Győzelmi kényszerben – Thury Gábor jegyzete

THURY GÁBORTHURY GÁBOR
Vágólapra másolva!
2025.02.28. 23:03

MEGLEHET, pirruszi győzelmet arattak csütörtökön a Ferencváros labdarúgói: a Magyar Kupában a Győr hosszabbításban 4–3-as legyőzésével jutottak a nyolc közé, ám a meccsen kétgólos Varga Barnabás bokasérülést szenvedett, le kellett cserélni. Ez meghatározhatja a bajnoki címvédő további szereplését, és a törökök elleni Nemzetek Ligája-osztályozó előtt sem jó hír a válogatottnak. Ráadásul az FTC az Újpesttel meccsel a kupanegyeddöntőben, a lilák elleni találkozót a Groupama Arénában rendezik. A menetrend hasonló lesz, mint a Győr ellen: április elején egymást követi a kupa- és a bajnoki mérkőzés, mindkettő a Ferencváros stadionjában.

Hogy csupán hosszabbításban lépett tovább a Ferencváros, az vasárnap a fővárosban bajnokit játszó Győrnek adhat reményt, a kupameccsen Borbély Balázs együttese karakteres futballt játszott. S ha Tóth Rajmund letalpalása után Csonka Bence játékvezető szigorúbb, Júlio Romao nem ússza meg sárga lappal a belépőt (lehet, hogy a brazilt öngólja után megsajnálta a bíró…). Ami pedig a Ferencváros továbbjutását illeti: noha a nyolc közé jutás örömre adhat okot, a játék annak ellenére továbbra is döcög, hogy időnként látszik, mi az elképzelése Robbie Keane-nek. Az ír szakvezető reméli, a találkozó fordulópont a csapat életében. Együttese teljesítményét illetően nincs feltétlenül igaza, abban viszont igen, hogy az FTC 3–1-es vezetés után nem kaphat két perc alatt két gólt.

Miután az együttes kiesett az Európa-ligából a Viktoria Plzen ellen, volt önmarcangolás, ez a játék így nem mehet tovább, ám azt, hogy a fogadkozás mire lesz elég, a bajnokságból hátralévő időszak dönti el. Ami tény: ilyen minőségű kerettel a bajnokságot meg kell nyerni – főleg úgy, hogy a nemzetközi kupában már nincs teendő. Kérdés, hogy Robbie Keane-nel sikerül-e? A Puskás Akadémia öt pont előnnyel áll a tabella élén, s ugyan a két együttes még játszik egymással, a zöld-fehérek többet már nem hibázhatnak. Erre mondják, valamennyi hátralévő meccsén győzelmi kényszerben lép pályára a csapat. A feladat nehéz, de egyáltalán nem teljesíthetetlen.

Úgy is mondhatnám, bajnoki címvédőhöz méltó.

Labdarúgó NB I
2025.02.28. 07:59

Robbie Keane: Elfogadhatatlan, hogy a második félidőben négy perc alatt kaptunk két gólt, de…

Varga Barnabás állapotáról nem tudott pontos információkat adni a Ferencváros edzője.

 

Legfrissebb hírek

Robbie Keane Pesicsről: A viselkedésével majd én foglalkozom

Labdarúgó NB I
29 perce

Döcög a szekér – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
10 órája

Bese Barnabás a Fradi elleni derbik előtt: itt a lehetőség a pokolból a mennybe jutni

Labdarúgó NB I
13 órája

Pesics összeveszett Varga Barnabással a Ferencváros tizenegyese előtt, Robbie Keane lecserélte – videó

Labdarúgó NB I
14 órája

Örülhet a Puskás AFC, emberhátrányban döntetlent játszott a Ferencváros a Diósgyőr vendégeként

Labdarúgó NB I
14 órája

Szabó Bálint ritkán látott bombával mentett pontot Újpesten – videó

Labdarúgó NB I
16 órája

Álex Vallejo javuló formája sokat érhet a Fradi ellen

Labdarúgó NB I
22 órája

Nikola Szerafimov és a hegedű: a Vidi elhúzná az Újpest nótáját is

Labdarúgó NB I
23 órája
Ezek is érdekelhetik