Hatalmas verésbe szaladt bele a Ferencváros a Győr otthonában

2009.04.26. 20:12
A női kézilabda NB I rájátszásának felsőházában a Győr hazai pályán lemosta a Ferencvárost, ugyanis 34–13-ra nyert a fővárosi csapat ellen. Már a félidőben 19–7-re vezetett a hazai csapat, amely támadásban és védekezésben egyaránt toronymagasan ellenfele fölé nőtt.
Katarina Mraviková hat gólt lőtt korábbi csapatának
Fotó: Farkas József (archív)

Konkoly Csaba nem számított könnyű mérkőzésre, ám már a félidőben látszott, hogy a győri edzőnek bizony nem lesz oka idegeskedni a meccs végén (a legnagyobb izgalmakat a meccs előtti események jelentették, rendőri intézkedésre volt ugyanis szükség a szurkolók viselkedése miatt).

Csak a legelején tudott lépést tartani a hazaiakkal a Ferencváros, mely 2–2 után úgy megtorpant, hogy annál jobban szinte nem is lehet, a Győr 10–2-re húzott el ugyanis. A szünetig tovább nőtt a különbség a két fél között, így már 30 percnyi játék után eldőlt az előzetesen rangadónak kikiáltott találkozó.

A fordulás után sem változott semmi, továbbra is csak egy csapat volt a pályán. A Fradi főleg támadásban mutatott be reménytelen produkciót – a 34 kapott gól nem kevés, de Győrben már nem egy élcsapat kapott ennyit –, jellemző adat, hogy csak három vendégjátékos tudott egynél több gólt dobni, Szamoránsky Piroska és Németh Csilla csapata második legeredményesebbjének bizonyult két találatával…

A vége nagyon csúnya lett ferencvárosi szempontból, a 21 gólos vereségre nem lesznek büszkék a találkozón szereplő népligeti játékosok, és a szakvezetés tagjai.

NŐI KÉZILABDA NB I

RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ
GYŐRI AUDI ETO KC–BUDAPEST-BANK FTCRIGHTPHONE 34–13 (19–7)
Győr, 2200 néző. V: Andorka, Hucker
GYŐR: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 6, HORNYÁK Á. 3, Kovacsics 1 (1), SPIRIDON 3, GÖRBICZ 4, VÉRTEN 3. Cs: HERR O. (kapus), TOMORI 5, HERR A. 4 (2), AMORIM 4, Rotis-Nagy, Deáki 1, Kisfaludy. Edző: Konkoly Csaba
FTC: Gridnyeva – Berta 1, Németh Cs. 2, Szucsánszki 1, Szamoránsky P. 2, Zácsik 4 (2), Kenyeres. Cs: Szidorova (kapus), Dajka, Bari-Nagy 1, Balogh B. 1, Szabó E., Szamoránsky A. 1, Szádvári. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 14. p.: 10–2. 21. p.: 12–6. 27. p.: 16–6. 36. p.: 21–9. 44. p.: 27–10. 50. p.: 30–10
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2

KONKOLY CSABA: – Az eredmény önmagáért beszél. Már az első félidőben felőröltük a Fradit, mivel remek az erőnlétünk.
ELEK GÁBOR: – Szégyellem magam ezért a meccsért. Félve, motiválatlanul, gyengén játszottunk és nem értem, miért adták fel a játékosaink a küzdelmet már a tizedik percben.