Női kosárlabda NB I: a Győr magabiztosan győzött

2013.02.27. 19:28
A Győr magabiztosan, 92–68-ra győzött a szlovák Piesanské Cajky ellen hazai pályán a magyar-szlovák női kosárlabda-bajnokság szerdai játéknapján.

Az alsóházban a ZTE 72–61-re győzött a Szekszárd ellen hazai pályán a szerdai játéknapon.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ (MAGYAR-SZLOVÁK BAJNOKSÁG)

HAT-AGRO UNI GYŐR–PIESTANSKÉ CAJKY (szlovák) 92–68
(25–16, 27–15, 21–21, 19–16)
Győr, 200 néző. V: Vígh, Boros, Tőzsér
GYŐR: HURST 24/6, RASHEED 20/9, SIMON ZS. 6, Őri 4, LIMA 20. Cs: Raksányi 2, Laklóth 11/3, Nagy D. 2, Semsei 3. Edző: Fűzy Ákos
PIESTANSKÉ: D. Simon 5/3, SHELLS 16/3, Zentková 5/3, Paleniková, KRC-TURBOVÁ 22/9. Cs: Felixová 8, Pilatová 3/3, Malinková 4, Bartanusová 2, Dudásová 3, Stanková. Edző: Martin Pospisíl
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–12. 12. p.: 25–20. 16. p.: 41–22. 23. p.: 60–38. 34. p.: 78–59
Fűzy Ákos: – Örülök, hogy az első félidő motivált védőjátékával és a végre megnyert lepattanócsatával kiköszörültük a pöstyéni csorbát.
Martin Pospisíl: – A tapasztaltabb, nemzetközi színtéren erősödött hazai együttes kosarainak száma jelzi védekezésünk hiányosságait, ezért nem is lehetek elégedett.

KÖZÉPSZAKASZ, AZ 5–10. HELYÉRT
ZTE NKK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 72–61 (16–17, 11–17, 25–14, 20–13)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Pálla, Tóth, Sabáli
ZALAEGERSZEG: SZALAY 13, Czank, Gensler 7, SZÉLESY 22, Varga Zsó 2. Cs: VIDA 20/9, Horváth Zsó 8, Ambrus. Edző: Gáll Tamás
SZEKSZÁRD: Scekics 8, Bálint 10, Theodoran 2, Zele 12, Roglics 12. Cs: Szepsi 8, Tamis 4, Hajdu 3/3, Pap R. 2, Studer. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–8. 7. p.: 16–16. 14. p.: 18–23. 18. p.: 20–30. 24. p.: 39–40. 28. p.: 48–46. 32. p.: 59–48
Kipontozódott: Varga Zsó (34. p.)
Gáll Tamás: – Két ellentétes félidőnk volt, az elsőben gyengén dobtunk, a másodikban viszont minőségibb lett a védekezésünk és pontosabbak a dobásaink.
Magyar Gergely: – A harmadik negyedben sajnos átrohant rajtunk a Zalaegerszeg, csak kaptuk a kosarakat úgy, hogy a hatodik percig nem is faultoltunk. Visszahoztuk a mérkőzésbe a hazaikat, akik onnantól más ritmusban kosárlabdáztak.