MK: az óriásölő Kozármisleny újabb NB I-es csapatot ejtett ki

2015.11.18. 13:48
A Misleny a Honvédot is kiejtette (Fotó: mlsz.hu)
A harmadosztályú Kozármisleny hazai pályán 2–1-re megverte az NB I-ben szereplő Budapest Honvédot a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, ezzel kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel továbblépett a párharcból. A Nyíregyháza és a Tiszaújváros is állva maradt, ami azt jelenti, hogy a még versenyben lévő mindhárom NB III-as csapat bejutott a legjobb nyolc közé. A DVSC a gól nélküli első meccset követően otthon 3–0-ra megverte a Szegedet.

A hazai pályán elszenvedett egygólos vereség után a Budapest Honvéd nem tudott javítani, idegenben is kikapott a Kozármislenytől, ezzel befejeződött számára a Magyar Kupa 2015–2016-os kiírása.

A harmadosztályú együttes szűk húsz perc elteltével került előnybe a Kemenes – Lovrics, Ignjatovics, Baráth – Ikenne-King, Kamber, Holender – Nagy G., Vernes, Hidi – Youla összeállításban pályára lépő fővárosiak ellen. Wittrédi Dávid két védőt is elfektetett, majd nagy erővel a bal felső sarokba lőtt (1–0). A második félidő közepén a Kozármisleny végérvényesen eldöntötte a továbbjutás sorsát: Beke Péter használta ki, hogy bizonytalankodtak a kispesti védők, és higgadtan a jobb alsó sarokba passzolta a labdát (2–0). A Honvéd a hajrában Dusan Vasziljevics átlövésével szépített, ám a kiesést nem kerülhette el (2–1).

A kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel továbbjutó Kozármisleny a Puskás Akadémia és a Diósgyőr után újabb első osztályú csapatot búcsúztatott, és bekerült a legjobb nyolc közé.

De nem csak a mislenyiek maradtak állva a harmadosztályú gárdák közül. A Tiszaújváros a hazai pályán aratott 3–0-s siker után idegenben is felülmúlta a BLSZ I-ben szereplő Inter CDF-et, míg a Nyíregyháza megőrizte Sopronban az első meccsen szerzett háromgólos előnyét.

A negyeddöntő sorsolását tehát három NB III-as klub várhatja.

A DVSC-Teva az első meccsen csak három kapufáig jutott a másodosztályú Szeged ellen, a hazai visszavágón azonban 3–0-ra megverte a Tisza-parti csapatot. A Debrecen a 28. percben Farkas Márk öngóljával szerezte meg a vezetést (1–0), majd az első félidő hajrájában Szécsi Márk passzolt közelről a vendégek kapujába (2–0).

A becsületesen küzdő és több ígéretes támadást is vezető szegedieknek a 87. percben Horváth Zsolt adta meg a kegyelemdöfést, aki a csereként beálló Adamo Coulibaly kiugratását követően talált be (3–0). A francia támadó tétmeccsen először lépett pályára a Debrecenben, mióta visszatért régi-új együtteséhez.

A Békéscsaba után a Loki a második élvonalbeli csapat, amely bejutott a negyeddöntőbe.

MAGYAR KUPA, FŐTÁBLA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
KOZÁRMISLENY (NB III)–BP. HONVÉD 2–1 (1–0)
Kozármisleny, 2000
néző. V: Pintér Cs. (Kóbor, Huszár)
KOZÁRMISLENY:
Molnár P. – Kiss M., Fellai, Lantos, Kocsis A. – Nagy E., Kovács T., Beke (Fenyvesi, 79.), Kirchner (Lauer, 85.), Nagy K. – Wittrédi (Gránicz, 73.). Vezetőedző: Németh Zsolt
HONVÉD:
Kemenes – Lovrics, Ignjatovics (Vasziljevics, a szünetben), Baráth – Ikenne-King (Prosser, 69.), Kamber, Holender – Nagy G., Vernes (Ihring-Farkas, 59.), Hidi – Youla. Vezetőedző: Marco Rossi
G:
Wittrédi (19.), Beke (67.), ill. Vasziljevics (89.)
Továbbjutott:
a Kozármisleny, 4–2-vel

INTER CDF (BLSZ I)–TISZAÚJVÁROS (NB III) 0–1 (0–1)
Könyves Kálmán körút, Siketek Sporttelep, 150 néző. V: Kovács J. Z. (Viszokai L., Becséri G.)
INTER: Nagy A. – Magnus, Ablodun, Agrizzi, Chinonso – Oluwashina, Otidikson, Anosike – Queson (Lincoln, 83.), Davies (Etiosa, 56., Egbela, 86.), Stefanov. Vezetőedző: John Moses
TISZAÚJVÁROS: Tóth Cs. (Koltai, 68.) – Andorkó, Czégel, Fodor P., Molnár F. (Horváth T., 87.) – Sigér Á., Kerekes I., Angyal, Hussein – Katona B. (Kovács Sz., a szünetben), Bussy. Vezetőedző: Bocsi Zoltán
G: Angyal (36.)
Továbbjutott: a Tiszaújváros, 4–0–val

SOPRONI VSE (NB II)–NYÍREGYHÁZA (NB III) 0–0
Sopron, 400
néző. V: Szilasi (Takács G., Mohos)
SOPRON:
Heinrich – Grabant P., Jovetics, Sifter, Szabó L. – Holdampf, Jancsó (Tihanyi, a szünetben), Deme (Pető B., 72.), Batizi-Pócsi B. (Grabant B., 62.) – Baracskai, Zamostny. Megbízott edző: Szántó Csaba
NYÍREGYHÁZA:
Ovszijenko – Szokol, Rubus, Jagodics B., Törtei – Kosztics (Csorba, 77.), L. Ramos, Zofcák, Rezes (Kiss G., 89.) – Pölöskey, Abdouraman (Pálinkás, 83.). Megbízott edző: Balogh László
a Nyíregyháza, 4–1-gyel

DVSC-TEVA–SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA (NB II) 3–0 (2–0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 500 néző. V: Karakó (Albert, Szpisják)
DVSC: Radosevic – Lázár P., Szatmári, Brkovics, Ferenczi J. – Jovanovic (Szakály P. 58.), Bódi (Berdó 76.), Szécsi M. – Bereczki D., Castillion (Coulibaly 67.), Horváth Zs. Vezetőedző: Kondás Elemér
SZEGED: Molnár F. – Achim, Balogh M., Farkas M., Tóth G., Zabari – Veszelinov, Berde (Szabó P. a szünetben.), Király P. – Germán (Kovács B. 59.), Oláh L. (Geiger a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
G: Farkas M. (28. – öngól), Szécsi (43.), Horváth Zs. (86.)