Mol Liga: közte öt – a MAC padlóra küldte a Ferencvárost

2015.12.13. 20:56
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a MAC padlóra Ferencvárost, a Debrecen négy góllal nyert Brassóban, a Dunaújváros hosszabbításos meccsen kapott ki Csíkszeredában.

FTC–MAC

A Fradi majdnem kihúzta a mérkőzés feléig kapott gól nélkül a MAC-cal szemben, az esélyesebb vendégek aztán kinyitották a gólzsákot és végül ötig meg sem álltak.

Brasov–Debrecen

Az 5. perc végén előnybe kerülő vendégek a második harmad elején újabb duplával kedveskedtek a házigazdáknak, akiktől 0–5 után csak a becsületgólra futotta.

Csíkszereda–Dunaújváros

Az újvárosiak a 39. percben szerezték a mérkőzés első gólját, a csíkiak az 53. percben válaszoltak, és mentették túlórára a mérkőzést. A hosszabbítás negyedik percében a győztes gólt is belőtték a házigazdák.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

FERENCVÁROS–MAC 0–5 (0–0, 0–4, 0–1)
Pesterzsébet, 200
néző. V: Varjú, Gangel, Soltész, Pálkövi
FERENCVÁROS: Budai (Soós) – Hietamäki, Erdélyi, Mannien, Tendler, Luomala – Zalavári, Suoraniemi, Dubek, Fliszár, Kiss G. – Valecko, Lévai, Horváth D., Schellin, Papp – Üveges, Pál, Farkas, Komjáti. Edző: Greg Lindqvist
MAC: BÁLIZS – Tokaji, Olson, Klempa 1, MCDONALD (2), Hayes – Pozsgai (1), Quinn, Nagy K. 1, SAARENPÄÄ 1 (1), Egyed (1) – Lakatos, Mestyán, ROCZANOV 1, Németh Á., Szappanos (1) – Majoross, Nagy P. 1, Tóth R. (1), Schmal, Papp. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Greg Lindqvist: – Aki látta a mérkőzést, az tudja, hogy az eredmény nem teljesen reális. Számtalan helyzetet dolgoztunk, ki, ezeket már „csak" be kellett volna lőni, ami az ellenfél kapusának pazar teljesítménye miatt nem volt könnyű.
Majoross Gergely: – Nagyon elégedett vagyok, de nem is a győzelem különbsége, sokkal inkább a mutatott játék képe miatt. Úgy játszottunk, ahogy azt elterveztük, ilyen közel még sosem voltunk a tökéleteshez.

FTC–MAC

ALAPSZAKASZ

CORONA BRASOV (romániai)–DEBRECENI HK 1–5 (0–1, 0–3, 1–1)
Brassó, 1600
néző. V: Csomortáni, Gergely L., Csata (mindhárom romániai), Trandafie (román)
BRASOV: Tőke – Piszarenko, Nagy Cs., Mihály, Petres, Fodor Cs. – János, Imecs, Tranca, Bíró M. 1, Bíró G. (1) – Sprencz, Bíró O. (1), Molnár Zsolt, Virág Csanád, Márton – Balla, Balázs Zs., Dumitru, Zsók, Péter R. Edző: Keresztes Ottó
DEBRECEN: Vay – Kunajev, Popkov (1), Usztyancev, Kaszkov 1, Trosin (1) – Hetenyi P., Csíki, Dancsfalvi 1 (1), Berta 1, Vaszjunyin 1 (1) – Wéber, Kovács B., György, Saluga, Vincze P. T. 1 – Hári N., Godó, Izsák, Barabás. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 10, ill. 18 perc

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DAB 2–1 – h.u. (0–0, 0–1, 1–0, 1–0)
Csíkszereda, 1200
néző. V: Lascar, Butucel (mindkettő román), Sikó, Péter V. (mindkettő romániai)
CSÍKSZEREDA: Peksa – Ozols (1), Bors (1), Tambijevs 1, Alekszejev, Djadjusko – Kuzman, Salló, Mihály E., Moldován, Farkas T. – Konjaev, Papp Sz. (1), Mironov 1, Bíró T., Rokaly – Orbán Sz., Gecse, Antal Zs., Molnár Zsombor (1), Molnár Zoltán. Edző: Artur Oktyjabrov
DAB: Duschek – Durák, Smith, Bushbacher 1, Garrett, Vazan – Lencsés, Raszulov, Peterdi, Borbás, Revák – Hruby, Léránt, Németh P., Szepessy B., Magosi E. – Mátyásy, Dörök, Szepessy M. Edző: Lee Gilbert
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Artur Oktyjabrov:
– Nagyon izgalmas mérkőzést játszottunk, amelyen a fiúk ismételten bizonyították, hogy van karakterük. Mindenki nagyot küzdött az első perctől az utolsóig. Elkövettünk egy hibát a meccs folyamán, de képesek voltunk felállni, és dolgoztunk tovább. Végig hittünk a győzelemben. Remélem, hétfőn is tudjuk folytatni a sorozatot.
Lee Gilbert: – Az egyik legnehezebb hely a bajnokságban, ahol győzni lehet. Jó csapata van Csíkszeredának, kitűnő edzője is, s nem utolsósorban itt a legjobb a hangulat a lelátón. Taktikus mérkőzésen ezúttal is jobb volt a hazai csapat. Ennek ellenére büszke vagyok a fiúkra!

1. DVTK Jegesmedvék 28 20 4 2 2 136–72 +64 70
2. MAC Budapest 30 20 3 3 4 138–75 +63 69
3. Fehérvár AV19 29 14 3 2 10 108–89 +19 50
4. Debreceni HK 30 12 3 4 11 93–91 +2 46
5. UTE 29 9 5 3 12 83–81 +2 40
6. Ferencvárosi TC 30 9 2 4 15 97–115 –18 35
7. Dunaújvárosi Acélbikák 29 9 2 4 14 79–98 –19 35
8. HSC Csíkszereda 30 7 4 4 15 81–111 –30 33