Hatalmas fordítással, a ráadásban szerzett gólokkal gyűrte le a Loki a Paksot

2023.02.11. 19:17
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Debrecen hazai pályán a hosszabbításban elért gólokkal 2–1-re legyőzte a sokáig szervezetten játszó Paksot.
A Paks a hosszabbításban került két vállra
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
A Paks a hosszabbításban került két vállra A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Debreceni VSC–Paksi FC 2–1 (0–0)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 2041 néző. Vezette: Karakó
Gólszerző: Dreskovics (90+2.), Do. Babunszki (90+5.), ill. Varga B. (56.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Taktikailag a Paks vezetőedzője, Waltner Róbert választotta ki jobban a felállási formációt, a Debrecen 4–1–4–1-es felállását tökéletesen tudta semlegesíteni az általa választott 4–2–3–1-gyel. A Loki négy támadó középpályása közül a két szélsőt lefedték a szélső védők, a két középsőt pedig felvette a két szűrő középpályás, így a centerre, Dorian Babunszkira ott volt a két belső védő, addig a hazaiak támadásait mélységből szervezni igyekvő Varga Józsefet rendre három paksi vette körül, így nehéz volt kibontakoznia.

A játék képe természetesen tükrözte is ezt, jobban futballozott a Paks, és a 18. percben majdnem vezetéshez is jutott. Igaz, ehhez kellett, hogy a belső védő, Meldin Dreskovics elnézzen egy passzt, ezáltal Hahn János ki tudott lépni, és azért nem talált be, mert a nagy bravúrt bemutató Megyeri Balázsról a jobb kapufára pattant a labda. Kereste a játékát a DVSC, a labdát huzamosabban birtokolni, vagy betenni a védősor mögé sem tudta, így nem alakultak ki helyzetek, teljesen veszélytelen volt a kapura.

Lagator (fehérben) többször megnyerte a Varga B. elleni párharcot, de a paksi csatár egyszer mégis betalált (Fotó: Kovács Péter)

Ugyanakkor, ha taktikailag a Paksot illeti is dicséret, mert uralta a középpályát, a játékosai sokszor nem tudtak mit kezdeni a megszerzett labdákkal, sőt nagyon pontatlanok voltak. Elszórták a labdákat, rosszul passzoltak, a kapura lövések gyatrák voltak. Többször előfordult, hogy lőttek, amikor passzolni kellett volna, és fordítva.

Közben a Debrecen támadójátéka olyan vérszegény volt, hogy a 41. percben próbálkozott először kapura lövéssel, ráadásul Dorian Babunszki labdája annyival fölé ment, hogy bizonyára leszedett volna egy kínai kémléghajót is, ha épp erre tévedt volna... Saját közönsége is maró gúnnyal „jutalmazta” a próbálkozást.

A második félidő viszont hazai lehetőséggel kezdődött, amikor Dzsudzsák Balázs megiramodott középen, három paksi tapadt rá, végül Sajbán Máténak sikerült keresztezve felszabadítania, épp amikor lőtt volna a válogatottsági rekorder.

Ezt követően csak paksi helyzetek jöttek: Bőle Lukács ballábas lövéséből is lehetett volna gól, ha a Megyeri Balázsról kipattanó labdát Hahn János pontosabban tudta volna középre adni, aztán Haraszti Zsolt 17 méteres szabadrúgása is veszélyesen pattant meg egy debreceni védőn, nem a Loki kapusán múlott, hogy nem lett gól a vége. Az 56. percben pedig már nem is volt több kérdés: Varga Barnabás megszerezte a vendégeknek a vezetést. S ezután is egymás után jöttek a paksi lehetőségek, az összeomlás jelei kezdtek mutatkozni a Lokin. A hazai szurkolók is kezdtek egyre elégedetlenebbek lenni, a feszültség pedig nőtt, például Dzsudzsák is összeszedett egy sárga lapot tökéletesen indifferens helyzetben.

A hajráig Megyeri Balázsnak, a hazaiak kapusának volt több dolga (Fotó: Kovács Péter)

A debreceni csapatkapitány ugyanakkor nem futballozott rosszul, és bármennyire is a tolnaiaknak állt a zászló, a hazaiak vezére miatt nem dőlt el a találkozó, végig ott volt a lábában a gól. A 73. percben majdnem „ki is jött” onnan, remek lövést küldött Nagy Gergely kapujára. A többiek azonban nem voltak veszélyesek, nem festett jól a Debrecen, hiszen a saját pályáján nem tudta érvényesíteni az elképzeléseit, nyomást sem tudott gyakorolni a vendégekre, akik okosan futballoztak.

De milyen a futball: a 92. percben egy szöglet után a mezőny addigi talán legharmatosabban futballozó játékosa, Meldin Dreskovics kiegyenlített, további három percen belül pedig Dorian Babunszki a győztes gólt is megszerezte a Lokinak.

A Paks három perc leforgása alatt, a hosszabbításban omlott össze... 2–1