Győri henger, gyakorlatilag már az első meccsen továbbjutott az ETO

T. D.T. D.
2021.03.07. 13:50
A vártnál is simább, 17 gólos győzelmet aratott a Győri ETO a Bietigheim vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, ezzel alighanem már az odavágón eldöntötte a párharc kimenetelét.

Kiütéssel nyert a Győr Németországban (Fotó: Imago)

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

SG BBM BIETIGHEIM (német)–GYŐRI AUDI ETO KC 20–37 (8–18)
Ludwigsburg, zárt kapuk mögött. V:
Capoccia, Jucker (svájciak)
BIETIGHEIM: Salamakha – Berger 3, MAIDHOF 6, Snelder 1, Naidzinavicius 4 (2), Smits, Lauenroth. Csere: Loerper 1, Kudlacz-Gloc 3, Schulze 1, Braun 1. Edző: Markus Gaugisch
GYŐR: SILJE SOLBERG – Faluvégi D. 4, NZE MINKO 4, S. OFTEDAL 3, Brattset 4, V. KRISTIANSEN 6 (1), Görbicz 6 (5). Csere: GLAUSER (kapus), Edwige 1, E. Amorim 1, Anne M. Hansen 2, Lukács V. 2, Fodor Cs. 4. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 17. p.: 2–12. 26. p.: 6–16. 34. p.: 8–21. 46. p.: 13–25. 52. p.: 16–31
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/6

Mivel az EHF döntése értelmében minden csapat továbbjutott a BL csoportköréből, a Győrnek csoportgyőztesként is pályára kellett lépnie a kieséses szakasz első fordulójában. Az első ellenfél a Bietigheim volt, amely csupán egyetlen győzelmet aratott a csoportjában (a Ferencváros ellen), így utolsóként zárt.

A vendégek mindezek tudatában is nagyon komolyan vették a mérkőzést, ezt jól jelezte a győri kapu csaknem nyolc percig tartó érintetlensége, és a 17. percre kidolgozott tízgólos különbség. Danyi Gábor együttese szinte hibátlan védekezéssel alapozta meg a jelentős előnyt, Silje Solberg kiválóan védett, miközben elöl is jól használta ki lehetőségeit az ETO.

A szünetre megtartott tízgólos fórral a második játékrészben is jól gazdálkodott a Győr, s anélkül, hogy különösebben megerőltette volna magát, a végére 17 gólos előnyt harcolt ki. A hajrában beszálló Laura Glauser ott folytatta a kapuban, ahol a remeklő Solberg abbahagyta, míg támadásban Veronica Kristiansen és Görbicz Anita vitte a prímet hat-hat góllal.

A Győr domináns teljesítménnyel fölényes győzelmet aratott, és gyakorlatilag egyetlen meccsen eldöntötte a továbbjutás kérdését. A visszavágóra március 13-án kerül sor.

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

60. perc:
Maidhof és Fodor lő még egyet-egyet, 20–37.

59. perc:
Naidzinavicius szépít egyet, Hansen talál be megint átlövésből. 19–36.

58. perc:
Glauser megint hárít, Lukács talál be a szélről, 17–35.

57. perc:
újabb sikeres Görbicz-büntető, 17–34.

56. perc:
Glauser véd nagyot ziccerben, a túloldalon Hansen talál be. 17–33

54. perc: még egy német időkérés.

54. perc:
Amorim is betalál, 17–32.

53. perc:
Maidhof bejátszása nem jó, de ő szedi össze a labdát, 17–31.

52. perc:
Görbicz lövi be az újabb hetest, majd Fodor talál be gyorsindításból Glauser passza után, 16–31.

51. perc:
Braun előtt szabad az út, 16–29.

50. perc:
megvan Lukács első találata, 15–29.

50. perc:
Schulze talál be, 15–28.

49. perc:
Brattset most Amorimtól kap nagy bejátszást, 14–28.

48. perc:
Brattset kap remek bejátszást Oftedaltól, 14–27.

47. perc:
Maidhof találja meg megint a lyukat a védőfalban, 14–26.

47. perc:
Görbicz talál be büntetőből, 13–26.

46. perc:
Maidhof talál be, 13–25.

44. perc: német időkérés.

44. perc:
megint Nze Minko előtt alakul ki lövőhelyzet, 12–25.

43. perc:
Nze Minko lő nagy gólt ellentámadásból, 12–24.

42. perc:
remek győri támadás végén Lukács lőhet a szélről, de Salamakha véd.

41. perc:
Snelder ejtené át Solberget, gyönyörű védéssel jelentkezik a Győr kapusa!

40. perc:
Brattset azonnal válaszol, 12–23.

40. perc:
most hibázik támadásban a Győr, Snelder büntet, 12–22.

39. perc:
Naidzinavicius lövi a bal felsőbe a hetest, 11–22.

38. perc:
Fodor gyönyörűen fejezi be a győri akciót, 10–22.

37. perc:
Berger megy végig a győri labdaeladás után, 10–21.

36. perc:
Kudlacz-Gloc szerzi a második félidő első bietigheimi gólját, 9–21.

34. perc:
Kristiansen előtt szabad az út, 8–21.

33. perc:
Edwige lök egyet a falban, két percre leül.

32. perc:
remek bejátszás után Edwige talál be, 8–20.

31. perc:
Fodor Csenge érkezett a bal szélre a második félidőre, meg is szerzi az első gólját. 8–19

31. perc: FOLYTATJUK!

30. perc: Solberg nagy védésével VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! 8–18, vagyis tíz gól közte a szünetben.

30. perc:
Amorimot küldik le két percre.

30. perc:
Berger védekezik belül, Kristiansen dobja be a hetest. 8–18

29. perc:
Kudlacz-Gloc előtt nincs védő, ki is használja, 8–17.

27. perc:
Naidzinavicius tüzel talpról, Oftedal azonnal válaszol, 7–17.

26. perc:
megint Faluvégi fejezi be jól a támadást, 6–16.

25. perc:
végigjátssza ezt a támadást az ETO, Faluvégi kap üresen labdát a szélen. 6–15

24. perc:
Edwige is kap egy figyelmeztetést.

23. perc:
Berger ráncigálja meg Hansent, sárga lap.

23. perc:
Solberg is hozzáteszi a magáét hátul, immár ötödször hárít. Most Berger lövését hatástalanítja.

21. perc:
Oftedal kerül nagy helyzetbe, nem is rontja el. Loerper gyorsan válaszol, 6–14.

21. perc:
jön Danyi Gábor első időkérése.

19. perc:
Maidhof hozza eggyel közelebb a Bietigheimet, 5–13.

1
9. perc:
Görbicz második hetese is jó, 4–13.

17. perc:
Kudlacz-Gloc találja meg a rést, majd Berger is betalál a szélről, 4–12.

17. perc:
Kristiansen robog végig a pályán, 2–12.

16. perc:
Hansené a következő találat, 2–11.

15. perc:
Naidzinavicius hetese a kapufán csattan.

15. perc: Nze Minko tüzel óriási erővel, 2–10.

14. perc:
Naidzinaviciusé a második német gól, Faluvégi gyorsan válaszol. 2–9

12. perc:
Faluvégi üres kapus góljával 1–8.

12. perc:
Maidhofnak kell leülnie két percre.

12. perc:
Nze Minko robog végig a pályán feltartóztathatatlanul, 1–7.

11. perc:
eljött az első hazai időkérés ideje.

11. perc:
Brattsetnek is megvan az első gól, 1–6.

10. perc:
Faluvégi robog végig a szélen, de Salamakha ezt védi.

9. perc:
Kristiansen megint talpról tüzel, 1–5.

8. perc:
Bergeré az első hazai gól, 1–4.

8. perc:
Oftedal veri meg emberét egy az egyben, 0–4.

7. perc:
Görbicz húzza be a szélről, 0–3.

6. perc:
Naidzinavicius lök egyet Oftedalon, két percre leül.

4. perc:
Braatset harcol ki hetest, Görbicz Anita dobja be. 0–2

3. perc:
Kristiansen talpról lövi ki a bal alsót. 0–1

2. perc:
az első gólt viszont a túloldalon Lauenroth szerezhetné meg egy gyors ellentámadás után, de a kapufát trafálja telibe.

1. perc: KEZDÜNK! A Győré az első támadás.

ELŐZMÉNYEK

Jó hír a BL-idényben eddig meccsenként átlagban a legtöbb, 32.6 gólt szerző ETO szempontjából, hogy a csapattal együtt elutazott Németországba Eduarda Amorim is, aki az elmúlt heteket kihagyta sérülése miatt.

A hazaiaknál Emily Sando kimaradt a keretből egy fejsérülés miatt, vélhetően inkább elővigyázatosságból, azonban így csak egy kapussal jött a mai meccsre a német csapat. Karolina Kudlacz-Gloc visszatér a Bietigheimbe.

ELLENFÉLNÉZŐ
BIETIGHEIM–GYŐR

Nem játszottak még egymás ellen az európai kupákban.
A Bietigheim kiemelkedő eredményei: 2x Bundesliga-1. (2017, 2019), 2x Bundesliga-2. (2018, 2020), Német Kupa-győztes (2018), EHF-kupa-2. (2017), BL-középdöntős (2018), BL-főtáblás (2019, 2020, 2021)