Veszprém: nem tucatsiker, 12 gólos győzelem a nagy rivális otthonában!

NAGY PÉTER (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)NAGY PÉTER (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.12.17. 18:55
A férfi kézi NB I-ben a Mol-Pick Szeged zárt kapuk mögött 36–24-re kikapott odahaza a Telekom Veszprémtől.
Nem volt egy súlycsoportban a két magyar sztárcsapat (Fotó: Török Attila)

A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Nem volt egy súlycsoportban a két magyar sztárcsapat (Fotó: Török Attila) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 24–36
(14–16)
Szeged, zárt kapuk mögött. V:Bíró Á., Kiss O.
SZEGED:Mikler – B. Radivojevics5 (2),Kaspárek3,Bombac1,Bánhidi4,MACKOVSEK5,J. Källman1. Csere:Alilovic (kapus), Bodó4,M. Stranovsky, Gaber, J. Canellas1,Henigman.Edző:Juan Carlos Pastor
VESZPRÉM:Corrales – GASPER MARGUC6,MAQUEDA2,B. Blagotinsek, Moraes1,A. NILSSON7,STRLEK5. Csere:CUPARA (kapus), Lékai2,NENADICS8 (2),Markussen2,Mahé, Tönnesen3,Lukács.Edző:David Davis
Az eredmény alakulása. 3. perc:1–2.8. p.:4–3.14. p.:7–4.18. p.:8–7.22. p.:9–11.26. p.:11–13.33. p.:14–18.36. p.:14–19.39. p.:15–21.47. p.:18–27.52. p.:20–31.57. p.:23–33
Kiállítások:8, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 2/2
Juan Carlos Pastor:Semmi esélyünk sem volt a győzelemre, a Veszprém sokkal jobban játszott. Nagyon sok oka van ennek a vereségnek. Hiába kezdtünk jól, védekezésben és támadásban is rengeteget hibáztunk. Ehhez a szinthez még kevesek vagyunk, ezért nagyon sokat kell dolgozni a jövőben.

David Davis: –Harcolni kellett, hogy háromgólos hátrányból megfordítsuk a mérkőzést. Nagyon boldog vagyok, főleg azért, mert mentálisan nyújtottunk kiemelkedőt. Jó érzéseim vannak a Bajnokok Ligája-négyes döntője előtt. Amit kitaláltunk, begyakoroltunk működött – Kölnben is hasonlót várok a csapattól.

Amikor egy hete Ligetvári Patrik után Jahja Omar koronavírustesztje is pozitív eredmény hozott, a legtöbbünk azt gondolta, a 2020-as év Szeged–Veszprém rangadó nélkül telik el. A két csapat legutóbb 2019. december 7-én találkozott, és habár azóta akár hatszor is megmérkőzhetett volna egymással, a világjárvány mindig közbeszólt. A pandémia miatt ezért a szurkolók kevesebbek lettek egy bajnoki, valamint Magyar Kupa-döntővel, és annak sem lehettek tanúi, ahogy elitegyütteseink megküzdenek a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében (utóbbira ugyanis megvolt az esély az előző kiírásban).

A tavalyi BL-idény elődöntőjét karácsony után játszó veszprémiek megtehették volna, hogy a karanténra, illetve a kölni final four közelségére hivatkozva halasztást kérnek a hazai szövetségtől, mégsem éltek ezzel az opcióval. David Davis alakulata emiatt szinte sohasem látott felállásban érkezett a Tisza-partjára: a már említett Ligetvári és Omar mellett a térdműtéten áteső Rasmus Lauge, Vuko Borozan, a hét forduló alatt 58 gólt szerző balszélső, Dejan Manaszkov és válogatott kapusunk, Székely Márton is hiányzott – így mindössze egy klasszikus balátlövő maradt a gárdában, a 212 centis Nikolaj Markussen, aki viszont a kispadon kezdett. A hazaiaknál ezzel szemben a hosszú ideje sérüléssel bajlódó balszélső, Stefán Sigurmannsson és a jobbátlövő Luka Stepancic, továbbá a balátlövő Dmitrij Zsitnyikov kivételével mindenki hadra fogható volt.

Az átlagban 40 százalékos hatékonysággal védő Rodrigo Corrales bravúrjaival indult a találkozó, mégsem a Veszprém spanyol Európa-bajnok kapusáról szólt az első félidő. A szegediek hiába tolták fel a falat a kilencesig, a vendégek két szélsője, Manuel Strlek és Gasper Marguc rendre megjátszható volt. Davis nagyot húzott azzal, hogy védekezésben három beállót, támadásban pedig két irányítót szerepeltetett egyszerre – különösen Petar Nenadicsnak feküdt ez a szereposztás, aki látványos „pincérpasszokkal” hozta helyzetbe Andreas Nilssont. A túloldalon az exveszprémi Borut Mackovsek 5/5-tel nyitott, akihez az egyre jobb formába lendülő Bánhidi Bence csatlakozott, ám hiába vezetett már három góllal is a Pastor-csapat, egy jó időkéréssel és kapuscserével hamar megfordította a meccset az Építők. A volt szegedi Jorge Maqueda ezúttal a védekezésben jeleskedett, a spanyol világ- és Európa-bajnok többször látványosan hergelte magát, a rangadó mégsem volt durva: az első kiállításra egészen a 28. percig kellett várni. A vendégek ráadásul még kettős emberhátrányban is betaláltak, így kétgólos előnnyel mehettek a szünetre (14–16).

Ami a második játékrész elején történt, arra kevesen számítottak: a több kulcsjátékosát nélkülöző bakonyi alakulat gyakorlatilag percek alatt lerendezte a mérkőzést. Nenadics úgy osztogatott, mintha edzésen lett volna, Nilsson, Marguc és Strlek pedig játszi könnyedséggel verte át Mirko Alilovicot. Vladimir Cupara eközben olvasta a lövéseket, igaz, a csongrádiak nem állították nehéz feladat elé a szerb kapust. A Pick védekezése csődöt mondott, mínusz hatnál hiába kért időt Pastor, az olló egyre jobban kinyílt: az 50. percben már tíz volt közte – a lefújásig ehhez még kettőt hozzátett a magyar rekordbajnok.

A hatodik Bajnokok Ligája-négyes döntőjére készülő Veszprém a játék minden elemében felülmúlta az enerváltan, sok hibával kézilabdázó riválisát, és önbizalommal telve utazhat Kölnbe, ahol a német Kiel vár rá.24–36

Az NB I-ben az egyiptomi világbajnokságot követően, februárban folytatódnak a küzdelmek. A Mol-Pick Szegednek ugyan hátra lett volna még egy Vardar elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés az évből, ám az északmacedónoknál történt megbetegedések miatt erre már csak jövőre kerül sor.

14. Dabas55121–136–150

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Margus a végén sem viccel. 24–36!

59. perc Újabb Tonnesen-gól, kiállítással, 23–35. Gasparek szép gólt lő, Källmann ment le.

58. perc Radivojevics hetesét fogja Corrales!

58. perc Remek támadások, Lákai, Tannesen, Tannesen, Bodó lő gólokat könnyedén. Végjáték, vígjáték.

54. perc Canellas első mai gólja, laza csuklómozdulatból, 22–31. Tonnesen is megszerzi a maga elsőjét ma.

53. perc Bodó gólja némi szépségtapasz, Nilsson a kapufára lő.

52. perc Nenadics jobbal a jobb alsóba lövi a hetest. Bodót szerelik, Maqueda üres kapuzik, 20–31!

51. perc Két perc Gabernek Lékai lerántásáért.

50. perc Bodó ziccert ront, Pastor már csak legyint. Lékai varázslatos passzát Nilsson bedobja.

49. perc Lékai a földről dob gólt, ez nem hiányzott a Szegednek. Kasparek sem viccel most, 20–28.

47. perc Nenadics agresszíven labdát szerez, nem is rontja el a ziccert. Bánhidi kiharcol egy hetest... Radivojevics beszórja, 19–27.

45. perc Moraes egyszerű lövőcsel után már csak a kapussal áll szemben, szétesőben a Szeged?

44. perc Canellas is megvillan, passzával Radivojevics beugrik a hetesről, 18–25.

44. perc Maqueda labdát szerez, majd felugrásból eredményes volt csapata ellen, 17–24. Eldőlni látszik. Az újabb Cupara-védéssel meg pláne.

42. perc
Bodó kiharcol egy hetest, Radivojevics nem rontja el, két perc Blagotinseknek. Nilsson ismét jókor lő gólt csapatának azonban, 17–23.

40. perc A második hazai időkérés, Bodó akkora gólt hajint a földről, lentről, hogy azt még Cupara is megtapsolja! De Nenadics zseniális, maga mögött passzol Strleknek, aki ziccerezik. 16–22

39. perc Lékai kiharcolja a meccs első hetesét. Nenadics nagyon egyszerű megoldás választ, és nyert.

38. perc Nenadics újabb szép passzával beugrik Marguc, öt gól a vendégelőny, Bodó a szélről lő, de Cupara véd!

37. perc Bodó ziccere Cuparáé.

35. perc Marguc és Bánhidi gólpárbajával 15–19, Nenadics lövését kivédi a bal sarok előtt Alilovic, Bombacot lerántják, halmazati büntetésként ráesik Maqueda.

34. perc Lékai passzol, Maqueda bevetődik, de véd Alilovic, Radivojevics azonban a kapufára ravaszkodja a ziccerét!

32. perc Mackovsek ziccerét elképesztő bravúrral védi Cupara! Nenadics meg szerencsés gólt dob hétről, kissé balról, máris 14–18!

31. perc Nenadics-átlövéssel és két perccel Henigmannak. Mackovsek ellépi.

31. PERC FOLYTATJUK!

Csütörtökön rajtol a férfi kézilabda SEHA-liga tizedik idénye, de a korábbi híreknek megfelelően a címvédő Telekom Veszprém csak a negyeddöntőben csatlakozik a mezőnyhöz.

Egyedül az befolyásolhatja az idei BL négyes döntőt, hogy a csapatok milyen kerettel tudnak Kölnbe utazni, kiket hogyan érint a járvány. A Telekom Veszprém elődöntős ellenfele, a THW Kiel például múlt hét szerdán jelentette be, hogy két játékosának is pozitív lett a koronavírustesztje, így az egész csapat karanténba vonul. De hasonló helyzetben van a magyar együttes is, amelynél Ligetvári Patrik és Jahja Omar tesztje lett pozitív, ugyanakkor a kölni négyes döntőre várhatóan mindannyian egészségesek lesznek. Ennek megfelelően a Veszprém úgy készül, hogy lesz final four, főleg, mivel egyelőre ezzel ellentétes értesítést nem kapott.

Egyrészt mind a szervező EHF, mind a helyszínt biztosító németek részéről erős az elkötelezettség a final four megrendezésére, ennek az elmúlt időszakban többször is hangot adtak. Ezt alátámasztja, hogy jóval egyszerűbb logisztikai feladatról van szó, mint, mondjuk, egy Európa-bajnokság esetében, hiszen csak négy klubnak kell levezényelni négy meccset, ami a mostanság sokat használt buborékrendszerben simán kivitelezhető.

Ebbe az időszakba éppen beleesik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2019–2020-as idényének elhalasztott négyes döntője Kölnben, amelyet december 28-án és 29-én rendeznek a Lanxess Arenában négy csapat, a magyar Telekom Veszprém, a német THW Kiel, a spanyol Barcelona és a francia PSG részvételével, zárt kapuk mögött.

Mivel a novemberi járványügyi intézkedésekkel nem sikerült elérni a kívánt hatást Németországban, vasárnap úgy döntött a kormány, hogy a pandémia miatt még szigorúbb kijárási korlátozásokat rendel el, amelyek december 16-án, szerdán lépnek életbe, és legkorábban január 10-én vonhatók vissza.

Németország további korlátozásokat vezet be a koronavírus-járvány miatt, ám ez talán nem érinti a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjét.

Karácsonyváró meglepetésként a Telekom-csapatok sportolóival együtt válogattunk 2020 legszebb és legemlékezetesebb sportpillanatai közül. Az ünnepekig kinyíló ablakokban olyan felvételeket mutatunk meg, amelyekre jó visszagondolni vagy még egyáltalán nem láttak olvasóink. December 12-én következzenek a legjobb szurkolói pillanatok a Fradi és a Veszprém lelátóiról.

Különös belegondolni, hogy legutóbb több mint egy éve, tavaly december 7-én találkoztak a csapatok, akkor a Veszprém csak egy góllal kerekedett felül a Szegeden, de amióta csak a két csapat rivalizál, még sosem fordult elő, hogy egy év telt volna el rangadó nélkül. A csütörtöki találkozó lesz a 126. a két együttes történetében, de először csapnak össze üres csarnokban.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Nenadics lövése becsorog Mikler lába között, 14–16!

29. perc Nenadics kettős emberhátrányból is gólt lő, felugrásból, Radivojevics azonnal válaszol. 14–15.

28. perc Bánhidi beugrik, Moraes meg két percet kap, mert lerántotta őt.

28. perc Mackovsek a földön, ápolás, lesz piros lap? Markussen megússza két perccel.

26. perc Markussen átlövése jó, nem a zeniten lőtte el, hanem ereszkedés közben. Bodó nem cifrázza, bebújik kéz védő közé, 12–13! De Nilsson nem viccel.

24. perc Cupara továbbra is jó formában, Canellas bánatára, de Maqueda is hibázik, Radivojevics köszöni szépen, ziccerezhet. 11–12!

23. perc Marguc ziccerése hibátlan, Maqueda szerelte előtte Radivojevicset.

22. perc Strlek összeporszívózik egy elé csorgó labát, amit be is dob nyolcról, Kasparek válaszol, 10–11.

20. perc Nenadics újabb zseniális passzát gólra váltja Nilsson, hazai időkérés. 9–10

18. perc Markussen nem kicsi, és magasra ugorva lő átlövésből, Nenadics pincérpasszát meg Nilsson értékesíti. Ügyes védekezés, kontra, máris 9–9. Cupara kettőt védett, Strlek egalizált.

14. perc Nenadics második gólpassza Margucnak, pattintva, nagyon szép ez is. Két rossz passz itt és ott, majd lépéshiba Kaspareknél. És egy szép gól Nilssonnál, 7–6! Erre már beáll Bodó is a hazaiakhoz.

A Szeged nagyon kemény ellenfél otthon, a Veszprém legutóbb 2017. október 21-én tudott nyerni az Újszegedi Sportcsarnokban (30–21), azóta kétszer veszített és egyszer ikszelt itt. A két gárda 1981 óta 59 alkalommal csapott össze egymással Szegeden, a Veszprém hússzor nyert, 33 Szeged-győzelem mellett hat döntetlen született.

13. perc Bombac, ez igen, a földről megvicceli Corralest, akit gyorsan le is cserél a mestere. Aki időt is kér egyben. 7–4

12. perc Lékai ziccert ront, elöl marad, Mackovsek köszöni szépen, két góllal megy a Szeged! 6–4

11. perc Nilsson kap sárga lapot Bánhidi ellökéséért. Mackovsek él, mint hal a tiszta vízben, átlövése védhetetlen, elküldte balra a kapust, visszahúzta jobbal a jobb alsóba.

10. perc ... Lékai rossz labdaérintése ott.

8. perc Máris egyenlő. Srtrlek pattintott lövésére nincs ellenszere Miklernek. Belemenés itt, Bombactól...

6. perc Mackovsek: 3/3. 3–3! Maquedát szereli Bánhidi, majd ő ziccerezik, 4–3.

5. perc Mackovseket egyedül hagyják, Bombac passza jó, a beugrásos ziccerezés még jobb, bár Corrales ebbe is képe volt beleérni! 2–2! De csak amíg a veterán Nilsson nem eredményes centerből, be sem ugrik. Rutin.

4. perc Marguc lövése a kapufán csattan, Bombacot nem hagyja lőni Moraes.

2. perc Strlek és Marguc itt, Mackovsek ott eredményes, majd remek hazai védekezés. 1–2!

1. perc Corrales védi Kasparek ziccerét, majd még egyszer!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek kék-fekete mezben és kék nadrágban.

„A csapat lelke hiányzik majd a lelátóról. Minden ellenfelünk dolgát megnehezítik a szurkolóink, most nélkülük törekszünk a győzelem megszerzésére. A mi játékunkat a védekezés és a kapusteljesítmény határozza meg. Ez ha jól működik a meccsen, akkor tudunk könnyű gólokat szerezni. Ez fontos lesz, mint mindig. Támadásban pedig oda kell figyelnünk, nem szórhatjuk el a labdát, mert ellenfelünk egyik erőssége a gyors indulás. A Breszt és az Eger elleni győzelem kellő önbizalmat adok a játékosoknak, magabiztos játékot várok a rangadón is” – nyilatkozta Juan Carlos Pastor vezetőedző csapata honlapján.

„Egyik csapat sem tudja meglepni a másikat – nyilatkozta a csongrádi klub honlapjának Mikler Roland, a Szeged válogatott kapusa. – Nagyon fontos, hogy precízen működjön minden játékelem, stabil legyen a védelmünk, pontosan támadjunk, és mi, kapusok is hozzá tudjuk tenni a magunkét. Az előző két meccsen, a Meskov Breszt és az Eger ellen is voltak biztató periódusaink, ha ezt a Veszprém ellen állandósítani tudjuk, nem lesz gond.”

„Nekünk és a veszprémieknek is rengeteg nehézségük volt az idén, de biztos vagyok benne, hogy az év első rangadójára ezt félretesszük. Keményen szeretnénk kézilabdázni, jó játékot és győzelmet tenni a karácsonyfa alá” – fogalmazott Bánhidi Bence, a Szeged beállója.

„Kemény meccs lesz, a Szeged a legnagyobb riválisunk Magyarországon. Szeretnénk visszaszerezni a korábbi dinamikát, hogy jó érzéssel utazhassunk a kölni Bajnokok Ligája négyes döntőre, amelyre ez a rangadó is egyfajta felkészülés lesz. Remélem, jól fogunk kézilabdázni a Szeged ellen, és folytatjuk a bajnokságban a győzelmi sorozatunkat” – mondta Rodrigo Corrales, a Veszprém kapusa.

A Szeged roppant nehéz időszakon van túl, a BL-sorozatban a járvány miatt általában csak toldozott-foldozott kerettel tudott kiállni, a bajnokságban pedig kínos vereséget szenvedett hazai pályán a Csurgótól, mondjuk ez csak még jobban feltüzelheti a csapatot.

„Nagyjából tíz nap telt el a legutóbbi meccsünk óta, márpedig kell a játék­idő, mielőtt Kölnbe utaznánk – mondta David Davis, a Veszprém edzője, aki szerint keresve se találhattak volna jobb partnert a kölni elittorna előtt. – Ez lesz az utolsó lehetőségünk pályára lépni a final fourig, ezért a felkészülés szempontjából különösen fontos a Szeged elleni találkozó.”

Szegedi oldalon a jobbátlövő Luka Stepancic és a balszélső Stefán Sigur­mannsson biztosan nem játszhat, de utóbbi poszttársa, a nemrégiben edzésbe álló Martin Stranovsky játéka sem biztos. A másik csapatban David Davis vezetőedző nem számíthat a súlyos sérülést szenvedő balátlövő-irányítója, Rasmus Lauge játékára, a balátlövő Ligetvári Patrik és a jobbátlövő Jahja Omar pedig pozitív koronavírusteszt miatt nem bevethető. A vendégeknek talán kicsit fontosabb ez a találkozó, ugyanis várhatóan csütörtökön lépnek pályára utoljára a december 28–29-i Bajnokok Ligája négyes döntő előtt.

A magyar férfi kézilabda-bajnokságban a csütörtöki Mol-Pick Szeged–Telekom Veszprém összecsapás biztosan más lesz, mint az elmúlt évtizedekben, a rangadó ugyanis nézők és hangulat nélkül már nem is akkora rangadó. A téli szezonban ráadásul mindkét együttest „megtizedelte” a koronavírus-járvány, különösen Juan Carlos Pastor együttesét, de még mindkét gárdának vannak hiányzói.

A csütörtöki Szeged–Veszprém férfi kézilabda NB I-es mérkőzés más lesz, mint eddig, a két csapat majd’ negyvenéves közös története során sosem játszott még nézők nélkül.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–VESZPRÉM KÉZILABDA-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!