Férfi kosár NB I: bevette Pécset a Sopron KC

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.12.13. 19:48
Idegenben is nyerni tudott a Sopron KC a PVSK ellen a férfi kosárlabda NB I 10. fordulójában. A találkozónak a látogatók a 13., a hazaiak az 5. helyről vághattak neki, azaz meglepő eredmény született. A vendégektől a Bernard Thompson, Eric Carter páros összesen 55 pontig jutott.

Kihasználta ellenben a hazai pálya előnyét a Debreceni EAC a Jászberényi KSE ellen. Az első negyed még a vendégeké volt, a másodikban azonban nagyon elhúzott a házigazda, és meg is őrizte az előnyét a végéig.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
PVSK-VEOLIA–SOPRON KC 73–91
(18–29, 20–20, 16–25, 19–17)
Pécs, 1600 néző. V: Cziffra, Ádám, Söjtöry
PÉCS: Pongó Máté 5/3, Ch. Smith 10/3, Diggs 2, Budimir 6, Horti 5
Csere: CSIRICS 20/3, Ruják A. 7/3, Antóni 12/6, Bíró L. 2, Dragasevics 2, Riskó, Kocsis Z. 2
Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: KINNEY 9, B. THOMPSON 29/12, Rivers 9/3, TAKÁCS N. 6/6, CARTER 26
Csere: Fazekas Cs., Jogela 8/3, Werner 4, Molnár Marcell
Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–11. 6. p.: 11–17. 13. p.: 21–36. 17. p.: 31–42. 23. p.: 38–59. 26. p.: 47–61. 33. p.: 60–77. 37. p.: 65–88
Csirke Ferenc:
– Aki ért a kosárlabdához, tudja, miről kellene beszélgetni, egy-két, szerencsére nem több játékosom hozzáállása hagy maga után némi kívánnivalót. De a statisztikák ennél sokkal többet mutatnak.
Kosztasz Flevarakisz: – Azért jöttünk, hogy az előző meccsek után tovább javítsunk. Jól védekeztünk, negyven percen keresztül csapatként működtünk, reméljük, ezt a következő mérkőzésen is fenn tudjuk tartani.

DEAC–JÁSZBERÉNYI KSE 83–66 (23–24, 26–12, 18–15, 16–15)
Debrecen, 1000néző.V:Földházi, Sallai, Oláh
DEAC:MOODY10/3,Harrison 7/3,BORISZOV29/12,Bognár3,TÓTH Á.21.
Csere:
Manigat 2, Polyák3,Omenaka8,Tóth B.
Edző:Kovács Adrián
JKSE:Nelson 14/3,MILLER 12,Mészáros 7/3,Alekszandrov 6/6,Pantelics 6
Csere:
BRBAKLICS 12,Peringer 4, Ruják B. 5/3, Buzás B.
Megbízott edző:Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 3.perc:
12–4.6.p.:14–14.8.p.: 19–21. 12.p.: 28–24. 16.p.:42–30. 22.p.: 54–36. 25.p.: 54–44. 29.p.: 63–49. 35.p.: 75–57. 39.p.: 83–64.
Kovács Adrián:
– A héten megbeszéltek nagy részét sikerült megvalósítanunk. A mérkőzés elején sok apró hibát követtünk el, védekezésben nem kommunikáltunk megfelelően, a Jászberény pedig ezt ki is használta. A második negyedtől sikerült átvennünk a kezdeményezést, és innentől végig kontrolláltuk a játékot.
Lo Elhadji Malick:– Pont azt rontottuk el, amire készültünk. Tudtuk, hogy a Debrecen remekül lepattanózó csapat, és hogy rengeteg kosarat szerez gyors indításból. Ehhez képest ötvenöt lepattanóval zárt, húsz támadólepattanóval, ami magáért beszél. A kapott pontok száma idegenben elfogadható, azonban nálunk lassan járt a labda, így nem tudtuk túldobni ellenfelünket.

1. Falco-Vulcano Szombathely 10 10 840–705 1.000
2. Atomerőmű SE 10 8 2 842–760 0.900
3. Egis Körmend 10 7 3 844–734 0.850
4. KTE-Duna Aszfalt 9 6 3 727–716 0.833
5. Alba Fehérvár 10 6 4 915–873 0.800
6. Szolnoki Olaj KK 10 6 4 776–772 0.800
7. PVSK-Veolia 10 6 4 855–870 0.800
8. DEAC 11 6 5 886–876 0.773