Női Giro d'Italia: Vas 90. lett a második szakaszon, Longo Borghini maradt az élen

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.07.08. 16:06
Fotó: Getty Images
Vas Blanka 90. lett a női Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny hétfői második szakaszán, amelyen a hazai közönség örömére Elisa Longo Borghini megtartotta éllovas pozícióját összetettben.

A kerékpárosokra 110 kilométer megtétele várt a Sirmione és Volta Mantovana között, az SD Worx-Protime 22 éves magyar versenyzője, Vas Blanka az utolsó kilométereken szakadt le a főmezőnytől, így végül 46 másodperc hátránnyal tekert át a célvonalon. A párizsi olimpiára készülő Vas összetettben 16 pozíciót visszacsúszva a 81. 2:22 perc lemaradással.

A szakaszgyőzelem sprintbefutóban dőlt el, ebben Chiara Consonni révén ismét olasz siker született, a második Vas belga csapattársa, Lotte Kopecky lett. A vasárnapi időfutamon első Longo Borghini a mezőnnyel célba érve megőrizte éllovas pozícióját.

A nyolcszakaszos viadal kedden a Sabbioneta és Toano közötti 113 kilométeres távval folytatódik.