Férfi kézi NB I: könnyed sikert ért el a Balatonfüred

K. B.K. B.
2021.10.17. 19:33
Győzött a Balatonfüred (Fotó: Veszprém Megyei Napló/Penovác Károly)
A férfi kézilabda NB I ötödik fordulójában Balatonfüredi KSE hazai pályán magabiztos, 33–24-es sikert ért el a NEKA ellen.

A hazaiak már az első félidőben tízgólos előnyre tettek szert, 17–7-re nyerték a játékrészt. A második felvonás kiegyenlített volt, de a Balatonfüred végül így is sima, 33–24-es diadalt aratott. A csapat legjobbja Szöllősi Balázs volt, aki hét gólig jutott. A Balatonfüred tehát továbbra is veretlen, és a tabella harmadik helyén áll.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 5. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–NEKA 33–24 (17–7)
Balatonfüred, 600
néző. V: Bíró, Kiss O.
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. Rodríguez 1, MALINOVIC 5, SZÖLLŐSI B. 7 (2), Topic 4, Varga M. 2, Bóka 1. Csere: Bősz (kapus), KEMÉNY 4, Jánosi 2, NÉMETH B. 4, Gosztovics, Dénes J. 1, Ág 1, Szűcs B., Brandt 1. Edző: György László
NEKA: Palasics – Krakovszki Zs. 1, Dely 2, Papp T. 4, Tárnoki, STRANIGG 4, KOVÁCS G. 4. Csere: Aleksza (kapus), Temesvári, Szeitl L., Mikita B., Sisa 1 (1), Krakovszki B. 2, Simotics 3, Kiss A. 2, Bendicsek 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 11. p.: 5–5. 28. p.: 15–5. 33. p.: 20–7. 38. p.: 21–12. 46. p.: 25–19. 53. p.: 30–19
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
György László:
– Nagyon jól játszottunk az első félidőben, és tetemes előnyt szereztünk. Fordulás után visszafogottabban kézilabdáznunk, de így is sikerült tartanunk jelentős előnyünket, és biztosan győztünk.
Sótonyi László: – A tanulópénzt meg kell fizetnünk, a Füred bemutatta nekünk, hogyan kell eredményesen játszani. Nagyon sajnálom, hogy a két pont sorsa már az első félidőben eldőlt.

1. Szeged 7 7 261–164 +97 14
2. Veszprém 5 5 182–121 +61 10
3. Balatonfüred 5 4 1 149–123 +26 9
4. Gyöngyös 5 3 1 1 135–125 +10 7
5. Budakalász 6 2 2 2 144–158 –14 6
6. Tatabánya 5 2 1 2 137–148 –11 5
7. FTC 5 2 3 144–142 +2 4
8. Dabas 5 1 2 2 126–126 0 4