Nos, elérkezett a nap, amire sokan vártunk – a legtöbben azonban nem is tudnak arról, hogy várniuk kellett volna. Ma indul a női labdarúgó NBI 2011/2012-es szezonja, a Kötényblog pedig azt a nemes célt tűzte ki maga elé, hogy bevezesse az arra nyitottakat a magyar női foci fülledt dzsungelébe. Irány a női öltöző!Nos, elérkezett a nap, amire sokan vártunk – a legtöbben azonban nem is tudnak arról, hogy várniuk kellett volna. Ma indul a női labdarúgó NBI 2011/2012-es szezonja, a Kötényblog pedig azt a nemes célt tűzte ki maga elé, hogy bevezesse az arra nyitottakat a magyar női foci fülledt dzsungelébe. Irány a női öltöző!
A képen: Olivia Lee humorista
Előre szeretnénk leszögezni: aki habzó szájú anyázást, bennfenteskedő hangvételt és hasonló ínyencségeket vár, az rossz helyen keresgél. A Kötényblognak nincsenek érdekeltségei, lieblingjei, nincs semmi, ami objektivitását és bizonyos értelemben vett kívülállóságát befolyásolná.
(Apropó, az olvasói kérdésekre és dicséretekre válaszolva hadd írjam le itt is, hogy a Kötényblog Tomi Outsidernek, a Kívülálló blog szerzőjének köszönheti ezt a frappáns elnevezést. Köszönjük!)
A Kötényblog a női futball egészét kívánja népszerűsíteni, bemutatni, megszerettetni, és mivel hazánkban a sajtó szinte szót sem ejt a szakágról, kénytelenek vagyunk a kályhától indulni, és a legalapvetőbb, sokak számára (akik eddig is követték a női focit) evidens információkat közölni. Így ha valaki tájékozódni, felzárkózni, ismerkedni szeretne, nálunk megtalál mindent, ezen a nyomvonalon pedig tovább tud haladni. Meggyőződésünk, hogy csak akkor tudunk kötődni valamihez, ha valamelyest ismerjük azt, ezért nagyon fontos, hogy a női futballról elinduljon egy olyan kommunikáció, ami szép lassan becsempészi azt a köztudatba.
Nézzük tehát, hogyan is fest a magyar bajnokság!
Az MLSZ Női Nemzeti Bajnokság történetének szálait az 1984/85-ös szezonig tudjuk visszagöngyölíteni, ezt a kiírást (és a következő kettőt) a László Kórház SC nyerte. A ’87/88-as bajnoki trófeát a Femina vitte haza, ’89-től pedig beszállt az előbbi két csapat bajnoki versengésébe a Renova Spartacus is. A trió egyeduralmát a 2003/2004-es kiírásban sikerült megtörnie a Viktória FC-nek, a következő évben pedig az ekkor már ezüstérmes MTK diadalmaskodott.
Az örökranglista jelenleg így néz ki:
Az elmúlt két év dobogósai a következőek:
A bajnokság menetének áttekintéséhez segítségül hívtuk az MLSZ legfrissebb versenykiírását. A bajnokság fontos dátumai ez alapján a következők:
Az átigazolási időszak ugyan augusztus 1-jén lezárult, az amatőr szerződéssel rendelkező játékosok egészen augusztus 31-ig igazolhatók, a tizenkilenc évesnél fiatalabb labdarúgók pedig szeptember 30-ig válthatnak klubot.
A női bajnokság őszi-tavaszi rendszerű, ez a gyakorlatban így néz ki:
A női NBI tízcsapatos. A bajnokság összetétele a következőképp alakul:
A 2011/2012-es kiírásban ez az alábbi tíz csapatot jelenti:
(Az Astra-Bíró-Kert a Taksony FC jogutódja.)
Mivel a szerkesztőség gyakorlatilag egyszemélyes, értelemszerűen nem igen tud egyszerre több helyen lenni. Ezért azokat az olvasóinkat, akik maguk is meccsre járnak, arra kérjük, segítsék munkánkat azzal, hogy fotóznak, videóznak a helyszíneken, és a kész anyagokat a Kötényblog rendelkezésére bocsájtják. (Lásd audrey_ e-mail-címét a profiljánál.) Egy-egy telefonnal készült fotó is többet ér, mint a továbbra is tartó csend és hullaszag a sajtóban!
Itt hívnánk fel a csapatok tagjainak, edzőinek, vezetőinek figyelmét is arra, hogy interjúrovatunkba szívesen fogadjuk az ajánlásokat, kiket látnának, kiről olvasnának szívesen a Kötényblogon, kit tarthatnak a kislányok-nagylányok példaképnek, ki az, aki bármilyen szempontból érdekes lehet – vagy csak szimplán szeretnék, ha megjelenne nálunk, hogy megismerhessék az emberek. (Természetesen NEM csak játékosokról van szó, a szertáros nénitől a vezetőedzőn át a klubtulajdonosig MINDENKI érdekel minket, aki bármit is tesz a női futball jövőjéért.)
Végezetül pedig nézzük, kiknek, hánytól és hol szurkolhatunk ezen a hétvégén:
Hajrá, csajok!