Három kozármislenyi gól taszította utolsó helyre a Dorogot

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.10.02. 14:50
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a forduló előtt 18. helyen álló Dorog a forduló előtt sereghajtó Kozármislenyt fogadta. A vendégek már a negyedik percben megszerezték a vezetést, előnyüket pedig az első félidő végére megduplázták. A második félidőben a Misleny a harmadik gólját is megszerezte, végül a 88. percben szerzett Magyari találattal alakult ki az 1–3-as végeredmény.
Füredi (balra) góljával már a negyedik percben megszerezte a vezetést a Kozármisleny (Fotó: Hagymási Bence/24óra)

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

DOROGI FC–KOZÁRMISLENY 1–3 (0–2)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző.Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Ország Péter)
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B. (Barna G., 60.), Gyurácz, Keresztes K., Papp M. – Lénárt – Oldal T. (Rácz F., 60.), Szerencsi, Lustyik (Albert Á., 40.), Szedlár (Sztojka, 60.) – Paudits (Magyari, 60.).Vezetőedző: Fenyvesi László
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Gajág, Füredi, Turi – Vajda R. (Nagy E., 75.), Kosznovszky, Tölgyesi – Vogyicska (Kotroczó, 85.), Károly B. (Kulcsár K., 63.), Bartha L. (Tóth Z., 75.)Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Magyari (88.), ill. Füredi (7.), Károly B. (39.), Tóth Z. (76.)
Fenyvesi László
: – Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a Kozármisleny. Sajnos, a vendégek jobban futballoztak mint mi, az elején gyorsan vezetést szereztek és erre mi nem tudtunk reagálni.
Szekeres Zoltán: – Két-három hete kezdtük azt a fajta munkát, aminek ma látható jelei voltak. Tíz-tizenöt percet leszámítva végig kézben tartottuk a mérkőzést. Elégedett vagyok a csapattal, illetve azzal a teljesítménnyel, amit nyújtottunk.

Mindössze harmadik tétmérkőzését játszotta egymással a Dorog és a Kozármisleny ma délután Dorogon, ahol a Fenyvesi László által vezetett hazai piros-feketék joggal reménykedhettek egy jó eredményben, hiszen újonc ellenfelük a fordulót megelőzően az utolsó helyet foglalta el a tabellán. A találkozót mégis a vendégek kezdték jobban, hiszen a negyedik percben Füredi találatával megszerezték a vezetést. (0–1) A folytatásban is a Kozármislenynél volt többet a labda, a Dorog kontrákkal próbált operálni, de az első 45 percben egyáltalán nem voltak veszélyesek Lékai kapujára. Ellenben a vendégek remekül használták ki újabb adódó lehetőségüket és a 39. percben egy tetszetős támadás végén Károly találatával növelték előnyüket. (0–2)

A második félidőre a Dorog érezhetően más felfogásban jött ki, Paudits gyorsan ki is hagyott két helyzetet két perc alatt. A kezdeti lendület azonban gyorsan alább hagyott és bár igyekeztek többet támadni a hazaiak, a mislenyi kontrákban is rendre benne volt a gólveszély. A 75. percben kettőt cseréltek a vendégek, az ekkor beálló Tóth első labdaérintéséből megszerezte a Misleny harmadik gólját, végképp eldöntve ezzel a három pont sorsát. (0–3) A 88. percben azért a becsületgólt megszerezték a hazaiak Magyari révén, de ez sem mentette meg őket attól, hogy az utolsó helyre kerüljenek a tabellán. 1–3

20. Dorogi FC9135 7–18–11 6

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! A Kozármisleny magabiztos és megérdemelt győzelmet aratott. Köszönjük a figyelmüket!

90+3. perc: Kotroczó lövését védte bravúrral Molnár.

90+1. perc: Tóth kapott sárgát időhúzásért.

90. perc: Három perc a hosszabbítás!

89. perc: KAPUFA!Majdnem ott volt a vendégek válasza, de Nagy emelése után a kapufán csattant a labda.

88. perc: GÓÓÓL! Ez már érvényes! Jobb oldali hazai támadás végén Magyari vezette középre a labdát, majd 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–3!

87. perc: Gólt szerzett a Dorog is, de les miatt érvénytelen volt a találat...

85. perc: Cserélt a Misleny, Kotroczó érkezett Vogyicska helyére.

81. perc:Tóth újabb remek passzt adott a 16-oson belül, de Vogyicska lövését Molnár bravúrral hárította.

80. perc: Majdnem megvolt a negyedik mislenyi gól, de Tóth passza után Molnár felszedte a labdát az érkező Kosznovszky elől.

76. perc: GÓÓÓÓL! Tóth Zoltán első labdaérintéséből gólt szerzett! Bal oldali vendégtámadás végén a frissen beált Tóth elé került a labda, aki közelről a hálóba lőtt. 0–3!

75. perc: Kettőt cserélt a Kozármisleny, Bartha helyére Tóth, Vajda helyére Nagy állt be.

69. perc: Bartha lépett ki jó ütemben, de nem tudta lefutni a védőket, így 16 méterről lövésre vállalkozott, a labda centikkel szállt csak a léc fölé.

A piros-fekete mezes dorogiak nem lehetnek büszkék a mai teljesítményükre... (Fotó: Hagymási Bence/24óra)

63. perc: Cserélt a Kozármisleny is, Kulcsár érkezett Károly helyére.

60. perc: Négyet cserélt a Dorog, Pauditsot Magyari, Szedlárt Sztojka, OldaltRácz és Tóthot Barna váltotta.

60. perc: Turi cselezte le magát az alapvonal közelébe, majd éles helyzetből a kapu fölé bombázott.

Négyet (!) fog cserélni a Dorog!

57. perc:Bartha került lövőhelyzetbe a 16-os előterében, de gyenge labdája csemege volt Molnár számára.

52. perc: Lénárt kapott sárgát reklamálásért.

48. perc: Szedlár beadása után Paudits tisztán fejelhetett, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

47. perc: Megvolt azelső dorogi helyzet a találkozón, de Paudits lövését Lékai védeni tudta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

45. perc: Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek. Érhető a hazai szurkolók csalódottsága, a Dorog a forduló előtt utolsó Kozármisleny ellen még helyzetig sem jutott, ráadásul két gólt is kapott.

45. perc: Szerencsi rántotta le Vajdát, sárga lap.

40. perc:Lustyik megsérült, Albert érkezett a helyére a hazai csapatban.

39. perc: GÓÓÓÓL! Mintaszerű mislenyi támadás végén Bartha ugratta ki Vajdát, aki az alapvonal közeléből középre passzolt, Vogyicska szépen átlépte a labdát, az érkező Károly pedig 4 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 0–2!

Közben eleredt az eső is, talán ez lendületet adhat majd a találkozónak...

28. perc: A túl oldalon Lustyik is lőhetett, de Bartha előző kísérletét is sikerült alulmúlnia...

28. perc: Bartha előtt adódott lövőhelyzet, de lövése csúnyán a kapu fölé szállt.

A gól óta főleg mezőnyben folyik a játék, a Mislenynél van többet a labda, a Dorog kontrákból próbál veszélyeztetni.

7. perc: GÓÓÓL! A bal oldalról elvégzett szögletet követően a hosszú oldalon érkező Füredi 2 méterről juttatta a kapu bal oldalába a labdát. 0–1!

7. perc: Jobb oldali vendég szögletet követően Kosznovszky életerős lövését a gólvonalol elől vágták ki szögletre a hazai védők.

2. perc: Turi cselezgetett a 16-os előterében, majd kapura lőtt, a védőkön megpattanó labda becsapta Molnárt, de szerencséjére a kapu fölött hagyta el a játékteret.

1. perc: Egy gyors térfélcserét követően kezdődött a mérkőzés, a Kozármisleny indította útjára a labdát.

A két csapatkapitány üdvözölte egymást a kezdés előtt (Fotó: Hagymási Bence/24óra)

Érkeznek a pályára a csapatok, a Dorog piros-feketében, a Kozásmisleny kék-fehérben játszik majd.

A Dorog eddigi egyetlen bajnoki győzelmét éppen egy baranyai csapat ellen aratta, Fenyvesi László együttese hazai pályán a Szentlőrinc ellen tudott három pontot szerezni.

A szeptember elején kinevezett kozármislenyi vezetőedzőnek, Szekeres Zoltánnak ez lesz a harmadik tétmérkőzése a csapat kispadján. A szakember irányításával eddig két vereséget szenvedtek a baranyaiak, a bajnokságban a Szentlőrinc, a MOL Magyar Kupában a Kazincbarcika tudott nyerni Kozármislenyben.

A magyarfutball.hu meccstörténeti adatbázisa szerint mindössze harmadszor találkozik egymással a két csapat tétmérkőzésen. Legutóbbi az NB II 2016–2017-es idényében mérkőztek egymással, akkor Dorogon a Kozármisleny, Mislenyben a Dorog tudott 2–0-re nyerni.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a kieső zónában tanyázó két csapat, a négy forduló óta nyeretlen Dorog és a legutóbbi hat bajnokiján győzni képtelen Kozármisleny.