Négy gólt szerezve ismét nyert a Nyíregyháza

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2021.03.03. 14:20
A Spartacus már a szünetben két góllal vezetett (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus négy gólig jutott az idén még nyeretlen Békéscsaba ellen, ezzel megszerezte az egymást követő negyedik győzelmét.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 4–1(2–0)
Nyíregyháza, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Radványi (Berényi, Rózsa)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Papucsek (Fodor F., 74.), Jánvári, Galambos (Svedjuk, 74.) – Paku, Márkus (Papp M., 63.) – Kalocsai, Gresó (Starosta, 83.), Hamed – Hornyák (Zamostny, 63.). Vezetőedző: Gálhidi György
BÉKÉSCSABA: Krnács – Farkas M. (Ilyés T., a szünetben), Fazekas L., Bora – Nagy S. (Babinyecz, a szünetben), Szabó P. (Szabó Zs., 83.), Kitl M., Styecz (Pap Sz., 75.) – Máris, Paudits (Kasik, 75.), Horváth P. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Márkus (17.), Hornyák (34.), Fazekas L. (53. – öngól), Papucsek (67.), ill. Szabó P. (65. – 11-esből)
Gálhidi György: – Nem szeretem, ha a csapatom gólt kap, de ilyen gólkülönbséggel és ennyi szerzett góllal még nem nyertünk meg meccset ebben a bajnokságban. Nem volt annyi helyzetünk, mint a korábbi mérkőzéseken, de jó százalékkal értékesítettük azokat. Szünet után voltak problémáink, így nem jött rosszkor az öngól, és a cserékkel kiegyenesedtünk a végére.
Preisinger Sándor: – Ezer sebből vérzünk, olyan szinten potyognak ki a keretből a játékosok, amit nem csak a mi csapatunk érezne meg. Nyolc játékosunk hiányzott, hárman most is megsérültek, ettől még nem kellene minden, kapunk elé ívelt szögletből és szabadrúgásból gólt kapnunk. A második félidőben a fiatalok kicsit bátrabban futballoztak, de összességében nem néztünk ki jól.

A Nyíregyháza Spartacus augusztus 9-e után először készülhetett úgy bajnoki mérkőzésre, hogy előtte egyhuzamban három meccset nyert meg. Az önbizalommal tehát nem lehetett probléma a hazaiaknál, ezzel ellentétben a békéscsabaiak úgy mentek neki a fordulónak, hogy december 13-a óta, azaz idén még egyáltalán nem nyertek meccset.

A csapatok bő tíz percig keresték a fogást egymáson, rengeteg hiba jellemezte ekkor a játékot. Az idővel egyre aktívabb nyíregyháziak az első helyzetükből gólt szereztek: Paku Roland jobb oldali szögletét Márkus Attila 6 méterről a kapuba fejelte (1–0).

A folytatásban is a Szpari vezetett jobb akciókat, aminek újabb gól lett az eredménye, az elé pattanó labdát Hornyák Marcell közelről lőtte a kapuba (2–0).

A második félidő első percében szépíthettek volna a vendégek, ám nem sikerült kihasználniuk a védők figyelmetlenségét. A Békéscsaba az 53. percben még jobban bánhatta az elszalasztott lehetőséget, ugyanis egy öngóllal tovább nőtt a Spartacus előnye (3–0). A semmiből összehozott és értékesített tizenegyes sem változtatott sokat a Csaba helyzetén (3–1), a továbbiakban is a Nyíregyháza irányította a játékot, és Papucsek Barna találatával megnyugtatóvá tette a győzelmét (4–1).

Gálhidi György csapata a bajnokságban először szerzett kettőnél több találatot, és immáron egyhuzamban szerzett négy győzelemnél tart. A Békéscsaba idén még nem nyert mérkőzést.

Két perc a ráadás.

Nagy labdabirtoklási fölényben futballozik a Spartacus.

85. perc: Hamed egy magasról lehulló labdát kapásból lőtt 17 méterről, labdája nem sokkal kerülte el a kaput.

83. perc: Gresó helyett Starosta érkezett, Szabó P.-t Szabó Zs. váltotta.

A becserélt Svedjuk a korábbi csapata ellen játszik. Ugyanez elmondható Szokolra is, aki ráadásul békéscsabai születésű.

74. perc: cserék mindkét oldalon. A Szparinál Fodor F. és Svedjuk érkezett Papucsek és Galambos helyett, a Békéscsabánál Kasik és Pap Sz. váltotta Pauditsot és Styeczet.

A forduló előtt a Nyíregyháza mérkőzésein született a legkevesebb találat (55), aminek egyik oka, hogy a Pécs (16) után a legkevesebb gólt kapta (21) a bajnokságban.

67. perc: GÓL! Gresó balról, jó 30 méterről ívelt szabadrúgást a kapu elé, a labda érintés nélkül pattant a bal kapufához, ahol Papucsek egy méterről a kapuba fejelt. 4–1

65. perc: GÓL! Máris gyorsabb volt Papp M.-nél, aki fellökte őt a tizenhatoson belül. A 11-est Szabó P. a kapu bal oldalába lőtte. 3–1

63. perc: Márkus nem tudta folytatni a játékot, helyette Papp M. érkezett, a második gól szerzőjét, Hornyákot pedig Zamostny váltotta.

58. perc: Papucsek buktatta a meginduló Márist. Sárga lap.

53. perc: GÓL! Kalocsai jobbról laposan középre passzolt, a becsúszva menteni igyekvő Fazekas L.-ről a saját kapujába gurult a labda. 3–0

46. perc: figyelmetlenek voltak a hazai védők, a mélyen hátrapattant labdára Paudits csapott le, aki a visszaérő Papucsek szorításában pontatlanul lőtt kapura.

Kettőt változtatott a Békéscsaba: Farkas M. helyett Ilyés T.,Nagy S. helyett Babinyecz érkezett.

Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő.

Egy perc a ráadás.

45. perc: Paku bal oldali szögletére érkezett Hornyák, aki a sűrűből lőtt, próbálkozását blokkolta egy védő.

42. perc: Hamed nagy szóló után 20 méterről egy védőbe lőtt. Nagyjából hatvan métert sprintelt a nyíregyházi középpályás.

38. perc: Hornyák közeli lövését védte Krnács, a labda Hornyákról pattant Hamed elé, aki a kapuba lőtt, ám lesen volt.

34. perc: GÓL! Paku félfordulatból eltörte a lövést 12 méterről, a labda így a leshatárról kiugró Hornyák elé került, aki 7 méterről ballal a kapuba lőtt. 2–0

A Nyíregyháza hazai pályán a 10. (5–5–3) legjobb mérleggel bír, de az előző négy meccsén nem kapott ki otthon. A Békéscsaba 22 ponttal a második legjobb csapat idegenben, csak a Vasas szerzett több pontot (24).

25. perc: Horváth P. lőtt 18 méterről lőtt, próbálkozása lepattant egy védőről, ebből kontrázott a Szpari, minek végén Gresó jobbról, az alapvonal közeléből a kapufa külső oldalára bombázott.

21. perc: Hamed szép cselek után balra játszott az üresen érkező Galamboshoz, ő élesen középre passzolt, Hornyák kapásból fölé lőtt. Lendületes, szép támadás volt.

Márkus Attila az első gól szerzője (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

17. perc: GÓL!Paku jobb oldali szögletére Márkus érkezett középen, 6 méterről a földre fejelte a labdát, ami a kapu jobb oldalába pattant. 1–0

13. perc: Hornyák indult meg bal oldalt a kapu felé, lövése egy védőről szögletre pattant. A hazaiak kezezést reklamáltak.

12. perc: Paudits remek labdát kapott, de a nagy sprintben elfogyott az ereje a lövésre, Fadgyas fogta a kapu felé guruló labdát.

A csapatok egyelőre keresik a fogást a másikon, sok a hiba, a pontatlan passz mindkét oldalon.

A nyíregyháziak honlapja szerint a két csapat 36. alkalommal csap össze egymással. Az eddigi mérleg a Szparinak kedvez, amely 15-ször nyert a párharcban, míg a csabaiak 9-szer örülhettek a lefújás után.

Elkezdődött a mérkőzés!

A nyíregyháziak három győzelem után várták a mérkőzést (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A Nyíregyháza és a Békéscsaba szeptember 13-án, a 8. fordulóban találkozott egymással, akkor az Előre Lukács Raymond és Hursán György egy-egy találatával2–0-ra győzött hazai pályán.Azóta mindkét gárda megjárt hullámvölgyet és hullámhegyet. A Szpari épp pozitív szériában van, hiszen a tavaszi öt meccséből tíz pontot gyűjtött, az előző három fordulóban a DEAC-ot (2–0), a Győri ETO-t (1–0) és a Kazincbarcikát (0–2) egyaránt megverte. A csabaiaknak nem megy ilyen jól 2021-ben, nem nyertek még meccset, idei három pontjuk közül egyet múlt vasárnap szereztek a Dorog ellen (1–1).

A Nyíregyháza 39 ponttal a 8., a Békéscsaba 33 egységgel a 12. helyről várja a fordulót.

„Az egyik legfontosabb az lenne, hogy megint hozzuk le kapott gól nélkül a szerdai mérkőzést, és természetesen mi az ellenfél kapujába találjunk – mondta aKelet-MagyarországnakGálhidi György, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője. – A hangulatra nincs panasz, igyekeztünk megfelelően feltérképezni a csabaiakat. Lesznek sérülésből visszatérő játékosaik, sok a tehetséges fiatal, nem lesz könnyű ez a mérkőzés sem. Most, hogy javulnak a pályák, egy ugrással a játékunk is jobb lett. A pályamunkások mindent elkövettek azért, hogy szerdán a legjobb állapotú játéktér várjon bennünket. Mi pedig szeretnénk folytatni a jó sorozatot.”

„Megnéztük a Nyíregyháza meccseit és a srácokban van személyes tapasztalat is az ellenfélről – ezek már Preisinger Sándor, a Békéscsaba vezetőedzőjének szavai, aki az Előre TV-nek mondta el várakozásait. – Hasonló mérkőzés lesz, mint a Dorog elleni, inkább a régi angol bajnokságra jellemző párharcokkal. Ebbe kell nekünk beleállni, reméljük, helyenként futballt is tartalmaz a mérkőzés. Az számít, hogy a helyzeteinket berúgjuk-e vagy sem. Két egyforma képességű csapat találkozik, akár az is dönthet, melyik értékesít hamarabb egy lehetőségét.”