Női kosár: fordított a PEAC, 99 pontig jutott a Győr

2013.12.08. 19:50
A női kosárlabda Közép-európai Ligában a PEAC-Pécs NKK első negyedbeli útkeresés után nem sok esélyt adott a nagyszünet után keveset mutató Ceglédi EKK-nak. A pécsiek kilencedik győzelmüket aratták – van még öt vereségük –, a továbbra is nyeretlen ceglédiek a tizenharmadik vereségüket szenvedték el.

Az NB I-ben a Győr második mérkőzését is megnyerte, ezúttal a Szekszárd ellen idegenben igazolták papírforma fölényüket.

NŐI KOSÁRLABDA
KÖZÉP-EURÓPAI LIGA

PEAC-PÉCS–CEGLÉD 87–52 (15–16, 27–18, 33–13, 12–5)
Pécs, 100
néző. V: Pálla, Radnóti, Szalay Zs.
PEAC-PÉCS: REID 13, JOVANOVICS 15/9, OROZOVICS 17, ,Nagy-Bujdosó 8/3, WILLIAMS 15. Cs: RAUS 9/3, Szűcs R., Kaposi 4, Kiss V. 6, Demeter. Edző: Djokics Zseljko
CEGLÉD: HADZOVICS 12, Mányoki 8/6, SKOBEL 13, Gorjanácz 10, Kobolák 2. Cs: Serbán 4, Orbán, Filipowicz D., Szabó D. 3/3, Filipowicz V. Edző: Áron Balázsné
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–8. 6. p.: 11–10. 13.p.: 17–24. 17. p.: 29–26. 23. p.: 51–41. 26. p.: 63–41. 33. p.: 77-47. 37. p.: 83–47
Djokics Zseljko:
– Négy fontos játékosunk hiányzott a rotációból vírusos megbetegedés miatt, két irányító és két magas ember. Remélem, a fertőzés nem megy végig a csapaton, hiszen két fontos mérkőzés vár ránk a Lille és a Sopron ellen. Puhán kezdtünk, utána viszont szép kosárlabdát játszottunk.
Áron Balázsné: – Tizenöt percig remekül játszottunk, de várható volt, hogy nagyobb sebességre kapcsol a Pécs, át is vette az irányítást. Nekünk a jó időszakunkat kell kitolni, és akkor elégedettek lehetünk. A csapatot így is dicséret illeti.

NB I
ATOMERŐMŰ­KSC SZEKSZÁRD-HAT­AGRO UNI GYŐR 68-99 (21-26, 14-25, 15-27, 18-21)
Szekszárd, 350
néző. V: Papp P., Balog Gy., Lövész
ATOMERŐMŰ: Scsekics 4/3, Studer Á. 6, Dusanics 12, Zele 8, Kovalcsik 3. Cs: Studer Zs. 1, Singleton 6, Hajdu 12/6, Kalocsai 2, Simon A. 11, Tamis 3/3. Edző: Magyar Gergely
GYŐR: Vandersloot 11, Czirják, LAKLÓTH 11, Fejes 4, TINKLE 23/3. Cs: Koch 7/3, Mansaré 6, Semsei 6, DIAMANT 16, Ivanovics 11, Pénzes 4. Edző: Szentendrei Áron
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–13. 15. p.: 28–37. 25. p.: 41–66. 35. p.: 58–96
Kipontozódott: Zele (38. p.), Diamant (39. p.)
Magyar Gergely:
– Az első félidőben a győriek éltek a megteremtett lehetőségeikkel. Ennek ellenére nem játszottunk rosszul, a harmadik negyedbeli teljesítményért én szégyellem magam. Ennek köszönhető a nagyarányú vereség.
Szentendrei Áron: – Gratulálok a lányoknak az első idegenbeli győzelemhez. Egy újabb részsikert értünk el, de továbbra is csak a munkával érhetünk célt.