Újra a Dallas Mavericks és megint Dirk Nowitzki

2007.01.10. 08:40
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszában folytatja remek szereplését a Dallas, amely ezúttal is idegenben nyert. A Mavericks a 38 pontos német légiós, Dirk Nowitziki vezérletével három ponttal verte vendéglátóját, a Utah Jazz csapatát. Kiegyenlített küzdelmet hozott a találkozó, amelyen a nagyszünetben a hazaiak remek második negyedbeli teljesítményüknek köszönhetően nyolc ponttal vezettek.
Jarron Collins (Utah Jazz, jobbra) és DeSagana Diop (Dallas Mavericks, balra) földharca
Reuters
Reuters

A második félidő mindkét felvonása azonban a vendégeké lett, akik így, ha szűken is, de megnyerték a találkozót

A vége előtt 3:50 perccel még egyenlő volt az állás – 97-97 -, ám akkor öt büntetővel elhúztak a vendégek – Nowitziki egyet, Harris és Terry kettőt-kettőt vállalt -, amely előny kitartott a végéig.

A mezőny magasan legeredményesebb játékosa, Nowitzki kevesebb mint negyven perc alatt 15 büntetőjéből 13-t értékesített, egy hárompontos kísérlete sikeres volt, mezőnyből pedig 11/17-t produkált.

Ugyancsak vendégként nyert a Cleveland, amely tíz pontot vert vendéglátójára, a Sacramentóra. A Lovagok a félidőben még 15 pontos hátrányban voltak, aztán nagyon beindultak. A harmadik negyedet mindjárt húsz ponttal nyerték, majd a szétesett hazaiak ellen a zárórészben bebiztosították győzelmüket a vendégek. A Clevelendban ezőúttal is LeBron James vitte a prímet a maga 34 pontjával.

Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks, középen) élete nem volt könnyű Mehmet Okur (balra) és Matt Harpring (mindkettő Utah Jazz) szorításában
Reuters

A Lakers 118 pontot szerzett Memphisben, de ez is csak arra volt elég, hogy tízzel kapjanak ki a házigazda Grizzliestől. Hiába nyerték az első félidőt a vendégek, a harmadik negyedben mintha pályán sem lettek volna, pocsék védekezésüknek köszönhetően 46 pontot kaptak, így hiába nyerték a záróráészt kilenccel, ez a hajó bizony már elment. Érdekesség, hogy egy ilyen pontgazdag találkozón 25 ponttal már a mezőny legeredményesebbje lehetett valaki, igaz ezt a vendégek közül Kobe Bryant, a hazaiktól pedig a Mike Miller, Pau Gasol duó is elérte,

Philadelphiában nyert a Detroit, a döntő itt is a harmadik felvonás volt, amelyben a vendégek 13 ponttal jobbnak bizonyultak riválisuknál. A győzelem legfőbb letéteményese a 33 pontos Tayshuan Prince volt.

Vince Carter 32 ponttal vette ki a részét a New Jersey Nets 15 pontos győzelméből a Toronto ellen.

Hazai környezetben bizonyult jobbnak ellenfelénél az Indiana Pacers, a San Antonio Spurs és a Phoenix Suns.