NB III: kiállították, majd 29 évesen befejezte az exfradista

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.11.11. 11:27
null
Jovánczai Zoltán akcióban – jelen állás szerint az utolsó meccsén (Fotó: bsc1924.com)
A labdarúgó NB III Nyugati csoportjának 12. fordulójában lejátszott BKV Előre–Budaörsi SC mérkőzésen 18 percnyi játék után kiállították a vendégek 29 esztendős támadóját, Jovánczai Zoltánt. A csatár ezután úgy döntött, hogy abbahagyja a futballt – számolt be róla a fociakobon.cafeblog.hu.

 

A támadó Kaposváron nevelkedett és hamar meghatározó labdarúgója lett az akkor még NB I-es Rákóczinak. Később futballozott az élvonalban a Ferencvárosban, a Vasasban, ismét Kaposváron, a Lombard Pápában, illetve az akkor egyaránt NB II-es REAC-nál és Szegedben.

Jovánczai Zoltán 2013 nyarán igazolt az NB III-as Budaörshöz, ahol az előző szezonban 21 bajnoki találkozón 13 gólt szerzett.

Az idei bajnokság első négy mérkőzését az előző idényből áthozott eltiltása miatt kihagyta, de utána hat bajnokin játszott és két gólt szerzett. A 12. fordulóban a BKV Előre ellen az 57. percben csereként lépett pályára, de 18 perccel később kiállították. Ezután váratlanul úgy döntött, hogy hátat fordít a labdarúgásnak.

A Nemzeti Sport Online kérdésére a Nyugati csoport első helyén álló klubnál megerősítették a támadó visszavonulását.

Az NSO úgy tudja, hogy az utóbbi másfél idényben háromszor is kiállított csatárnak elege lett a magyar futballból, a negatívnak érzékelt közegben elveszítette a motivációját, és alsóbb szinten sem kívánja folytatni a versenyszerű labdarúgást.

Jovánczai Zoltán a szerkesztőségünkhöz eljuttatott e-mailben a következő nyilatkozatot tette:

„A labdarúgásnak soha nem fogok hátat fordítani, az életem része, és nem tudom elképzelni, hogy későbbiekben valamilyen formában ne foglalkozzak közvetlenül a labdarúgással. Játékosként úgy éreztem, nem tudok száz százalékban a csapatom hasznára lenni. Ami a negatív közegre vonatkozik, megtapasztaltam azt is, de a budaörsi klubra ez semmiképpen sem vonatkozik. Egyszerűen felmérve mostani helyzetemet, a civil életemre szeretnék több energiát fordítani.”

Legfrissebb hírek

Közvetlen riválistól érkezett Bekő Balázs utódja Dorogra – hivatalos

Labdarúgó NB II
2025.03.12. 13:07

NB III: hatot lőtt az Iváncsa és a Szekszárd

Labdarúgó NB II
2025.03.09. 17:48

NB III: győzött az éllovas Bicske; Debrecenben fordított a Kisvárda II

Labdarúgó NB II
2025.03.08. 18:38

A horrorsérülést szenvedő támadó a látását legalább visszanyerte

Labdarúgó NB II
2025.03.07. 14:11

A Nagykozár SE az NB III-at talán elbírná, NB I-es játékosnak meg örülne

Labdarúgó NB II
2025.03.07. 10:50

Csepel SC: szurkolói ankét a tavaszi hazai bajnoki rajt előtt

Labdarúgó NB II
2025.03.05. 19:43

Ötödször is NB III-as bajnoki címet ünnepelne Varga Attila

Labdarúgó NB II
2025.03.04. 16:51

Koman Vladimir: Hiányzott a futball öröme

Minden más foci
2025.03.03. 13:25
Ezek is érdekelhetik