Géresi visszatért, majd győztes gólhoz segítette a Puskást az MTK ellen

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.01.30. 12:15
Az MTK hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a vendég Puskás Akadémiától a labdarúgó NB I 18. fordulójának nyitó mérkőzésén. Sérülések miatt a hazai csapat a záró tíz percet emberhátrányban volt kénytelen lejátszani. A három pont sorsát eldöntő találatot a felcsútiakhoz visszatérő Géresi Krisztián szerezte az utolsó pillanatokban.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Géresi visszatért, majd győztes gólhoz segítette a Puskást az MTK ellen (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

MTK Budapest–Puskás Akadémia 0
–1 (Géresi 90+5.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Erdős

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Két alapemberét, az előző fordulóban balhátvédként is a Budafok elleni meccs legjobbjának bizonyuló Schön Szabolcsot, illetve északmacedón centerét, Bojan Miovszkit is eltiltás (öt sárga lap) miatt nélkülözte az MTK, talán ennek is köszönhető, hogy formációváltásra szánta el magát Michael Boris vezetőedző. A kék-fehérek ezúttal három belső védővel játszottak, ami védekezésben ötvédős rendszert eredményezett, míg MTK-támadásoknál rendre messzire fellépett a jobb oldalon Nikolai Alho, illetve a balon Sebastián Herrera. Elöl pedig Varga Roland és Prosser Dániel volt a csatárpáros.

A túloldalon annyit finomított a rendszerén Hornyák Zsolt vezetőedző, hogy az általában a center mögött játszó Josip Knezevicet visszavonta védekező középpályásnak, ami nem is volt rossz elgondolás, mert jól meg bírta tartani hátul a labdát, és pontos passzokkal tudta megfuttatni a gyors szélsőket, Kiss Tamást és Luciano Slagveert.

Az első félidő első felében a vendégcsapat uralta inkább a mérkőzést, többet volt labda az MTK térfelén, igaz, helyzetekben kevésbé mutatkozott meg a felcsútiak fölénye, csak kisebb kisebb gólszerzési lehetőségei adódtak. Az MTK-nak viszont a 27. percig – amikor Prosser Dániel életerős, ballábas lövését kellett védenie Tóth Balázsnak – semmilyen. És a 30. percben nagyon közel járt a vezető gól megszerzéséhez is a Puskás Akadémia, balról érkező jó középre adás után Nagy Zsombor az utolsó pillanatban tudott úgy beleérni a labdába Luciano Slagveer mellett, hogy a kapu helyett mellé menjen.

A 37. percben a meccs addigi legnagyobb helyzetét hagyta ki a vendégcsapat: Antonio Mance csúsztatása után Slagveer ziccerben mehetett kapura, ám nem tudta tökéletesen megszelídíteni a labdát, majd megpróbált lefordulni a védőjéről, és eközben a földre esett, igaz, még így is vissza tudta tenni Mancénak, ám az ő lövésébe beleértek, így ez is a jobb kapufa mellé ment. Hat perccel később pedig Nagy Zsolt fejelhetett volna gólt középről, Josip Knezevic jó szöglete után, de ekkor meg fölé ment a labda. És Slagveer még a 45. percben is betalálhatott volna (Milan Mijatovics nagyot védett). A labdabirtoklási fölény birtokában Knezevic is feljebb lépett, megtehette. Gólokkal vezethetett volna a Puskás Akadémia, ezért az MTK fogadhatta nagyobb örömmel a szünet elérkeztét.

Slagveer aztán a második félidő elején is megkínálta egy lövéssel Mijatovicsot, aki megint védeni tudott, pedig az MTK kapusa épp hosszú ápolás után állt vissza a gólvonalra, nem éppen őszinte mosollyal. „Ezt nem hiszem el!” – kiáltotta el magát a zárt kapus csendben Szolnoki Roland, nem véletlenül: Slagveer már vagy a negyedik gólját szerezhette volna...

Pár perccel később cserét is kért a hazaiak kapusa, ami nem volt kedvező hír, mert kvázi ő tartotta meccsben a csapatát. És a helyére beálló Somodi Bencének nem sokkal később már nagyot kellett védenie, amikor egy jobbról érkező szabadrúgást Joao Nunes szépen kapura perdített.

Az utolsó húsz percre egyértelműen az maradt a kérdés, hogy kihúzza-e döntetlennel az MTK, amely teljesen alárendelt szerepet játszott. Hornyák Zsolt, a vendégek mestere bevetette a korábbi felcsúti akadémistát, a Fehérvártól érkezett Géresi Krisztiánt is, aki könnyedén eldönthette volna a meccset, ha szinte ziccerben nem kaszálja el Pintér Ádám egy automatikus sárga lapért. Nem sokkal később aztán Pintér is megsérült, így az utolsó majdnem negyedórára tíz emberrel maradt az MTK, mert nem volt több cserelehetősége.

Ezután két-három percenként helyzetük volt a felcsútiaknak, és amikor már úgy tűnt, marad a 0–0, Géresi Krisztián bizonyította, érdemes volt pályára küldeni: a 95. percben megszerezte a győztes gólt a vendégeknek. 0–1

1. Ferencvárosi TC 18 13 4 1 36–10 +26 43
2. Mol Fehérvár 18 9 5 4 42–21 +21 32
3. Kisvárda 18 7 7 4 20–20 0 28
4. Puskás Akadémia 18 8 3 7 22–25 –3 27
5. MTK Budapest 18 7 5 6 26–24 +2 26
6. Paksi FC 17 7 3 7 31–31 0 24
7. Mezőkövesd 18 7 3 8 19–24 –5 24
8. Zalaegerszegi TE 17 6 3 8 30–30 0 21