Férfi kosár NB I: a Falco pazar harmadik negyeddel verte az Albát

2022.12.14. 19:46
Perl Zoltán (jobbra) 20 pontot dobott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A férfi kosárlabda NB I 13. fordulójának rangadóján a Falco 90–77-re legyőzte az Alba-Fehérvárt.

A Falco éllovasként fogadta a harmadik helyen álló Fehérvárt. A félidei döntetlen után a szombathelyiek nagyon megnyomták a harmadik tíz percet, és 18 ponttal elléptek a vendégektől. A csata ezzel lényegébe el is dőlt. A negyedik negyedben az Alba összekapta magát, de már nem volt esélye ledolgozni a hátrányt.

A Falcóban Perl Zoltán ismét remekelt, 20 pontot termelt, és Raymond Cowels is ugyanennyivel segítette győzelemhez a hazai együttest.

Ezzel a sikerrel tehát a szombathelyiek megerősítették vezető helyüket a tabellán.

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I
13. FORDULÓ

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár 90–77 (23–28, 24–19, 29–11, 14–19)
Szombathely, 2810 néző. V: Cziffra, Farkas, Kovács N.
SZOMBATHELY: Pot 3/3, BROWN 14/6, Kovács B. 3, TIBY 16/6, KELLER 6/3. Csere: PERL 20, Barac 6, COWELS 20/18, Verasztó, Sövegjártó, Krivacsevics 2, Takács Zs. Edző: Milos Konakov
FEHÉRVÁR: Pongó 10/6, Somogyi 14/9, FORD 13/6, DeCosey 6, PHILMORE 15/3. Csere: Vojvoda 12/6, Szabó Zs., Takács Mi. 7/3, Góbi, Takács Ma. Edző: Matthias Zollner
Eredmény alakulása: 2. perc: 2–2. 6. p.: 13–16. 12. p.. 33–31. 16. p.: 40–40. 20. p.: 47–47. 23. p.: 57–49. 28. p.: 69–54. 30. p.: 76–58. 33. p.: 80–63. 36. p.: 86–68
Milos Konakov:
– Gratulálok a fiúknak, ezúttal is mindent beleadtak, nagyon akartak nyerni. Alaposan felkészültünk a meccsre, és összességében működött is taktikánk. Erős tempót akartunk diktálni – a játékunk a második félidőben azért működött jobban, mert sikerült pontosabban befejezni a támadásainkat, és kevesebb labdát adtunk el. Sokat nem pihenhetünk, hiszen szombaton vár ránk egy újabb rangadó!
Matthias Zollner: – Gratulálok a Falcónak! Úgy vélem, ellenfelünk közel negyven percig meg tudta valósítani azt, amit eltervezett a mai meccsre. Bár az első félidő egál volt, akkor is voltak olyan szakaszi a játékunknak, amivel a részünkről nem voltam elégedett. A második fékidőben a Falco még erősebb tempóra, még fizikálisabb játékra váltott, amit már nem tudtunk követni – és sok eladott labdával segítettük ellenfelünket. Jobban hozzá kell szoknunk a ma tapasztalt tempóhoz, fizikalitáshoz.