Női kosár Ek: két büntető okozta a PEAC-Pécs vesztét

2013.11.28. 19:49
A PEAC-Pécs hazai pályán 62–60-ra kikapott a francia Nantes-tól a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjának 4. fordulójában.

A pécsiek 48–43-as hátrányból vágtak neki a záró negyednek, és hiába sikerült nekik az utolsó percben többször is egyenlíteniük, két másodperccel a vége előtt 60–60-as állásnál Horváth Lilla ellen faultot fújtak a játékvezetők. A sértett, az ausztrál Cayla Francis mindkét büntetőjét értékesítette, megszerezve ezzel a Nantes-nak a győzelmet.

NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 4. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–NANTES REZE (francia) 60–62 (17–11, 14–22, 12–15, 17–14)
Pécs, 300
néző. V: Yalman (török), Teixeira (portugál), Caruha (görög)
PEAC: Fűrész D. 10/6, Jovanovics 7/3, Reid 13, Nagy-Bujdosó 12, Williams 6. Csere: Orozovics 12, Kiss V., Nagy D., Horváth L., Pap R. Edző: Zseljko Djokics
NANTES: Aubert 3/3, MICHEL 23, Arrondo 5, Amant 5, Bonnan 6. Csere: Stievenard, FRANCIS 12, Andrejeva 8. Edző: Emmanuel Coeuret
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. p.: 13–9. 14. p.: 24–18. 18. p.: 29–31. 23. p.: 38–33. 28. p.: 43–44. 33. p.: 46–50. 37. p.: 53–55
Kipontozódott: Nagybujdosó (40. p.), Michel (40. p.)
Zseljko Djokics: – Az ellenfél maximálisan kihasználta testi erejét, és külső dobásokra kényszerített bennünket. Koncentrációs hibák és a rengeteg eladott labda miatt nem tudtuk elképzelésünket, a gyors leindításokat alkalmazni. A második félidőben elvesztettük a játék ritmusát. A vereség ellenére még továbbjuthatunk a csoportból.
Emmanuel Coeuret: – Nagyon kemény mérkőzés várt ránk, mert az első találkozón is szoros meccset vívtunk. Ezúttal Fortuna a mi kezünket fogta, hiszen az utolsó másodpercben értékesített két büntetővel nyertünk.