Folytatta a menetelést Nyugaton az Ajka, először győzött a BKV

2007.08.26. 20:24
Megszerezte első győzelmét a 2007–2008-as bajnokságban az NB II Keleti csoportjában szereplő BKV Előre, amely a legutóbb a Ferencváros ellen 2-2-es döntetlent kiharcoló Kazincbarcikát verte 2-1-re. A Nyugati csoportban harmadik mérkőzését is megnyerte az Ajka, egymás után másodszor győzött az ESMTK, míg a Kaposvölgye kiütötte a Budaörs csapatát.
Namuquita Roland (balra) a 82. percben szerezte meg a BKV első győzelmét jelentő gólt
Farkas József ? archív

A Sport utcában a Kazincbarcika szerezte meg a vezetést a BKV ellen – a félóra után pályára küldött Kerékgyártó volt eredményes (0-1).

Nem sokáig örülhettek az előnyüknek a vendégek, mert a 43. percben esett gólra Hégli már a következő percben válaszolt (1-1).

A fővárosiak a 82. percben harcolták ki a döntő találatot, ekkor légiósuk, Namuqita volt eredményes (2-1).

Korábban Tóth II. Vencel játékvezető Rácz László, a BKV edzőjét kiállította, mert a szakember megsértette az asszisztensét.

Ezúttal Barcson ünnepelhetett győzelmet az Ajka, amely a második játékrész 23. percében a mezőny legjobb teljesítményt nyújtó játékosa, Gunther góljával szerezte meg a három pontot.

Az Ajka a Felcsúttal és a Haladással együtt továbbra is százszázalékos, rosszabb gólkülönbségével szorul csak a harmadik helyre Szabó Imre vezetőedző együttese.

Nagyberkiben négy gólnak tapsolhatott a hazai közönség, a Kaposvölgye együttesében Horváth Gyula és Nikolic is duplázott.

NYUGATI CSOPORT

BARCSI SC – FC AJKA 1–2 (1–1)
Barcs, 400 néző. Vezette: Kiss N. (7) (Kepe, Szabó II Z.)
BARCS: Kuczkó 6 – Horváth Ádám 6, Miskovics 5, Györe 5, Pókos 6 – Kordé 5 (Tompa –, 66.), Horváth Adrián 5 (Kónya –, 79.), Fónai 6, Gyaraki 6 (Salekovics –, 71.) – Szabó N. 6, Kollega K. 6. Vezetőedző: id. Dárdai Pál
AJKA: Szép T. 6 – Giron 5, Lakatos 7, Pápai 5, Béres 5, Kovács 5 (Buzási 5, a szünetben) – Szilágyi 5, Pothárn Sz. 5 – Gunther Zs. 7, Varga I. 6, Csörnyei 6 (Németh J. 5, 58.). Vezetőedző: Szabó Imre
Gólszerző: Varga (8.), Szabó N. (18.). Gunther (68.)
Dárdai Pál: – Helyzet nélkül nysert a vendégcsapat, a hét kezdőjátékosát nélkülöző hazaiak ellen.
Szabó Imre: – A második félidei nagyobb akarásunknak köszönhetjük a három pontot.

ERZSÉBETI SMTK – KOMLÓI BÁNYÁSZ SK 3–1 (1–1)
Ady Endre út, 300 néző. Vezette: Varga L. (9) (Kovács P., Huszár B.)
ESMTK: Bonica 0 – Tvaruska 5, Péter A. 7, Geraldó 6, Kővári 5 – Füzi K. 5, Schmatovich 6, Farkas A. 6, Szőke L. 6 (Oletics –, 90.) – Újhegyi G. 6 (Lázár P. –, 88.), Szabó G. 4 (Vörös D. –, 68.). Vezetőedző: Menczeles Iván.
KOMLÓ: Kovácsevics 5 – Dinnyés 4 (Bán –, 84.), Tallósi 6, Fodor 5 (Varga Zs. –, 66.), Németh Á. 5 – Gelencsér 5, Méhn 5, Győri J. 6, Horváth J. 6, Müllerlei 5 – Szabó Cs. 5. Vezetőedző: Ott József.
Gólszerző: Horváth J. (31.), Geraldó (44.), Farkas A. (47.), Szőke L. (64.)
Menczeles Iván: – Motivált, lendületes, agresszív futballunk ellenszerét az ellenfél nem találta meg, így magabiztos győzelmet arattunk.
Ott József: – Elkerülhető gólokat kaptunk, a gólok után kinyíltunk, csak a szerencsén múlott, hogy elkerültük a nagyarányú vereséget.

KAPOSVÖLGYE VSC – BUDAÖRSI SC 4–0 (2–0)
Nagyberki, 200 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (7) (Schuszter R., Raff T.)
KAPOSVÖLGYE: Strublics 6 – Jagodits 6, Vinicius 6, Udvari 6, Gellér 5 (Juhász –, 73.) – Huzmi 6, Nikolic N. 8 (Szögedi –, 77.), Szabó L. 7, Kerek 5 (Kővári –, 60.) – Godslove 7, Horváth Gy. 8. Vezetőedző: Horváth Lajos
BUDAÖRS: Totka 5 – Szűcs 5-2=3, Kollár 5, Bálint 5, Mogyoróssy 5 – Nagy R. 5, Bencze 5 (Szukob –, 67.), Lászka 5 (Papp G. –, 67.), Farkas J. 5 – Pálinkás 5, Farkas Á. 4 (Tóth Á. 5, 53.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Kiállítva: Szűcs (60.) – második sárga lap
Gólszerző: Nikolic N. (14., 64.), Horváth Gy. (41., 80.)
Horváth Lajos: – Az elmúlt húsz évben nem volt olyan gyenge csapatom, amely Lajos napra ne nyert volna.
Lucsánszky Tamás: – Buta egyéni hibák miatt könnyű ellenfelek voltunk.

BKV ELŐRE – KAZINCBARCIKAI FC 2–1 (1–1)
Sport u. 200 néző. Vezette: Ferencz N. (7) (Varga F., Tóth II. V.)
BKV: Stefán 6 – Varga A. 6, Molnár A. 6, Sidó 6, Nemecsek 6 – Kovács A. 6 – Hégli 6, Béress J. 6 (Namuqita -, 81.), Pál F. 5, Mohácsik 6 (Murinai -, 74.) – Szőke 5. Edző: Rácz László
KAZINCBARCIKA: Botló 6 – Hanász 6, Bányai 5, Nagy T. 6, Zimányi 5 – Engi 5 (Kerékgyártó 6, 31.), Romhányi 5-2=3, Elek 6, Kerekes I. 5 (Deák 6, 60.) – Binder 5 (Máté -, 81.), Kovács P. 6. Edző: Kocsi József
Gólszerző: Kerékgyártó (43.), Hégli (44.), Namuqita (82.)
Kiállítva: Romhányi (91.)
Rácz László: – Egyenlő erők küzdelméből a jobban hajrázó csapat került ki győztesen.
Kocsi József: – Az első félidőben jól játszottunk, ezt a teljesítményt a másodikban nem tudtuk megismételni. A lehetőségeit jobban kihasználó hazai csapat végül egy góllal legyőzött bennünket.

1. Bőcs Sport 3 2 1 - 5-0 +5 7
2. Orosháza FC 3 2 1 - 6-3 +3 7
3. Szolnoki MÁV - Mondi 3 2 - 1 7-3 +4 6
4. Makói FC 3 1 2 - 6-3 +3 5
5. Ferencvárosi TC 3 1 2 - 6-4 +2 5
6. Baktalórántháza VSE 3 1 2 - 4-2 +2 5
7. Vecsési FC 3 1 2 - 4-3 +1 5
8. Mezőkövesd - Zsóry 3 1 1 1 6-4 +2 4