Erste Liga: az UTE legyőzte az éllovast; az FTC 4–0 után került bajba

K. T. I.K. T. I.
2020.10.30. 20:40
Az UTE remek első félidei játékkal verte meg a MAC-ot (Fotó: UTE Hoki – Facebook-oldal)
Az UTE hazai pályán 2–1-re legyőzte a listavezető MAC HKB Újbudát az Erste Liga pénteki játéknapján. A társbajnok FTC négygólos előnyről vesztett kis híján pontokat a Dunaújvárossal szemben.

Az UTE három év után tudott ismét győzni az újbudaiak ellen. Igaz, mivel a MAC a szlovák központú TIpsport Ligában szerepelt a korábbi években, nem találkozhattak olyan sűrűn a felek.

A tabella második felében szerénykedő lila-fehérek már a 4. percben megszerezték a vezetést Vincze Péter góljával, majd Rafaj Attila duplázta meg a fórt – s ekkor még mindig nem értünk a hatodik perc végére. A MAC hiába próbálkozott, nem talált fogást az UTE-n sem az első, sem a második harmadban. Amikor aztán mégis összejött a szépítés, már késő volt, egész konkrétan 59 perc 58 másodpercen állt az óra, amikor Orban Brance a házigazda kapujába talált (2–1).

Ez lett a MAC első rendes játékidőben elszenvedett veresége a 2020–2021-es idényben.

A nap másik meccsén a Ferencváros már 4–0-ra vezetett a Dunaújváros ellen. Csakhogy az Acélbikák szenzációs harmadik harmadot produkáltak, 13 és fél perc alatt felálltak, és egyenlítettek a zöld-fehérek ellen. A kibontakozó adok-kapokból aztán az 58. percben, egyenlő létszámnál született Nagy Gergő-gólnak köszönhetően a társcímvédő FTC jött ki jobban (5–4).