Sándor Tamással először nyert, de továbbra is sereghajtó a DEAC

Bereczky BenceBereczky Bence
2020.11.04. 13:20
A fekete mezes DEAC keményen védekezett a hajrában, hogy megőrizze egygólos előnyét (Fotók: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
A sereghajtó Debreceni EAC 1–0-ra megverte a vendég Szentlőrincet, ezzel Sándor Tamás harmadik mérkőzésén megszerezte első győzelmét a DEAC kispadján. A hazaiak szezonbeli harmadik győzelmükkel megkezdték a felzárkózást a kiesés elkerüléséért folytatott harcban, de továbbra is az utolsó helyen állnak.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–SZENTLŐRINC 1–0 (10)

Debrecen, Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, 100néző.Vezette: Hanyecz Bence (Ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
DEAC:Szabados – Nagy Z., Papp F., Szabó K. (Soltész, 64.), Orosz M. –Nagy K. (Bíró P.), Spitzmüller, Nikitscher, Sándor T. – Székely D. (Urbin, 74.) – Kertész (Burai, 64.)Vezetőedző: Sándor Tamás
Szentlőrinc: Slakta – Havas, Dulló, Keresztes B. – Molnár R. (Sili, a szünetben), Frőlich (Forgács D., 76.), Hleba (Kapronczai, 61.) Lehoczky, Nagy B. – Harsányi I. (Cenaj, 76.), Torvund.Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Spitzmüller (31.)
Kiállítva: Keresztes (73.)
Sándor Tamás: – Nagyon fontos volt ez a siker, de tudjuk, hogy egy győzelem nem elég! Ezzel együtt sokat jelenthet a játékosok számára a folytatásra! Ezúttal nagyon jó felfogásban futballoztunk, mindenki betartotta, amit a meccs előtt megbeszéltünk, és végre lehoztunk kilencven percet kapott gól nélkül!
Marián Sluka: – Felkészültünk a meccsre, tudtuk, hogy a DEAC célfutballt fog játszani, mégsem tudtunk ezzel mit kezdeni. Az első félidőben a szezon eddigi legrosszabb teljesítményét nyújtottuk, passzívak voltunk, így nem is lehet eredményt elérni. Eddig tartott a türelem, mostantól azok fognak játszani, akik fegyelmezettek a pályán.

A kiesés elkerüléséért küzdő csapatok találkoztak egymással az NB II 15. fordulójában. A sereghajtó DEAC-nak égetően szüksége volt a pontokra, hogy közelebb kerüljön az előtte lévő együttesekhez, a Szentlőrinc pedig a Csákvár elleni hazai vereség után szeretett volna javítani.

A mérkőzés elején puhatolóztak csak a csapatok, a DEAC szervezetten védekezett, inkább a vendégeknél volt többet a labda, de komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani. Az egyetemi csapat a kontráiban bízott, és az első fél óra eseménytelensége után össze is jött a vezetés: Kertész passza után Spitzmüller lőtte ki 10 méterről a bal alsó sarkot. 10

A második félidőre támadóbb szellemben jöttek ki a vendégek, és a játékrész elején többször is veszélyeztették Szabados kapuját. Aztán rendezte a sorokat a hazai csapat, az előny birtokában magabiztosan futballozott, sőt, a 73. percben Keresztes kiállítása után emberelőnybe is került. Érezni lehetett azonban, hogy lesz még lehetőség a Szentlőrinc előtt, a vendégcsapat a 81. percben tíz másodperc alatt három lövéssel is veszélyeztette a DEAC kapuját. Lehoczky csavarása a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe, majd Szabadosnak kellett védenie, végül Sili Luka lőtt mellé ordító ziccerben.

Több lehetőség már nem adódott a vendégek előtt, a DEAC remek célfutballt bemutatva tartotta otthon a három pontot, ezzel 9 pontja van a bajnokságban, és közelebb került az előtte lévőkhöz.

20. Debreceni EAC1531211–29–18 9

93. perc: Véget ért a mérkőzés, 10-ra nyert a DEAC! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

93. perc: Burai kapott sárgát labdaelrúgásért.

91. perc: Bíró Pétera pályán Nagy Krisztián helyett.

90. perc: 3 percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc: Soltész távoli lövését védte Slakta.

85. perc: Nagy Krisztián kapott sárga lapot műesésért.

81. perc: Hatalmas tűzijáték a DEAC kapuja előtt. Előbb Lehoczky tekert 25 méterről a keresztlécre, majd Szabadosnak kellett védenie, a kipattanót pedig Sili lőtte 4 méterről mellé.

76. perc: Kettőt cserélnek a vendégek: Harsányi helyett Cenaj érkezik, illetve Forgács Dávid váltja Fröhlichet.

74. perc: Változtat Sándor Tamás: Székely Dávid helyett Urbin a pályán.

73. perc: Piros lap! Keresztes buktatta 22 méterre a szentlőrinci kaputól Burait, ezért megkapta második sárgáját.

68. perc: Nagy Krisztián szöglete után Papp Ferenc fejelt mellé.

66. perc: Keresztes Bence lökte el két kézzel egy szabadrúgás után Nagy Zoltánt, sárga lapot kapott.

64. perc: Kettős csere a DEAC-nál: Soltész és Burai érkezik a pályára Kertész és Szabó Kornél helyett.

61. perc: Hleba helyett Kapronczai a pályán a vendégeknél.

59. perc: Harsányi remek centerezése után Fröhlich lőtt 5 méterről nagy helyzetben fölé.

52. perc: Záporoznak a lapok. Nikitscher rántotta le a félpályánál Fröhlichet, sárgát kapott cselekedetéért.

51. perc: Harsányi kapott sárga lapot reklamálásért.

A második félidőben a fehér mezes szentlőrinciek hajtottak ugyan az egyenlítésért, de fáradozásuk nem járt sikerrel

48. perc:
Óriási szentlőrinci helyzet maradt ki! Harsányi szabadrúgása után Havas fejelt 3 méterről, senkitől sem zavartatva mellé.

46. perc: A szünetben cseréltek a vendégek. Sili Luka érkezett Molnár Róbert helyett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Véget ért az első játékrész.

45. perc: 1 percet hosszabbít a játékvezető.

42. perc: Formás DEAC-támadás után Spitzmüller lőtt 21 méterről fölé.

37. perc: Hleba rántotta le Székelyt, sárga lap a jutalma.

Debreceni gólöröm, Spitzmüller találata után

31. perc: GÓL! Megszerezte a vezetést a DEAC! Sándor Tamás ugratta ki Kertészt a jobb oldalon, a debreceniek támadója az alapvonalról visszagurította a labdát Spitzmüllernek, aki 10 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 10

25. perc: Papp Ferenc talpalta le Torvundot, sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

20. perc: Hazai szöglet után Papp Ferenc elé került a labda, aki közelről a keresztlécet találta el.

18 perc: Egyelőre a mezőnyben folyik a játék, nagyobb lehetőség egyik csapat előtt sem adódott. A DEAC szervezetten védekezik, a vendégek nem tudják feltörni a védelmét.

10. perc: Orosz Marcell távoli lövését blokkolta a vendégek egyik védője.

Az új kormányrendelet értelmében minden harmadik széken ülhet néző a meccsen (Fotó: Kovács Péter)

5. perc: Szentlőrinci szöglet után pattogott a labda a DEAC kapuja előtt, a hazai védők fel tudtak szabadítani.

A találkozót megközelítőleg 100 néző tekinti meg.

A DEAC első győzelmére hajt Sándor Tamás irányításával (Fotó: Kovács Péter)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DEAC tiszta feketében, a vendégek fehérben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut az utolsó helyezett DEAC hazai pályán a szintén újonc, ám jelenleg még éppen bennmaradó pozícióban tanyázó Szentlőrinccel.