Kajak-kenu: Noé Bálint és Vass András volt a leggyorsabb

Vágólapra másolva!
2014.04.09. 11:00
Már a május végi szegedi világkupa indulás a tét a keddi és szerdai dunavarsányi időmérő felmérőn, amelynek eredményeit figyelembe veszi Storcz Botond szövetségi edző a csapatkijelölésnél. Kedden az 1000 méteren rajtoló férfi kajakosok és kenusok teljesítették a 3x2000 méteres versenyt, előbbieknél Noé Bálint, utóbbiaknál Vass András volt a leggyorsabb.
Kicsit foghíjas volt a mezőny a férfi kajakosoknál a dunavarsányi időmérő versenyen, amelyen az abu-dzabi edzőtáborból hétfőn hazaérkező vasasos versenyzők, valamint a győri Kammerer Zoltán még nem állt rajthoz. Ám nélkülük is meglehetősen erős és nagy mezőny gyűlt össze, éppen ezért két csoportba kellett osztani a 43 indulót. Az első csoport kajakosai szerencsésebbek voltak, hiszen a felerősödő szél nagyban befolyásolta a második csapat eredményeit. A legjobban a még U23-as korú Noé Bálint teljesített, aki mindhárom 2000 méterét 8 perc 10 másodpercen belül teljesítette, de a többség is 8:10-8:20 körüli időt ment.Noé Bálint bátyjával, Noé Milánnal tavaly a világjátékok miatt maratonra készült, az idén viszont újra megpróbálkoznak az 1000 méterrel. A Noé testvéreknek a felnőttek között is lehet esélyük K-2 1000 méteren, de Bálint hasznos tagja lehet az U23-as csapatnak is a júliusi szegedi világbajnokságon.Az időmérőn jól szerepelt az olimpiai bajnok Dombi Rudolf is, aki az idén nem csak párosra készül, pénteken egy négyesbe ül Kökény Rolanddal, Dombvári Bencével és Boros Gergellyel. Ha jó benyomást szereznek, ebben az összeállításban indulnak el a válogatókon.„Jó formában érzem magam, ott tartok, ahol kell, bírom a hosszú távokat, még kettőt vagy hármat le tudtam volna evezni a mai három futam után. Bátran megengedhetem magamnak, hogy most még csak az állóképességemmel foglalkozzak, ilyenkor a színvonalas mennyiségi munka a fontos, a gyorsaság képessége úgyis a kezemben van” – árulta el a felmérőt követően Dombi.


Miként szerepeltek a kenusok?

A dunaferres Vass András a három 2000 méter után kilenc percen belüli időt átlagolt, 8:58-cal nyerte meg a felmérő viadalt.

„Bár jól sikerült az edzőtáborom Dél-Afrikában, engem is meglepett, hogy ilyen gyors kétezer métereket tudtam teljesíteni – mondta a versenyző, aki párjával, Varga Dáviddal az idén mindenképpen szeretne erős ellenfele lenni a Vasbányai Henrik, Mike Róbert világbajnok duónak C–2 1000 méteren. – Dávid a harmadik helyen zárt ezen a versenyen, így mindenképpen bizakodóak vagyunk az idényt illetően.”

Hogyan dönt a csapat összeállításáról Storcz Botond vezetőedző?

„A szegedi világkupán A egységként a tavalyi világbajnokság indulói szerepelhetnek, míg B-ként a mostani, valamint a két hét múlva esedékes dunavarsányi kétezer méteres válogatón jól szereplő versenyzőket nevezem, de természetesen figyelembe veszem az előző évi eredményeket is.”
Legfrissebb hírek

Egy-egy arany- és ezüst-, valamint négy bronzérmet szereztek 5000 méteren kajakosaink és kenusaink

Kajak-kenu
2025.05.18. 16:24

Varga Ádám győzött, Kurucz Leventéék és Kiss Ágnesék is aranyérmet szereztek a szegedi vk-n

Kajak-kenu
2025.05.18. 12:56

Micsoda csata! Kopasz Bálint megnyerte a királyszámot a szegedi vk-n

Kajak-kenu
2025.05.17. 15:37

Az olimpiai bajnok németeket megverve aranyérmes a férfi K–4-es egységünk Szegeden

Kajak-kenu
2025.05.17. 11:14

Kajak-kenu: meglepetés férfikenuban a válogató záró napján

Kajak-kenu
2025.05.03. 19:02

Fojt Sára: Nehéz lesz felülmúlni 2024-et, de azon leszek, hogy ez sikerüljön

Kajak-kenu
2025.04.16. 12:02

Schmidt Gábor maradhat az elnök

Kajak-kenu
2024.09.27. 06:41

Szombaton ismét Tisza-tó-átevezés és -átúszás lesz Abádszalókon

Úszás
2024.08.20. 10:05
Ezek is érdekelhetik