Női kosár NB I: közeledett a döntőhöz a Sopron és a Győr

2013.04.06. 20:00
Rasheed Rita (fehér mezben) 24 ponttal vezette a győri pontlistát (Fotó: Grnák László)
A Sopron és a Győr élt a pályaelőnnyel a női kosárlabda NB I elődöntőjének nyitányán: a Sopron a PINKK Pécset, a Győr a DVTK-t győzte le a szombati játéknapon.

Sopronban jól kezdtek a vendégek (4–12), majd Székely Norbert csapata szép lassan átvette a kezdeményezést, és a második negyed közepétől állandósította 8-10 pontos előnyét. Az utolsó tíz percben Cserny Réka és Shenise Johnson vezérletével a Sopron egyértelművé tette sikerét.

A DVTK is jól kezdett Győrben, a harmadik negyed hajrájáig jobbára nála volt az előny, sőt még az utolsó percben is visszakapaszkodott három pontra. A végjátékban Natalie Hurst higgadt büntetőzése döntötte el a meccset a hazaiak javára.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
HAT-AGRO UNI GYŐR–WORK FORCE DVTK MISKOLC 81–74 (19–21, 15–15, 24–17, 23–21)
Győr, 200
néző. Vezette: Kapitány, Bognár, Söjtöry
GYŐR: HURST 17/6, RASHEED 24/9, RAKSÁNYI 13, Őri 2, Lima 5. Cs: Laklóth 7, Semsei 3/3, Smith 10. Vezetőedző: Fűzy Ákos
MISKOLC: BUKOVSZKI 12, RAVEN 20/3, Szabó P. 5, Skorics 14, Bozóki 12. Cs: Sanford 11, Dubei, Reiner. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–6. 6. p.: 10–10. 15. p.: 30–24. 19. p.: 32–34. 24. p.: 40–45. 26. p.: 46–45. 29. p.: 58–53. 34. p.: 62–61. 37. p.: 68–66
Kipontozódott: Őri (32. p.)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Győr javára
FŰZY ÁKOS: – Fontos volt győzelemmel nyitni a párharcot, amit elsősorban küzdeni tudásunknak és javuló támadójátékunknak köszönhetünk. De van min javítani, különösen a lepattanók megszerzésében, mert ez a probléma az életünkbe kerülhet.
PERESZTEGI NAGY ÁKOS: – Végig sikerült szoros partit játszani a regnáló bajnokkal. A mérkőzés fontos szituációiban a koncentrációnk kihagyott, és a rutintalanságunk is közrejátszott abban, hogy a Győr felülkerekedett a hajrában. Ha tudjuk tartani a tempót, és jobban összpontosítunk, pénteken visszatérünk Győrbe!

UNIQA EUROLEASING SOPRON–PINKK PÉCSI 424 79–59 (28–25, 19–14, 10–9, 22–11)
Sopron, 800
néző. V: Benczur, Frányó, Gorka
SOPRON: FEGYVERNEKY 11/3, HOLT 15, JOHNSON 22/6, MILOVANOVICS 21/9, Krnjics. Cs: Zsovár, CSERNY 10. Edző: Székely Norbert
PÉCS: Iványi 5/3, Laczi 6/6, Sarok 8/6, DOROGOBUZOVA 11/6, BRUMERMANE 16. Cs: Kováts 2, Stewart 7, Ruják 2, Török 2. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–12. 7. p.: 21–19. 13. p.: 38–29. 15. p.: 42–32. 22. p.: 49–39. 33. p.: 62–51. 36. p.: 71–51
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Sopron javára
Székely Norbert: – Nagyon jó mérkőzésen, az idény egyik legjobb teljesítményével remek csapatot győztünk le.
Roberto Hernández: – Nem vagyok elégedetlen, jól játszottak a lányok, a végére azonban elfáradtunk, és eladtunk tizennyolc labdát.