Női kosár Ek: a Pécs kettős győzelemmel jutott tovább

2023.12.21. 22:25
Nadia Szmailbegovics hat pontot szerzett a pécsi csapatban (Fotó: FIBA)
A Pécs idegenben 61–50-re legyőzte a Caledonia Gladiatorst a női kosárlabda Európa-kupa csütörtöki játéknapján, így kettős sikerrel jutott be a januári nyolcaddöntőbe.

A baranyaiak egy héttel ezelőtt tíz triplát dobva 75–51-re diadalmaskodtak a párharc első meccsén, főként a brit Sydney Wallace 21 pontjának köszönhetően. Az East Kilbride-i folytatásban a házigazdák négy perc alatt csak három pontot hoztak össze, ezalatt 12 pontot kaptak, elsősorban Wallace révén. Az ellenfél azonban hamarosan magára talált, két pontra felzárkózott.

A folytatásban Jovan Gorec vezetőedző tanítványai őrizték előnyüket, akkor már sokkal több hiba csúszott a támadásokba mindkét oldalon. A nagyszünetben hat ponttal vezetett a Pécs (35–29), Wallace tíz pontnál tartott.

Térfélcsere után a baranyaiak minden addiginál jobban, 11 ponttal elhúztak, Mérész Beatrix is belelendült, és az utolsó negyed kezdetére eldőltek a lényegi kérdések. A mérkőzés legponterősebb játékosa Wallace lett 14 ponttal.

A Pécsre a 16 között a török Kayseri vár, annak a párharcnak a meccseit január 11-én és 18-án vívják, az első felvonásra Törökországban kerül sor.

Az Ek másik magyar csapata, a Tarr KSC Szekszárd szerdán kettős vereséggel búcsúzott a spanyol Girona ellen.

(MTI)

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
RÁJÁTSZÁS A NYOLCADDÖNTŐÉRT, VISSZAVÁGÓ

CALEDONIA GLADIATORS (brit)–NKA UNIVERSITAS PÉCS 50–61 (19–23, 10–12, 6–13, 15–13)
East Kilbride, 100
néző. V: Colakosz (görög), Tomasson (izlandi), Binders-Coders (lett)
CALEDONIA: Robb 2, Pujol Lluch 3, MCGARRACHAN 6, Roscoe 7, K. Brown 9. Csere: Handy 4, Lo Sylla 7, N'Diaye 8, James 4, Omer-Jones, Lewis. Edző: Miguel Ortega
PÉCS: M. TADIC 8, Wallace 14/6, Weninger 3/3, Mérész 11, P. WILLIAMS 6. Csere: Kiss A. 7, Szmailbegovics 6/6, Rátkai 2, Simon Zs., Olawuyi, Laczkó 4. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 4. p.: 3–12. 9. p.: 19–21. 13. p.: 23–30. 22. p.: 31–39. 31. p.: 35–50. 33. p.: 43–50. 35. p.: 44–56
Jovan Gorec:
– Örülök, hogy megnyertük ezt a mérkőzést is. Érthető és számítottam is rá, hogy a nagy különbségű hazai győzelem tudatában kicsit dekoncentráltak leszünk, de azért végig kontrolláltuk a pályán történteket, és fontos sikert arattunk. Remélem, Adenike Olawuyi sérülése nem súlyos.
Továbbjutott: a Pécs, kettős győzelemmel