NB I B: Orosháza-Haladás 2-1

BUZAI CSABABUZAI CSABA
2005.05.21. 23:41
SÁRGA LAP: Lupsa (Mihalecz buktatásáért) a 42., Baranyai (Czeglédi megrúgásáért) a 61., Balassa (Ferenczi feltartásáért) a 73., Guzmics (időhúzásért) a 85., Prodan (Czeglédi buktatásáért) a 91., Seper (labdaelrúgásért) a 92. percben

SZÖGLETARÁNY: 7:5 (4:4)

33. perc: Jakab tartotta meg a labdát két védővel szemben, a 16-os vonalánál kilépő Luksa elé passzolt, aki lendületből rávezette Rózsára a labdát, ami átpattant a kapus lábán, Luksa pedig a gólvonalon túlra kísérte. 1-0
74. perc: Czeglédi jó húsz méterről találta el a felső lécet, a kipattanóra Mihalecz mozdult először, és miután a földre került, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A megítélt büntetőt Seper végezte el, és jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-1
89. perc: Prodan szögletét követően a hosszú oldalon érkező Gellér fejelte öt méterről nagy erővel a kapu jobb alsó sarkába a labdát. 2-1

A 20. percben Vladimir Koman a jobb szélről húsz méterről zavart kapura, a lecsapódó labdát Such András bravúrral tolta a jobb kapufára. A hazaiak játszottak enyhe mezőnyfölényben, helyzetig azonban alig jutottak, így meglepetés volt, hogy a hálóba találtak. A második félidőben sok durva szabálytalanság tükrözte a pályán lévő feszültségeket, és a játék teljesen kiegyenlítődött, és a 74. percben az eredmény is. Alattomos belemenések, parázs hangulat, és Gellér Gábor szép gólja tette emlékezetessé a második félidőt. A hajrában szerzett találattal végül megérdemelten nyertek a hazaiak.

Mestermérleg
Belvon Attila:
- Azt hiszem, ezen a mérkőzésen is igazi csapat voltunk, és ennek eredménye lett a kettő-egyes győzelmünk. Nagyon nagy dolog, hogy az utolsó percekben is tudtunk újítani.
Mihalecz István: - Ezúttal nem a jobbik csapat nyert, hanem az, amelyik többet megengedhetett magának.