Férfi kosár: Hangáék kikaptak a Real Madrid vendégeként

2016.05.18. 23:49
A spanyol férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó előtti, 33. fordulójában Hanga Ádám csapata, a Laboral Kutxa ötpontos vereséget (93–88) szenvedett a Real Madrid otthonában.

Hanga Ádám kezdőként 33 percet játszott, ami alatt nyolc pontot dobott 3/8-as mezőnyözéssel (1/3 triplából) és 1/3-as büntetőzéssel, ezen felül volt hat lepattanója, három gólpassza és négy kiharcolt faultja is, a negatív oldalra pedig négy labdaeladás került fel a neve mellé.

A 24-et szóró Sergio Llull diktálta a tempót a korán két számjegyű előnybe kerülő madridiak számára, akik látszólag sokkal frissebbek és motiváltabbak voltak az őket ebben a szezonban már háromszor legyőző vitóriaiak ellen, pláne mivel Pablo Laso fiai számára még az alapszakasz első helye a tét, miközben a vasárnap még az Euroliga négyes döntőjében bronzmeccset játszó baszkok számára már hetek óta fix a rájátszást érő negyedik pozíció.

A negyedik etapban aztán a fonalat akkorra elkapó Hanga főszereplésével jött vissza látótávolságon belülre a Laboral, ám higgadt tudott maradni Gusatvo Ayon (21 pont, 14 lepattanó, 6 gólpassz) és csapata, így nem adott érdemi esélyt a címvédő a Causeurt újfent nélkülöző vendégeknek.

A Laboral legközelebb vasárnap játszik, méghozzá a Manresa ellen, hazai környezetben, 12.30-tól a spanyol alapszakasz záró fordulójában.

A Real legjobb dobói: Llull 24/6, Ayon 21, Reyes 13, Carroll 11/3
A Laboral legjobb dobói: M. James 17/6, Bertans 13/6, Adams 13/3, Buruszisz 12