Női kosár Ek: törökországi vereséggel rajtolt a Pécs

2023.10.12. 21:37
Drámai végjáték döntött Burszában (Fotó: FIBA)
Az NKA Universitas Pécs kiélezett végjátékban vereséget szenvedett csütörtökön a török Bursa vendégeként a női kosárlabda Európa Kupa nyitófordulójában.

Az NB I-ben 2/1-es győzelmi mérlegnél tartó baranyaiak a második negyedben nagyon jól dobtak és 12 ponttal megléptek a hazaiaktól, de a harmadik szakasz felénél elfogyott az előnyük. Innentől szorosan alakult a mérkőzés, végül az utolsó másodpercekben hárompontossal egyenlíthettek volna a pécsiek, de nem sikerült a dobás.

A magyar csapat legjobbja a 18 pontos Weninger Virág volt.

Jovan Gorec vezetőedző együttese szerdán az olasz Veneziát fogadja.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
J-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Bursa Uludag Basketbol (török)
–NKA Universitas Pécs 78–75 (16–16, 16–28, 26–14, 20–17)
Bursa, 200 néző. V: Baloun (cseh), Tvauri (grúz), Obertová (szlovák). BURSA: K. Williams 16/3, Poyraz 18, Sahin 13/9, Baptiste 15, Sarr 6. Csere: Garip 5/3, Masic 3/3, Balotu 2. Edző: Levent Günenme
PÉCS: Tadic 10, Wallace 16/3, Smailbegovic 4/3, Mérész 11, P. Williams 12. Csere: Weninger 18/6, Olawuyi 2, Kiss A., Rátkai, Laczkó 2. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 8. p.: 12–10. 10. p.: 14–16. 16. p.: 30–35. 20. p.: 32–44. 24. p.: 44–48. 35. p.: 65–66. 39. p.: 70–73
Jovan Gorec: – Semmi értelme ilyen meccseket játszani, ami itt történt, az túlmutat a kosárlabdán és ilyennek nem szabad megtörténnie. Büszke vagyok arra, ahogy a játékosaim küzdöttek, Sydney Wallace sérülését is még túléltük, de az utolsó 90 másodpercben történtekkel már nem tudtunk mit kezdeni. Szégyen, amit műveltek velünk!