Az Albáé a harmadik felvonás

JUTASI RÓBERT, KARVALITS LEVENTE,  BODNÁR TIBORJUTASI RÓBERT, KARVALITS LEVENTE, BODNÁR TIBOR
2005.04.16. 00:08
Rövid időn belül harmadszor nézett farkasszemet egymással a Kaposvár és az Albacomp, ahol ezúttal szokatlanul foghíjas nézőtér és annál lelkesebb szurkolótábor volt a körítés, és ahol a paprikás hangulatban az Albacomp csípte meg a győzelmet. A magyarok nélkül kezdő szolnokiak Kámán kipontozódása után sem tudták megfordítani a mérkőzést a jó napot kifogó ZTE ellen.
KAPOSVÁRI KK - ALBACOMP 71-76 (17-18, 21-15, 13-25, 20-18)
Kaposvár, 700 néző. V: Váradi, Páli
KAPOSVÁR: STRNAD 13/6, Moseley 5/3, DÉNES 11, KUNC 12, Trepák 14/3. Cs: Szőke 4, Primc 8/6, Wylie 4, Filipovics, Kiss K. Edző: Kmézics Zorán
ALBACOMP: NISAVICS 11/3, SPIVEY 19/6, Bódi 9/3, YOUNGER 19/3, GÓBI 11/3. Cs: Bencze 2, Petrovic 5/3, Behr. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-12. 14. p.: 20-26. 26. p.: 43-48. 35. p.: 54-67. 38. p.: 63-69
Kipontozódott: Kunc (35. p.), Primc (40. p.), Nisavics (40. p.)

Mi volt a döntô momentum?

Góbi Henrik, a fehérváriak játékosa:
A második félidôben azt az agresszív védekezést sikerült bemutatnunk, mint legutóbb Fehérváron. Igyekeztünk a legtöbb támadásunknál kialakítani a legjobb dobóhelyzeteket, s ebbôl voltunk rendre eredményesek.
Vendégelőnnyel kezdődött a meccs, a hazaiak a hetedik percben vették át először a vezetést. A nagy harci kedv közepette a távoli kísérletek elég pontatlanra sikeredtek mindkét oldalon. A második negyed elején újra csak sikerült visszahódítaniuk Déneséknek az előnyt, ám ezután ismét pontatlanság jellemezte játékukat, és Spiveyék ezt könyörtelenül kihasználták. A palánk alatti támadásbefejezésekben többnyire a vendégek voltak pontosabbak.

Tizenöt perc után Strnad és Primc triplája, majd Kunc kosara a hazai hátrányból ismét előnyt fabrikált, melyet Primc újabb hármassal meg is toldott - igaz, büntetőpontjait is derekasan gyarapította. A harmadik negyedben Younger pillanatai következtek, aki egy perc alatt több pontot dobott, mint addig összesen. Bár Strnad remek egyéni szólója kissé felrázta csapatát, de a vendégegyüttest is, amely három triplával jutott ötpontos előnyhöz. Paprikás hangulatú percek következtek, miközben Younger a tizedik pontját dobta ebben a negyedben, s ezzel főszerepet vállalt az eredmény további alakulásában. Az utolsó játékrészt Góbi kezdte triplával, és ezzel 13 pontra növelte a látogató előnyét. Kunc korai kipontozódását nem tudta ellensúlyozni Strnad és Moseley egy-egy hármasa, s bár ezek ugyan kissé felcsillantották a reményt, de a feszült légkörű utolsó perc már nem változtatott az eredményen.

A ZTE elintézte a szolnoki "Olajat"

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
ZTE KK - SZOLNOKI OLAJ KK 92-80 (20-27, 29-15, 19-22, 24-16)
Zalaegerszeg, 400 néző, V: Benczur, Papp
ZALAEGERSZEG: Cseszlai 16/9, FULLOVE 19/3, KÁMÁN 16/6, HOFFMANN 11/3, CSAPLÁR-NAGY E. 22. Cs: KERESZTES 8, Kováts. Edző: Kiss Attila
SZOLNOK: Thomas 3/3, ALEKSZICS 27/15, Majoros 7/3, STRAUD 16/3, FRANA 11. Cs: Szarvas 14/6, Fülöp 2, Dávid. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-11. 15. p.: 33-35. 25. p.: 60-53. 35. p.: 76-74
Kipontozódott: Szarvas (35. p.)

A magyarok nélkül kezdő vendégek a szokásos Alekszics-parádéval - triplák és látványos gólpasszok - szerezték meg a vezetést. A ZTE az első negyed végétől területvédekezéssel próbálkozott, amely olyan hatékonyan sikerült, hogy a félidőig 31-11-es menettel fordítottak Fullove-ék. Hogy a meccs mégis izgalmas legyen, Kámán egy technikai hiba miatt begyűjtötte negyedik személyi hibáját a második félidő elején, és a kispadra került. Fel is jött a Szolnok, bár támadójátéka nem volt meggyőző, így a hazaiak - akiknek hat pályára kerülő játékosa is átlag felettit játszott - remek csapatmunkával őrizték meg az előnyt a lefújásig, és szereztek kellemes meglepetést szurkolóiknak.

Marso-diadal

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Gunaras KC Dombóvár 76-72
(18-26, 23-16, 16-15, 19-15)

Nyíregyháza, 700 néző. V: Kóthay, Pozsonyi
NYÍREGYHÁZA: MALJKOVICS 13/6, Stakic 14, Pavlovics 8, LIVAJIC 11, SCOTT 23. Cs: Ádám 5/3, Kollár 2. Edző: Merim Mehmedovics
DOMBÓVÁR: FORBES 18/6, Mohs, Hendlein 7, Panta 10/6, EDMONSON 25. Cs: Balogh L., Radnóti 4, Krasznai, Tömösváry 8/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-3. 6. p.: 8-13. 9. p.: 16-22. 13. p.: 23-27. 18. p.: 33-39. 20. p: 41-39. 26. p.: 47-49. 29. p.: 49-57. 31. p.: 58-57. 35. p.: 66-63. 39. p.: 74-70
Kipontozódott: Panta (38. p.), Mohs (40. p.)

Hamarabb volt csere a meccsen, mint kosár, tekintve, hogy Mohs már 50 másodperc alatt két személyit gyűjtött össze, így a kispadon debütáló Dzunics mester nyomban lehívta a pályáról. Amúgy az egykori pontkirály előszeretettel "forgatta" csapatát, és már a második negyed elején lehetőséghez jutott volna mind a tíz kosarasa, ha Verébet a többiekétől elütő meze ellenére a pályára engedik a bírók…
Talán éppen a több friss erő miatt tartott előrébb a Dombóvár, de a jól sikerült második negyedbeli hajrának köszönhetően átvette a vezetést az NYKK, igaz, Tömösváry utolsó másodperces triplájával a tolnaiak orrhossznyi előnnyel vonulhattak pihenőre. A harmadik etapban is jelentősebb előnyre tett szert a vendég, ám ekkor Scott zárta le a hazaiak 8-0-s száguldását. A végletekig kiélezett volt a meccs hajrája, végül Maljkovics nyolc másodperccel a vége előtt büntetőkből biztosította be a nyírségiek sikerét.