Negyvenöt perc jó játék után Loki-összeomlás a Győr ellen

2009.05.02. 18:43
Szoros első 45 percet követően a Győri Audi ETO KC idegenben 34–23-ra legyőzte a DVSC-Aquaticum csapatát a női kézilabda NB I felsőházában. A találkozón végig a vendégek vezetettek, ám az első háromnegyed órában a Loki mindig ki tudott egyenlíteni. A hajrára azonban elfáradtak a debreceniek, így az ETO végül kiütéses győzelmet aratott.
Tomori Zsuzsa (jobbra) és a Győr az utolsó 15 percben elrobogott a Loki mellett
Fotó: Mirkó István (archív)

A mérkőzés elején a hazaiak nem találták a győri védekezés ellenszerét, többször is passzív játék miatt vették el tőlük a labdát, ráadásul hétméterest és ziccert is hibáztak. Azonban – Görbicz Anita kivételével – a vendégek sem parádéztak, így csak két góllal tudtak meglépni (3–5).

Ezután sem volt bő a góltermés, minden egyes találatnak nagy jelentősége volt. A Debrecen Pastrovics Melinda remek védéseivel és Lucia Uhraková gólerős játékával tartotta magát, olyannyira, hogy a 23. percben utol is érte ellenfelét (11–11).

A félidő vége viszont ismét a Győrnek sikerült jobban, így Konkoly Csaba csapata vonulhatott előnnyel a szünetre.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, a vendégek elléptek egy-két góllal, a Loki pedig szívós munkával mindig kiegyenlített. Ez az időszak egészen a 44. percig tartott, ekkor a Rába-partiak robbantottak, a Debrecen pedig már nem tudott újítani, így néhány perc alatt 21–21-ről 21–29 lett az állás. Jellemző erre a periódusra, hogy a hajdúságiak hátránya emberelőnyben is tovább nőtt.

A sérülések miatt eleve tartalékos hazaiak ereje az utolsó negyedórára teljesen elfogyott, így a végére több mint tíz gól lett a különbség a két együttes között.

NŐI KÉZILABDA NB I

AZ 1–4. HELYÉRT
DVSC-AQUATICUM–GYŐRI AUDI ETO KC 23–34 (12–13)
Debrecen, 2200 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
DVSC: PASTROVICS – CSÁKI 5, Szrnka 1, BOGNÁR B. 7 (4), UHRAKOVÁ 5, Crap 2, Stuparicová 2. Cs: Kiss É. (kapus), Szabó V. 1, Bogdanovics-Orbán, Kazai, Kovács A. Edző: Bakó Botond
GYŐR: PÁLINGER – Mraviková 3, HORNYÁK Á. 4, Spiridon 1, TOMORI 6, GÖRBICZ 12 (4), Vérten. Cs: Herr O. (kapus), Amorim 1, KOVACSICS 5, Herr A. 1, Horváth B. 1, Deáki, Rotis-Nagy. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 10. p.: 2–5. 13. p.: 6–6. 24. p.: 11–11. 33. p.: 13–15. 44. p.: 21–21. 53. p.: 21–29
Kiállítások: –, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4

Bakó Botond: – Nagyon fontos játékosaink hiányoztak, és mivel leszűkült a cserelehetőségem, csak negyvenöt percig bírtuk az ETO diktálta iramot. A végjátékban már fáradtak, pontatlanok voltunk.
Konkoly Csaba: – A nagyon feszült első játékrész után ritmust váltottunk, ekkor már határozottabb volt a védekezésünk és a támadások befejezése is sikerült.

1. Győr 3 3 98–62 10 (4)
2. FTC 3 2 1 68–81 6 (2)
3. Debrecen 2 2 48–64 3 (3)
4. Békéscsaba 2 2 48–55 1 (1)