MTK: a szurkolókkal egyeztettek, döntés a kártyáról

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.07.15. 10:48
A Magyar Labdarúgó-szövetség elnöksége úgy határozott, hogy a 2015–2016-os idényben nem teszi kötelezővé a klubok számára a szurkolói kártya használatát. A legtöbb klub az MLSZ közleményére azonnal reagált, míg az MTK időt kért az állásfoglalásra, azonban a Vojvodina elleni Európa-liga-selejtezőre már kártya nélkül mehettek a drukkerek. A döntés megszületett, a kék-fehérek a hivatalos honlapjukon közölték, hogy a szurkolókkal történt egyeztetés alapján ők sem teszik kötelezővé, de a kártyatulajdonosok annak használatával továbbra is különböző kedvezményekre jogosultak.
KÖTELEZŐ LESZ-E A SZURKOLÓI KÁRTYA? NÉZZE MEG SZURKOLÓI KÁRTYA-TÉRKÉPÜNKÖN!

Az MTK Budapest vezetése a klub álláspontjának kialakítása előtt egyeztetésre hívta az MTK Baráti Kör, az MTK Család és az ultrák képviselőit, amelyen közös döntést hoztak. Az alábbiakban a klub hivatalos honlapjának szövegét idézzük.

„A Domonyai László klubigazgató által vezetett megbeszélésen a szurkolói szervezetek képviselői és a klub között egyetértés alakult ki abban, hogy az MTK Budapest hazai mérkőzésein a 2015–2016-os labdarúgó-bajnokságban nem lesz kötelező a szurkolói kártya használata.

Az MLSZ ugyanakkor világossá tette, hogy a mérkőzésekre elővételben, az interneten és a jegyirodákban a jövőben is csak a plasztikkártyák tulajdonosai vásárolhatnak belépőket, melyek névre szólóak maradnak. A helyszíni jegyvásárláskor a személyi igazolvány bemutatása kötelező. Ennek értelmében előfordulhat, hogy a találkozók helyszínén a szurkolói kártyával nem rendelkezők lassabban juthatnak hozzá a jegyükhöz.”

 

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: már két korosztályban bajnok az MTK Budapest utánpótlása

Utánpótlássport
7 órája

A magyar futball érdeke – Thury Gábor publicisztikája

Labdarúgó NB I
16 órája

Könnyebbség a Puskás Akadémiának? Alig maradt védője a DVTK-nak az utolsó fordulóra

Labdarúgó NB I
18 órája

Ismét telt ház lesz az ETO és az FTC győri bajnokiján

Labdarúgó NB I
22 órája

Labdarúgás: több mint 1600 fiatalperc az NB I 32. fordulójában

Utánpótlássport
Tegnap, 9:05

Robbie Keane: A következő idényben még szebb játékot szeretnénk nyújtani

Labdarúgó NB I
2025.05.18. 22:45

NB III: bajnok lett a Mosonmagyaróvár, a Nagykanizsa és a Tiszakécske is

Labdarúgó NB II
2025.05.18. 19:44

Vas Gábor: Nehéz meccs vár ránk a Loki ellen

Labdarúgó NB I
2025.05.18. 12:21
Ezek is érdekelhetik