Kajak-kenu Eb: Kurucz egyesben és Opavszkyval párosban is döntős 200-on

2024.06.14. 11:52
Kurucz Levente Opavszky Márkkal és egyesben is döntőbe került (Fotó: Árvai Károly)
A kajakos Kurucz Levente egyesben és Opavszky Márkkal párosban is sikerrel vette a péntek délelőtti középfutamot 200 méteren, ezzel bejutott a döntőbe a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokságon.

A Plastex Kanizsa KKK 21 éves versenyzője előbb egyesben próbált bekerülni a legjobb három közé, s remekül lapátolva ez össze is jött: a lett Roberts Akmens mögött másodikként célba érve biztosította helyét a legjobb kilenc között. Később Opavszkyval még ezt a teljesítményt is túl tudták szárnyalni, ezúttal megelőzték lett riválisukat, Aldis Vildét és Aleksejs Rumjancevst, és futamgyőztesként készülhetnek az éremcsatára.

Párosban délután, egyesben pedig szombaton rendezik a döntőt.

A kenusoknál ezzel szemben nem termett babér a magyaroknak. Fejes Dániel ugyan nagyot küzdött C-1 500 méteren, de végül – akárcsak az előfutamban – negyedik lett, így lemaradt a továbbjutásról, s ebben a számban befejezte szereplését a kontinensviadalon. Ugyancsak kiesett a Koczkás Dávid, Besenyei Ádám kettős C-2 200 méteren, mivel szintén a negyedik helyen végzett második pályáján, a továbbjutáshoz pedig az első három között kellett volna célba érkeznie.

A gyorsasági szakágban nyolc döntőt rendeznek péntek délután, mindegyikben lesz magyar hajó.