Jégkorong: nyert az Újpest és a HC Csíkszereda is

2008.09.12. 23:31
A HC Csíkszereda 7–4-re nyert a Miskolci Jegesmedvék vendégeként, az Újpest pedig hosszabítás után 8–7-re múlta felül a Progym Gyergyószentmiklóst.
Néhány percnyi játék után úgy tűnt, hogy kiütéssel nyer a Csíkszereda, amely hatalmas tempót diktált, tetszetős támadásokat vezetett és pompásan járatta a korongot. A Macik dícsérete, hogy nem adták fel, becsülettel küzdöttek, egyre-másra szerezték góljaikat és végül tisztes arányú vereséget szenvedtek az aranyéremre is veszélyes csíkszeredaiaktól. A mickolciakat dicséri az is, hogy megnyerték a második és a harmadik harmadot, erre pedig az első húsz perc után senki nem számított.

JÉGKORONG MOL LIGA

EREDMÉNY
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–7 (0–6, 3–1, 1–0)
Miskolc, 300 néző. V: Varjú, Nagy A., Németh M.
MISKOLC: Pál Sz. – Nagy G., COP (1), Sike (1), Dányi, Kis A. 1, Budai, Radványi, Nyberg, Strengell, Urbán (1), Egri, Gőz, Rusznyák (2), SALONRANTA 2 (1), POPOVICS 1 (1), Kállai, Korpos, DUSHCHEK (kapus). Edző: Mayer Péter
CSÍKSZEREDA: Fedor – SOCHA 1 (1), Suur (1), PUPAK 1, Stefanka 1 (1), Saluga, Goga, Solti, Lőrincz, Petres, MIHÁLY Á. 1, Flinta (1), Szőgyör, Antal 1, Virág, Mihály E., Szabó I., Bálint, BÍRÓ 2, Péter (1), MOLNÁR (2), Fülöp (kapus). Edző: Joakim Nilsson és Marcel Ozimak
Kiállítások: 8, ill. 20 perc

Mayer Péter: – Megnyertük a második és a harmadik harmadot és ez bizakodással tölthet el minket a jövőre nézve. Az első tízpercben sajnos aludtunk, aztán megtaláltuk a megfelelő tempót és ez gólokban is kifejezésre jutott.
Marcel Ozimak: – 6–0 után úgy gondoltuk, hogy már 15–0-ra vezetünk és a fiúk nem tartották be az utasításokat. Ennek pedig meg lett az eredménye. Csak az első harmaddal vagyunk elégedettek, ekkor mindenki azt játszotta amit kértünk tőle.

PROGYM GYERGYÓSZENTMIKLÓS–ÚJPESTI TE 7–8 (1-3, 4-3, 2-1, 0-1) (HOSSZABBÍTÁS UTÁN)