöklözte a labdát.

Az MTK-t közel 50 néző kísérte el, összesen közel 400-an tekintik meg az összecsapást.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Soroksár indította útjára a labdát.

Pályán a csapatok, a Soroksár tiszta feketében, az MTK fehér-kékben játszik majd.

A Soroksár egyik legjobbja Lőrinczy Attila kisebb betegség miatt nem léphet pályára a mai találkozón.

Mint azt a héten jeleztük, az MTK leigazolta a 28 éves Kocsis Gergőt, a Lengyelországot is megjárt hátvéd már a kispadon helyet is kapott a mai találkozón.

Az MTK csapatában biztosan nem léphet majd pályára az eddig kilenc gólt szerző Futács Márkó, akit a Siófok elleni találkozón kiállítottak.

A két csapat eddig mindössze négy alkalommal találkozott egymással, mind a négy összecsapást az NB II-ben rendezték. A mérleg három MTK győzelem mellett egy soroksári siker. Az eddigi négy összecsapáson 25 gól született, legutóbbi soroksári találkozójuk 4–3-as MTK sikerrel zárult. Reméljük ma sem lesz hiány a gólokból.

Az újdonsült vezetőedző szerint fontos, hogy kontrollálják a mai mérkőzést. A Horváth Dáviddal készült interjút azMTK honlapjántekinthetik meg.

Az MTK legutóbbi hat mérkőzésén nem tudott győzelmet aratni, a rossz szerepelés pedig nem maradt következmények nélkül.Mint azt mi is megírtuk, a múlt heti Siófok elleni hazai döntetlen után még vasárnap menesztették Bognár György szakmai igazgatót. Az utód az a Horváth Dávid lett, aki az előző idény utolsó négy NB I-es mérkőzésén már irányította a csapatot. Akkor az MTK 10 pontot szerzett Horváth vezetésével, de a kiesést már nem tudta elkerülni.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb Gyirmóton kétgólos hátrányból döntetlent elérő Soroksár a hat forduló óta nyeretlen és a Bognár György helyett újra Horváth Dávid által irányított MTK ellen.