JUTASI RÓBERT, TAHIN PÉTER, BENKÔ KRISTÓF, BODNÁR TIBORJUTASI RÓBERT, TAHIN PÉTER, BENKÔ KRISTÓF, BODNÁR TIBOR
(21-18, 26-17, 20-19, 18-32)
Kaposvár, 1100 néző. V: Bodnár, Benczur
KAPOSVÁR: Strnad 7/3, Moseley 3/3, DÉNES 11/6, WYLIE 26/3, KUNC 28/9. Cs: Varga 3/3, Trepák, Hendlein 5/3, Filipovics 2. Edző: Kmézics Zorán
ATOMERÔMÛ: Mészáros 2, MONROE 23/3, SMITH 25/6, Ridl 8, CZIGLER 12. Cs: Pavlík 9, Sitku 7/3, Kiss Zs. Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 15-9. 15. p.: 32-26. 18. p.: 47-30. 24. p.: 58-41. 33. p.: 69-59. 36. p.: 75-69
Kipontozódott: Moseley (31. p.), Strnad (40. p.)

Monroe gyôztes triplát jegyzett (Fotó: Danis Barna)
Minden a vendégek szája íze szerint alakult a meccs elején: két remek Mészáros-indítás után ötpontos előnnyel rajtolt a vendég. Aztán felébredt a sérült Szőkét és Dzunicsot nélkülöző KKK, s Wylie egymaga ledolgozta a hátrányt, Dénes triplája pedig már kaposvári vezetést eredményezett. Remekül céloztak a somogyiak, hatpontos előnyüknél Zsoldos időt is kért. Mindkét csapat nagy gondot fordított a védekezésre, a paksiak ennek ellenére csak a nyolcadik percben szedték össze első személyi hibájukat. Fergeteges buzdítás közepette az elemében lévő Wylie 12. pontjával zárta az első etapot a Kaposvár. A tizedik percben Moseley begyűjtötte negyedik személyijét, majd az egyébként remeklő Wylie hagyott ki ziccert és büntetőt. A másik palánknál pedig Ridl szinte letaglózta a lepattanó- és pontszerzésben egyaránt jeleskedő Kuncot, aki két büntetővel s egy triplával vett nyomban elégtételt. Tizenöt pontra nőtt a hazai előny, nem csoda, hogy az ASE idegesen játszott ebben az időszakban.
A szünet után Kunc két triplával kezdte a harmadik játékrészt, majd Strnad helyezte el a kosárban csapata kilencedik hármasát. A 17 pontos hátrányban lévő vendégek edzője ismét időt kért, majd röviddel később Kmézics edző is erre kényszerült, látva csapata szellős védekezését. Tekintélyes előnnyel kezdhette az utolsó negyedet a Kaposvár, ám az utolsó három percben hibát hibára halmozott. Szép lassan araszolt előre az Atom, s a fantasztikusan dobó Monroe, valamint Smith eredményességével az utolsó előtti másodpercben kétpontos hátrányban egy újabb Monroe-triplával megszerezte a győzelmet.

Az utolsó negyedben, 13 pontos hazai vezetésnél gondolt rá, hogy győzhet a csapata?
Zsoldos András:
Én mindig bízom a győzelemben, s bár valóban a sírból hoztuk vissza ezt a mérkőzést, ehhez csak gratulálni tudok játékosaimnak, akik hihetetlen dolgokat produkáltak az utolsó percekben. Igaz, ugyanők butaságokat követtek el a mérkő-
zés ezt megelőző szakaszaiban.

Marc-Körmend-PVSK-Pécs Expo 74-62
(8-12, 24-13, 22-18, 20-19)
Körmend, 2000 néző. V: Vígh, Hegedűs
KÖRMEND: QUADRI 14/3, WILLIAMS 20/9, Cubela 4, Érsek 7/3, Edmonson 10. Cs: Ferencz 7/3, VAVRA 9/3, Kutasi 3/3. Edző: Zsebe Ferenc
PÉCS: Fodor M. 8, Richardson 13/3, Jovanovics 4, Horváth Z. 7, IVKOVICS 16. Cs: Orosz 8, Lakatos P., Csirke 6/6. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2-2. 7. p.: 7-8. 12. p.: 14-15. 16. p.: 24-22. 23. p.: 39-31. 27. p.: 49-34. 32. p.: 58-46. 37. p.: 70-53
Kipontozódott: Horváth Z. (36. p.)

Mindkét együttes rendkívül idegesen kezdte a találkozót. Eladott labdák, kihagyott dobások jellemezték ekkor a játékot, és ennek a két csapat által együttesen szerzett húsz pont volt a bizonyítéka az első tíz percben. A kisszünetben a Zsebe, Sabáli edződuó hármas cserével operált, ami remek húzásnak bizonyult. Vavra és Ferencz triplát vágott, és ezt másolta le Williams, és az egyre jobban belelendülő Quadri is. A vendégeknél Richardson nem találta a fonalat, Vavra és Williams többször is eredményesen csapdázta be. A második félidőt a Körmend kezdte jobban, ezért Fodor Péter már a negyedik percben maga köré hívta csapatát. Ez valamelyest segített is, hiszen Csirke a hárompontos vonalon túlról törte meg a PVSK percekig tartó gólcsendjét. Ekkor már állandósult a Körmend tíz pont fölötti előnye, és így a záró negyednek biztos hazai vezetéssel vághattak neki a csapatok. Ivkovics állt a pécsi felzárkózási kísérlet élére, szinte csak ő jelentett veszélyt a körmendiek gyűrűjére. Ez azonban kevés volt a végére már magabiztos házigazdák ellen, így a legjobb nyolcba igyekvő hazaiak megszerezték a roppant fontos győzelmet.

Falco-Swietelsky KC Szombathely-Gunaras KC Dombóvár 108-93
(24-19, 21-25, 30-19, 33-30)
Szombathely, 1100 néző. V: Váradi, Németh
SZOMBATHELY: KÁMÁN 25/3, Henrik 6, Pankár, BORSZÉKI 14/9, REED 16. Cs: CROUSE 23/3, Gráczer 8/6, Feigl 6, Mándity 8/3, Horváth B. 2. Edző: Váradi Attila
DOMBÓVÁR: FORBES 25/15, Krasznai T. 4, ZUNIGA 14/6, Radnóti 12/9, PANTA 38/21. Cs: Balogh L., Szilágyi. Edző: Bálind József
Kipontozódott: Balogh L. (40 p.)

Az egybegyűltek egyperces felállással emlékeztek a Falcóval egy bajnoki, valamint egy MK-bronzot begyűjtő, nemrégiben autóbalesetben elhunyt Antonio Alexére. A derbi első félideje azt hozta, amit mindenki várt: triplazuhatagot. A két együttes húsz perc alatt harmincöt alkalommal próbálkozott a hárompontos vonalon túlról. A fordulás után a Falco szép lassan elhúzott a továbbra is triplákkal operáló dombóváriaktól, s végül biztosan győzött. A vasiak új szerzeménye, a mexikói-amerikai David Crouse jó játékkal és 23 ponttal mutatkozott be.

Marso-Carmo Suzuki NYKK-ZTE KK 100-96
(15-25, 24-17, 27-26, 21-19, 13-9)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Hartyáni, Kis B.
NYÍREGYHÁZA: ÁDÁM 9/6, KOBALE 26/9, PAVLOVICS 23/9, Livajic 10, SCOTT 22. Cs: BOCZKÓ 2, Zsoldos, Walke 8/3, Kollár. Edző: Merim Mehmedovics
ZALAEGERSZEG: CSESZLAI 13/3, FULLOVE 26/6, Hoffmann 14/9, Kámán 13/3, CSAPLÁR-NAGY E. 28. Cs: Keresztes 2. Edző: Kovács László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2-14. 8. p.: 10-16. 13. p.: 25-25. 16. p.: 30-38. 21. p.: 44-44. 25. p.: 53-50. 28. p.: 57-59. 32. p.: 69-68. 35. p.: 73-74. 39. p.: 85-82. 41. p.: 89-91. 43. p.: 98-91
Kipontozódott: Livajic (29. p.), Kobale (45. p.)
A második félidőben példátlan esetnek lehettek szemtanúi a nézők: a zalaiak ugyanahhoz a palánkhoz álltak be védekezni, amelyet fordulás előtt védtek, így Livajic egyedül iramodhatott meg az "üresen hagyott" tábla felé, és mutatós zsákolással nyitotta a periódust. Ádám triplájával ragadta magához az előnyt az NYKK, de nem végleg, mert miközben forrtak az indulatok (a közönség a játékvezetők ellen tüntetett, amikor Livajic és Ádám is megkapta a negyedik személyijét), Hoffmann újra magára talált. Óriási izgalmakat tartogatott a végjáték, majd következett a hosszabbítás, amely a nyírségiek élvonalbeli történetében az első volt.