Elmaradt a bravúr: a Siófok sem tudta megállítani a Budafok nagy hazai menetelését

Vörös SándorVörös Sándor
2024.04.28. 18:52
Folytatta nagyszerű hazai szereplését a Budafoki MTE: a piros-feketék a labdarúgó NB II 30. fordulójában Oláh Bálint góljával 1–0-s győzelmet arattak a BFC Siófok ellen. A szűk sikernek köszönhetően a BMTE pályaválasztóként már 63 napja veretlen, míg a balatoniak idegenben ugyanennyi ideje nyeretlenek.
Joggal örülhetnek a budafokiak, akik sorozatban negyedik hazai mérkőzésüket is megnyerték (Fotó: Árvai Károly – archív)

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–BFC SIÓFOK 1–0 (1–0)
Budapest, Promontor utca, 500 néző. Vezette: Lovas László (Nagy Viktor, Vrbovszki Pál)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Lorentz, Oláh B., Kalmár O., Horváth O. (Fekete M., 10.) – Csonka A., Soltész I. – Zsóri (Elek B., a szünetben), Németh M., Kovács D. (Szerető, 21.) – Vasvári (Merényi, 30.). Vezetőedző: Dajka László
SIÓFOK: Hutvágner – Major G., Csató M. (Schildkraut, 82.), Posztobányi, Varga B. – Varjas Z. (Girsik Á., 70.), Kitl M. – Dénes, Gyurkits, Szedlár (László D., 56.) – Németh B. (Balogh B., 56.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Oláh B. (35.)
Dajka László: – Nem volt könnyű mérkőzés. Az ellenfél nagyon szép, tudatos futballt játszott. Ez egy ilyen egygólos mérkőzés volt, élet-halál harc, örülök, hogy ezt az egy gólt mi rúgtuk. A sok sérülés az első félidőben nagyon felborította a meccstervet, de így utólag azt is mondhatnám, hogy ez kellett a győzelemhez. Nem rövid az edzői pályafutásom, de azt hiszem, így még nem jártam, hogy három emberemet is cserélnem kelljen az első félidőben.
Jeney Gyula: – Egy ilyen „potya gól” egy ilyen mentális helyzetben lévő csapatot teljesen megrogyaszt, hiszen addig teljesen fölényben futballoztunk. Az első félidő végén kiegyenesedtünk, volt helyzetünk, de nem tudtunk kiegyenlíteni a szünetre. Nehéz negatívumot mondanom a csapatomra, mert ez egy tipikus NB II-es mérkőzés volt, rengeteg párharccal. Érezhető volt, hogy ez egy egygólos mérkőzés, sajnos ezt most nem mi rúgtuk. Megyünk tovább, megpróbáljuk a maradék négy meccset az erőnkkel, ami van bennünk, lehozni.

„Ha nem sikerül nyerni az első két meccsen, akkor rettenetes négy-öt hetünk lesz” – jelentette ki egy héttel korábban Jeney Gyula, a siófokiak nemrégiben kinevezett vezetőedzője. A tópartiak az említett két mérkőzés közül az elsőt 1–0-ra megnyerték a BVSC-Zugló ellen, s a folytatásban Budafokon is közvetlen, ráadásul hazai pályán parádésan teljesítő rivális várt rájuk. A két hónapja edzőváltáson áteső – Dajka László irányításával a Promontor utcában mindhárom mérkőzését megnyerő – BMTE a 33 pontjából huszonnégyet (!) saját közönsége előtt szerzett, vagyis fel volt adva a lecke az idegenben eddig szerény teljesítménnyel kirukkoló balatoniaknak.

„Nagyon agresszívek leszünk, próbálunk rengeteget futni, élvezni a játékot és futballozni, mert hiába mondják, hogy meccset kell nyerni, nem futballozni, abban én nem hiszek” – tette hozzá Jeney Gyula arról, mi várható a siófoki együttestől. Ehhez mérten a tópartiak nem kezdték rosszul a találkozót, melynek első szakaszában mezőnyfölényben voltak, de nem találtak fogást a szervezetten futballozó hazaiakon. A teljességhez tartozik, hogy Dajka Lászlónak az első fél órában háromszor (!) is kényszerűségből kellett átalakítania a csapatát, hiszen a Horváth Olivér, Kovács Dávid, Vasvári Zoltán trió egyaránt sérülés miatt hagyta el a pályát.

A példátlan pechszéria miatt még többen bosszankodtak a lelátón, amikor a nem sokkal korábban csereként beküldött Szerető Krisztofer cselezgetett a bal szélen, majd Oláh Bálint elé gurította a labdát, aki a tizenhatos vonaláról a kapu bal oldalába emelte (1–0). A budafokiak közvetlenül a szünet előtt, majd a térfélcsere után is helyzetbe kerültek, de Szerető és Lorentz kísérletét Hutvágner egyaránt hárítani tudta.

A találkozó hajrájában visszahúzódtak a házigazdák, a Balaton-partiak próbáltak kezdeményezni, dominálni, de igazán komoly lehetőséget nem tudtak kialakítani. Jeney Gyula együttese a 92. percben aztán mégis közel került az egyenlítéshez, amikor Major Gergő a jobbösszekötő helyén óriási helyzetben találta magát, de a lapos lövése elment keresztbe a kapu előtt.

Szűk győzelmének köszönhetően a Budafok négy pontra távolodott el a már kieső helyen álló Pécsi MFC-től, míg a Siófok a vereségnek köszönhetően, illetve a BVSC-Zugló Csákvár felett aratott sikere miatt ismét hat pontra került a még bennmaradást érő 14. pozíciótól.