Fél év után talált magának csapatot az FTC-től nyáron távozó Besic

D. S. B.D. S. B.
Vágólapra másolva!
2025.01.15. 18:17
Muhamed Besic Szabadkára igazolt (Fotó: Török Attila)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban 13. helyen álló szabadkai Szpartakban folytatja pályafutását a labdarúgó NB I-ben szereplő FTC-től nyáron távozott Muhamed Besic – ezt a 47-szeres bosnyák válogatott középpályás új klubja adta hírül.

Muhamed Besic először 2012-ben lett a Ferencváros játékosa, amikor a Hamburgtól érkezett a zöld-fehérekhez. A bosnyák középpályás szűk két évig erősítette az FTC-t, majd 2014 nyarán az angol élvonalbeli Everton szerződtette, ahonnan kölcsönben a Middlesbrough-ban és Sheffield Unitedben is szerepelt, majd 2021 nyarán távozott végleg a liverpooliaktól, s két és fél hónappal később tért vissza az FTC-hez szabadon igazolhatóként.

Besic azonban második időszakában már korántsem számított alapembernek, a ferencvárosiak pedig nem hosszabbították meg a középpályás 2024. június 30-án lejárt szerződését, így nyár óta szabadon igazolható volt.

A 16 csapatos szerb élvonalban 20 mérkőzés után 13. helyen álló szabadkai Szpartak pedig most közösségi oldalán tudatta, hogy a 32 éves Besic másfél évre szóló szerződést kötött a csapattal, amelynek opciója van még egy évvel meghosszabbítani a kontraktusát.

 

 

Legfrissebb hírek

Meghosszabbította kapusa szerződését a Ferencváros – hivatalos

Labdarúgó NB I
8 perce

A Lokomotív Moszkva nem veszi meg Szevikjant a Ferencvárostól

Labdarúgó NB I
2 órája

Ez a 82 csapat indul harcba a Bajnokok Ligája 2026-os budapesti döntőjéért

Bajnokok Ligája
4 órája

Kovácsréti Márk: Senkinek sem kívánom azt a fájdalmat, amit a sérülésem után átéltem

Labdarúgó NB I
4 órája

Légiósok: hazatérhet a 23 éves szélső – „a fél NB I szerződtetné”

Légiósok
4 órája

Technikás és nagy munkabírású futballista a Ferencváros első nyári szerzeménye

Labdarúgó NB I
5 órája

Bódi Ádám: Csalódott lettem volna, ha nem jutunk fel

Labdarúgó NB I
8 órája

Mezőkövesden játszhat a Kazincbarcika az őszi szezonban

Labdarúgó NB I
8 órája
Ezek is érdekelhetik