Oláh Lóránt góljával továbbra is százszázalékos a Debrecen

2008.08.10. 22:01
A Soproni Liga harmadik fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Debrecen hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Fehérvár együttesét. A mindent eldöntő gólt Oláh Lóránt lőtte a 33. percben, egy kapu előtti kavarodás után. A vendégek mezőnyben nemcsak egyenrangú ellenfelek voltak, hanem a találkozó nagy részében jobban is játszottak, de a kapu előtt határozatlanok voltak, így nem tudtak ponttal távozni Debrecenből.
Czvitkovics Péter (balra) ezúttal inkább kakaskodásaival tűnt ki
Fotó: MTI
Fotó: MTI

Jól kezdte a mérkőzést a vendég Fehérvár csapata, amely az első félórában bizony nem engedte kibontakozni a hazaiakat. Ők maguk viszont többször is veszélyeztették Vukasin Polekszics kapuját.

Kisebb helyzetek után a 29. percben a debreceni kapus honfitársa, a montenegrói Goran Vujovics kapott remek labdát a hazai tizenhatos sarkánál, de a labdaátvétel után 14 méterről az elvetődő Polekszicsba rúgta a labdát. Hatalmas helyzet volt.

Négy perc múlva először alakult ki igazán veszélyes szituáció a vendégek kapuja előtt, és egyből gól lett a vége. Rudolf Gergely lövése vágódott le az egyik védőről, a fehérváriak nem tudtak felszabadítani – pedig többször is volt rá lehetőségük –, végül Oláh Lóránthoz került a labda, aki fordulásból, 8 méterről védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba. 1–0.

Még a szünet előtt egyenlíthetett volna Disztl László együttese. A jobb oldalon felfutó Marko Andics beadása Sitkunak magas volt, Vujovics viszont Bernáth Csabát túlugorva fejelni tudott, de a labda kevéssel elkerülte a kaput.

A második félidő elején a kissé fellazuló vendégek ellen több lehetősége lett volna a Loki játékosainak, de halvány mezőnyfölényüket nem tudták újabb gólra váltani.

A 66. percben Polekszics bravúrjára volt szükség. A montenegrói kapus Nagy Dániel 18 méteres lövését ütötte ki a jobb alsó sarok elől. Ezen kívül azonban a fehérváriak nem tudtak mit kezdeni a DVSC védekezésével, a hazaiak pedig megelégedni látszódtak az egygólos vezetéssel.

Disztl László cserékkel próbálta felpörgetni csapata támadójátékát, de César Romero és Simek Péter beállítása nem hozta meg a kívánt hatást.

A hazaiak ügyesen kihúzták a hátralévő időt, így – bár nem játszottak meggyőzően – otthon tartották a három pontot.

SOPRONI LIGA

Helyszín: Debrecen
Nézőszám: 5000
Játékvezető: Fábián
Asszisztensek: Szpisják, Varga Zs.

Gólszerző: Oláh (33.)
Csere: Oláh helyett Dombi (69.), Czvitkovics h. Szakály (71.), Rudolf h. Varga Z. (92.), ill. Dvéri h. Nagy D. (a szünetben), Sifter h. Romero (67.), Pavlicic h. Simek (80.)
Sárga lap: Czvitkovics (51.),Takács (90.), ill. Mohl (6.), Dvéri (17.), Andics (70.), Farkas (85.)