Női kosár Ek: kikapott a PEAC és a DVTK, de nyolcaddöntős

2013.12.12. 21:34
A PEAC-Pécs a végjátékot hihetetlen módon elrontva 63–57-es vereséget szenvedett a Lille-től a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének utolsó fordulójában, de az egyik legjobb csoportharmadikként így is továbbjutott. A DVTK szintén készülhet a nyolcaddöntőre, ugyanis csak három ponttal kapott ki Németországban.

A pécsiek 1 perc 38 másodperccel a vége előtt még 57–50-re vezettek – és biztos továbbjutásra álltak –, ám több pontot már nem szereztek ezután, a francia csapat viszont 13-at is (az utolsó 11-et büntetőből).

A vereség ellenére az egyik legjobb harmadikként a PEAC továbbjutott, és az orosz Dinamo Moszkvával találkozik.

A DVTK a német Wasserburg otthonában lépett pályára, és játékosainak csak arra kellett figyelniük, hogyne kapjanak ki 15 pontnál többel. Az utolsó percig még a győzelemre is volt esélyük, és ugyan 57–54-re kikaptak, a vereség miatt ezúttal nem kellett különösebben szomorkodniuk, hiszen csoportmásodikként továbbjutottak, rájuk a Istanbul Universitesi vár.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA, 6. FORDULÓ

E-CSOPORT
TSV WASSERBURG (német)–ALUINVENT-DVTK 57–54 (14–12, 17–11, 9–13, 17–18)
Wasserburg, 400
néző. V: Perlic (horvát), Paulík (cseh), Malmierca (andorrai)
WASSERBURG: Brunckhorst 5, Jeltema 2, Breitreiner 15/3, Sten 2, Cannon 14. Csere: Dover 2, Wagner 6/3, Thoresen 9, Roglic 2. Edző: Bastian Wernthaler
DVTK: Bukovszki 3/3, Czank 12, Raven 7, Jansone 7, Tobin 11. Csere: Sverrisdóttir 9/6, Vincze V., Horváth B. 2, Dubei 3/3, Szabó P., Bálint. Megbízott edző: Dubeiné Balogh Gabriella
Az eredmény alakulása. 7. p.: 9–10. 12. p.: 16–12. 18. p.: 29–19. 26. p.: 33–34. 33. p.: 42–38. 37. p.: 47–47
Dubeiné Balogh Gabriella: – Elsősorban örülünk a továbbjutásnak, gratulálok ezért a csapatomnak. Jó szellemben játszottunk, voltak jó periódusaink, amelyeket meg kell hosszabbítani a jövőben. Agresszívebben kell védekeznünk és támadnunk is a folytatásban.

Az E-csoport végeredménye: 1. Landes (francia) 12 pont, 2. DVTK 9, 3. Wasserburg (német) 9, 4. Young Cats (belga) 6

F-CSOPORT
PEAC PÉCS–LILLE METROPOLE 57–63 (18–17, 15–15, 14–4, 10–27)
Pécs, 300
néző. V: M. Spendl (szlovák), J. Sarekoski (finn), F. Santos (gibraltári)
PÉCS: Fürész 2, JOVANOVICS 15/6, REID 9, Nagy-Bujdosó 9/3, WILLIAMS 16. Csere: Kis V., Orozovic 5/3, Horváth L. 1, Kaposi. Edző: Dokic Zeljko
LILLE: ELDEBRINK 14, Gomis 8/6, L. Williams, MEESSEMAN 17, SANNI 20. Csere: Kamba 4, Lokoka, Westelynck. Edző: Frederick Dusart
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–6. 7. p.: 12–17. 12. p.: 20–24. 14. p.: 24–24. 17. p.: 28–28. 22. p.: 38–32. 26. p.: 40–34. 28. p.: 45–34. 32. p.: 47–44. 34. p.: 47–46. 37. p.: 54–48. 39. p.: 57–54
Zseljko Djokics:
– Borzasztóan kemény csata volt és én büszke vagyok a csapatomra. Speciális védekezéssel készültünk a találkozóra, ami be is váltotta elképzeléseinket. A játékvezetést nem szoktam kritizálni, de a mai kritikán aluli volt. Jellemző, hogy egy félidő alatt összesen egy büntetőt dobhattunk. Remélem, hogy ennek ellenére a legjobb harmadikként még tovább juthatunk.
Frederick Dusart: – Az elején nem találtuk a belső játékot a hazaiak ellen, a harmadik negyedben pedig kritikán aluli játékot produkáltunk. A két negyed közti szünetben aztán egy gyors átcsoportosítás és a feljavult támadó játék meghozta a sikert.

Az F-csoport végeredménye: 1. Lille (francia) 10 pont, 2. Nantes (francia) 10, 3. PEAC-PÉCS 9, 4 Namur (belga) 7